Skip to content

Baldur's Gate: Enhanced Edition - zapytanie

olimediolimedi Member Posts: 0
edited August 2012 in Polski
Witajcie

Mam takie pytanie do Was ;) czy nowa edycja tzn Baldur's Gate: Enhanced Edition jest ogolnie połączeniem wszystkich poprzednich 2 czesci z dodatkami ? (Misje postacie miejsca itd >?)
Czy jest to zupełnie inaczej stworzona część ?

Pozdrawiam

Comments

  • SitwaSitwa Member Posts: 24
    Jest to cała pierwsza cześć z dodatkiem plus kilka nowych przygód przygotowanych przez twórców. Całość wyczyszczona i przerobiona tak, żeby dobrze się grało na współczesnych maszynach.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @olimedi Poza tym BG1 jest przeniesiony do ulepszone silnika BG2:ToB, więc będzie np. walka dwie broniami, te wszystkie podklasy itp.
    zdechlak
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    @olimedi
    Jeszcze wypadałoby wspomnieć o paru bajerach, takich jak:
    - Nowy interfejs (GUI).
    - Potencjalnie większa kompatybilność z modami
    - Silnik został zmodyfikowany tak, by modowanie było łatwiejsze i miało więcej możliwości.
    - Wiele wersji językowych w jednej grze. Ponadto podział wersji językowych na dźwięk i napisy, dzięki czemu można będzie mieć głosy postaci w jednej wersji językowej a napisy w innej.
    - Implementacja modu 1PP.
    - Naprawiono wiele bugów.
    - Save'y mają być kompatybilne na różnych platformach - zapisane stany gry powinny działać zarówno na PC, jak i MAC czy na IPadzie.

    Dane zebrane z Twitera Trenta Ostera oraz znalezione na całym forum. Tylko tyle pamiętam, prawdopodobnie jest tego więcej.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    No i do tego wszystkiego można dołożyć znaczne zmniejszenie wagi całej gry do 1GB.
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    W końcu edycja jeden instalator lub dvd koniec ze zmienianiem 6 cdków.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @pablo200783
    To mi przypomina dawne czasy gdy pies pogryzł mi dodatek do Baldura... razem z podkładką z dodatku, a do tego odgryzł okładkę do instrukcji:[
    Później udało misie przekopiować wszystkie pliki na dysk (z płyty nie chciała zaskoczyć instalacja jak należy) i przy okazji wszystkie 5 pozostałych płytek i wmontować w 1dvd, nawet instalacja działała jak należy:] Też się wtedy cieszyłem, że koniec z podmianami płytek i do tego znacznie lepiej się zachowały oryginalne CeDeki.
    pablo200783Dargorad
  • KirkorKirkor Member Posts: 700
    - Do tego jeszcze muzyka będzie wyższej jakości
    - Odrobinę poprawiona oprawa graficzna
    - Możliwość łatwej modyfikacji GUI

    Ogólnie rzecz biorąc poprawienie wszystkiego, co się dało.
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75

    @olimedi Poza tym BG1 jest przeniesiony do ulepszone silnika BG2:ToB, więc będzie np. walka dwie broniami, te wszystkie podklasy itp.

    wow, walka dwiema broniami! To na 100% idę ubijać Drizzta :D już ja wiem co będę nosił przy sobie, sesesese :*
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Już widzę tego złodzieja/wojownika w mithrilowej kolczudze z dwoma sejmitarami... Rozmarzyłem się, a tu jeszcze trochę czasu do premiery zostało :(
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Pff, zamiast kopiować i zrzynać styl "miszcza" do'Urdena lepiej wymyślić swój własny ^^
    Lucky
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Też tak uważam :) Ja na przykład lubię łączyć dwie różne bronie, długi sejmitar idealnie uzupełnia krótszy sztylet bądź cep. Ogranicza nas tylko wyobraźnia :)
    Phælin
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited November 2012
    W drugiej części to tak, można kombinować. Ale w pierwszej nie ma zbyt dużo naprawdę dobrych broni. Dlatego w jedynce stawiam na dwa sejmitary, albo dobry łuk (choć z tego co pamiętam to najlepszy jest +3 więc też bez szału, bo kilku przeciwników ciągle będzie się opierać).
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    edited November 2012
    Nie wiem po co komu tzw. NAPRAWDĘ DOBRE bronie... mi "Varscona" starcza na całą grę.

    PS. Pozdrawiam "Szarego Wilka".
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    O tak, Varscona była sążna. Ja też nie jestem zwolennikiem jak najbardziej wypaśnego ekwipunku. BG1 to wszak początek rozwoju postaci i nawet dobrze dla klimatu jak nie jest zbyt epicko.
    Phælin
  • maneromanero Member Posts: 392
    Ja mam jedno pytanko do kolegów którzy planują śmigać z 2 sejmitarami Drizzta ;) Jako, że gracie dobrymi postaciami(jedna z broni elfa wymaga posiadania dobrego charakteru żeby jej używać) to w jaki sposób uzasadniacie sobie zabicie właściciela celem zdobycia wyżej wspomnianych? :D taka klimatyczna gra, a wy co? Nie potraficie się dostosować ; p
    cherrycoke2l
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    No historyjek to można wymyślać bez liku :) Ja zawsze zwalałem walkę i zabicie Drizzta na barki niedoświadczonej postaci, a więc takiej, która jeszcze nie wie, że wśród drowów mogą znajdować się egzemplarze przyjaźnie nastawione :) To przecież jakiś dwudziestoletni dzieciak, który dorwał się do wojennego ekwipunku i został rzucony w świat, którego dopiero zaczyna się uczyć. Tak też można poprowadzić dialog czyli nie pozwolić Drizzotwi na erystyczne dywagacje, uciąć dyskusję i zaatakować :)
    Przy tym pomocny jest charakter chaotyczny dobry, za Baldurem:

    "W swoim postępowaniu kierują się wyłącznie własnym kodeksem moralnym. Często mają przez to kłopoty ponieważ taki indywidualny zbiór zasad działania może być sprzeczny z ogólnie przyjętymi normami."
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Nie zamierzam śmigać z jego sejmitarami, ale Drizzta można zabić z bardzo prostego powodu. Co prawda reputacja spada bardzo po tym akcie, ale to w końcu drow. Fakt bycia Drizztem nie oznacza, że wszyscy muszą go znać. W ramach odgrywania można przyjąć, że postacie widząc biegnącego na nich mrocznego elfa... no cóż...

    ŁO K@#WA, BIJ MROCZNEGO ZANIM NAS USIECZE!
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Mi i tak przeszkadzał fakt, że obniżyli statystyki tych broni. Takie to jakieś nieprawdziwe. Rozumiem, że może byłyby i za mocne na ten poziom rozgrywki, ale prawda jest jednak taka, że Drizzt posiadał inne te sejmitary. Jakoś mi to przeszkadzało zawsze.
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    Będę grał jako chaotyczny zły - Drizzta usiekę jak najszybciej będzie to możliwe a jego sejmitary będą moje hahaha! Gorzej jak w Baldurs Gate 2 moje postacie będą musiały za ową krwawą zbrodnię ponieść ku temu konsekwencje - a z tego co miewam, i jak mi świta w głowie owe występują nie pamiętam tylko dokładnie jakie.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Po wyjściu z Podmroku kierujemy się do miasta, i w losowym spotakniu spotykamy właśnie Drizzta. Ale spokojnie on nas nie pamięta i możemy mu wcisnąć, że go uratowaliśmy :D
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited November 2012
    Zdechlak grając CZ nie będziesz mógł używać tego lepszego sejmitara +2 do AC cwaniaczku ; p

    Z drugiej strony może EE doda jakiś nowy sprzęt? Wiadomo coś na ten temat?
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    manero said:

    Zdechlak grając CZ nie będziesz mógł używać tego lepszego sejmitara +2 do AC cwaniaczku ; p

    Z drugiej strony może EE doda jakiś nowy sprzęt? Wiadomo coś na ten temat?

    ah racja, zapomniałem o tym - hmmm... dlatego ustawię parametry postaci takie jakie ma Drizzt
  • tadekbatadekba Member Posts: 3
    Mam do Was takie pytanie. Czy w Edycji rozszerzonej pałasze Drizzta będą wymagały biegłości w mieczach długich czy może już w sejmitarach?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @tadekba – silnik z BG2, tam był skill dla sejmitarów/wakizashi/ninja-to :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Już widzę Goriona, który opowiada bohaterowi specyfikę ninja-to. Trochę to naciągane, ale jednak jeden świat i skoro były (będą) takie skille w dalszych partiach gry, to może znajdzie się ktoś w Candlekeep kto by tego mógł uczyć :)
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    @Lucky, dlaczego od razu Gorion? Strażnik Bramy na spółę z Obe posiłkując się książkami z biblioteki spokojnie by dali radę pokazać podstawy walki tymi broniami. :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    W sumie to tak, Candlekeep pełne jest nauczycieli :D
Sign In or Register to comment.