Skip to content

Project Eternity-nowy RPG w starym stylu?

2»

Comments

  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    Sikorsky - zeby miec kolekcjonerke i dostep do bety? laaadnie tez sie pewnie skusze
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    ale plus 20$ za przesylke extra
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    dałbym $200 jakby były jakieś bonusy, ale następny pladge - $250. Dla mnie nie do przeskoczenia w tej chwili ;/
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Warto wspierać, w FAQ jest już wyraźnie zaznaczone, że gra ukaże się w języku Polskim.
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Ruszyła Polska strona: http://eternity.obsidian.net/pl/
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    4 bańki jak nic będzie :D
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Do czterech milionów raczej nie dojdą, ale nawet uzbierane do tej chwili prawie 3.6 robi duże wrażenie (to chyba w ogóle rekord w kategorii gier), tym bardziej, że pokrywa to wszystkie założone przez nich cele.
  • erathielerathiel Member Posts: 38
    Coś mi się wydaje że zabraknie im pare tysięcy do 4 milionów bo teraz już jest 3,7 a że mają jeszcze 4 godziny to wszystko może się zdarzyć :P
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    38 -39, wydaje mi się że do 40 zabraknie. Ale pomysł z Mega Dungeon robi wrażenie. 12 poziomów! W IWD były głębokie tunele ale tu szykuje się coś dużo lepszego.
  • CronoCrono Member Posts: 33
    ostatecznie maja 3,987,000 + 140,000 z paypala wiec wszystkie stretch goale zostały osiągniete i zapowiada się na gigantyczną gre :)
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    mówiłem że będą 4 bańki - słuchać się mnie następnym razem :D
  • GLenGLen Member Posts: 20
    Gdyby opierać się na zapowiedziach, to wyjdzie pogromca serii BG i NWN, wierzę że te dodatkowe rzeczy które opłacili ludzie (np dodatkowe wielkie miasto za 500 000$... albo dom gracza za 200 000) - będą zrobione z najwyższym kunsztem, a nie okażą się byle jakie ;)
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Rzeczywiście miałem rację @gaxxx, muszę przyznać, że końcówka zbiórki miała naprawdę dobre tempo (przypominało to trochę finansowanie Pathfindera Online, ale tam główną atrakcją była rozbudowa materiałów dla graczy papierowego erpaga).

    @GLen
    Z Neverwinterami ma spore szanse wygrać, przynajmniej na polu rozgrywki dla pojedynczego gracza. Z Baldurami będzie oczywiście trudniej, ale zobaczymy.

    Osobiście z tych rzeczy, które udało się sfinansować najbardziej interesuje mnie miasto. Dwie metropolie w stylu Wrót Baldura oferują naprawdę sporo potencjału. Ciekawe czy twórcom uda się go wykorzystać, przy jednoczesnym stworzeniu wartościowej rozgrywki w "dziczy". Nie chciałbym na przykład powtórki z Lionhearta, gdzie poza jednym świetnym miastem nie było zbyt wiele ciekawych rzeczy.
  • Wielki_KlocWielki_Kloc Member Posts: 37
    Ale powiedzcie - na jakich to będzie zasadach jeśli nie na D&D? Oraz w skrócie na chłopski rozum jakbyście rozumieli różnice? Czym właściwie charakteryzuje się d&d jakby to chcieć zdefiniować.
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    @Wielki_Kloc pewnie jakiś autorski system opracują. zerknij sobie np. jak sprawa wygląda przy serii gier Drakensang, która oparta jest na mechanice p&p o nazwie Dark Eye.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    @Wielki_Kloc
    Najłatwiej zdefiniować D&D jako system klasowy oparty o poziomy i punkty doświadczenia, w którym zasadniczą część testów wykonuje się przy pomocy kości dwudziestościennej.

    Mechanika, którą opracuje Obsidian pewnie będzie w ogólnym zarysie podobna (skoro też szykują system klasowy) a różnice będą się sprowadzały do innych systemów zdrowia i magii, odmiennego podejścia do umiejętności, innej bazowej "kostki" i tego typu rzeczy.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Szkoda, że gra nie będzie oparta na D&D, w grach fantasy uznaję jedynie Zapomniane Krainy. W pozostałe jak przychodziło mi grać to wszystko OK, grało się płynnie, ale brakowało mi realiów i całego tła do jakiego zdążyłem się przyzwyczaić, zasad magii, klas, ras etc. Ale i tak zagram jak nas koniec świata nie zahamuje :)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Mi jeszcze odpowiada S.P.E.C.I.A.L. ale to już niestety tylko Fallouty i Lionheart. Ale nie boje się jakoś o system jaki zastosują, myślę, że to będzie taki podrabiany D&D :D
  • KirkorKirkor Member Posts: 700
    Gdybym zarabiał porządną kasę, to sam pewnie bym się dorzucił do projektu. Na razie pozostaje mi czekać na końcowy efekt i kupić oryginał :)
    Trochę dziwne są cenniki dodatkowych rzeczy. 200 tysi za dom gracza i 500tysi za CAŁE miasto?

    @Radnon A mi się marzy jakiś świetny fantasy cRPG rozgrywający się w większości w mieście. Tylko wtedy miasto musiałoby być rzeczywiście OGROMNE (Takie średniowieczne GTA, tylko bardziej RolePlayowe i na zasadach D&D w świecie FR). Bo sczerze mówiąc Wrota Baldura w serii BG są strasznie malutkie. Gdyby zabrać kluczowe budynki (Wieża Ramazitha, Zamek, Posiadłość Eltana itp.), to za cholerę nie przypomina to średniowiecznego miasta. Jest za małe.

    Co do systemów, SPECIAL, jak już ktoś wspomniał, jest całkiem dobry. Autorskie systemy potrafią być naprawdę niezłe. Poczekamy zobaczymy.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    @Kirkor
    Wydaje mi się, że to nie jest taki prosty przelicznik "200 tyś = twierdza". Twórcy pisali chyba, że to działa na tej zasadzie, że jeśli osiągną dany próg to pieniądze na niego przeznaczone pójdą na wzbogacenie całej gry a w tym dodanie nowej klasy/bohatera niezależnego/twierdzy. Przy czym mogę się mylić, bo nie znam się zbyt dobrze na zasadach działania Kickstartera.

    Izometryczne RPG rozgrywające się w znacznej części w mieście byłoby na pewno czymś interesującym. Z chęcią zobaczyłbym odwzorowane Waterdeep (nie tylko jako wejście do lochów), Miasto Greyhawk albo podobną metropolię. Generalnie coś klimatem zbliżone do laiberowskiego Lankhmaru. Gry w rodzaju Thiefa czy Dishonored pokazują, że skoncentrowanie się na miejskiej lokacji jest wykonalne.
  • KirkorKirkor Member Posts: 700
    @Radnon Thief akurat miał słabo rozbudowaną topografię (przynajmniej trójka, w którą grałem). Kilka wąskich zaułków na krzyż.
    Ale ogólnie prawda - jest wykonalne.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    @Kirkor masz rację co do Thiefa (zresztą Dishonored też ma model rozgrywki oparty na misjach), ale chodziło mi nie tyle o samo odwzorowanie terenu co klimat "miasta fantasy".
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited October 2012
    A Planescape Torment to niby co? Efekt? Zajebista gra w której akcja praktycznie przez całą rozgrywkę toczy się w jednym mieście. Oddali klimat Sigil dokładnie w taki sposób jaki wyobrażałem go sobie czytając podręczniki, a może nawet i lepiej.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Ludzie narzekają, że Obsidian liczy sobie tyla a tyle za twierdzę. Ale jak znam życie to pewnie będzie w stylu NWN2, czyli szereg zadań, obowiązków itd. Tak samo z miastem. Nie ma co narzekać na twórców póki nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi. A że są wyliczeni... Kurczę, też muszą coś zarobić, z czegoś muszą żyć.
  • KirkorKirkor Member Posts: 700
    gumisiwo said:

    Ludzie narzekają, że Obsidian liczy sobie tyla a tyle za twierdzę. Ale jak znam życie to pewnie będzie w stylu NWN2, czyli szereg zadań, obowiązków itd. Tak samo z miastem. Nie ma co narzekać na twórców póki nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi. A że są wyliczeni... Kurczę, też muszą coś zarobić, z czegoś muszą żyć.

    Spokojnie, ja (brońcie bogowie) nie narzekałem. Tylko po prostu zdziwił mi taki rozstrzał kosztów :)
    Dobrze, dobrze. Im więcej dobrych lokacji/questów, tym lepiej.
  • MurkMurk Member Posts: 57
    http://planescape.phx.pl/

    Jeśli ktoś jeszcze nie zna to polecam zajrzeć, kiedyś tylko Torment, teraz troche piszą o Eternity.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    #Mruk oooo widze layout odświezony ;d
  • MurkMurk Member Posts: 57
    edited November 2012
    http://gry.polter.pl/Fanowski-sequel-do-Planescape-Torment-w59829

    Robią jakiś nowy mod do Tormenta, ciekawe co z tego wyjdzie...
    Podobno wśród autorów są ludzie z Interplay.
Sign In or Register to comment.