Skip to content

Poszukuję recenzji/zapowiedzi Baldur's Gate!

YngothYngoth Member Posts: 3
Witam, jestem nowy na tym forum.

W sumie to nawet nie planowałem się tutaj rejestrować (chociaż bardzo chętnie czytuję to forum), ale ostatnio pewna sprawa nie daje mi spokoju.

Otóż zbliżająca się premiera BG:EE przywraca mi pewne ciekawe wspomnienia związane z tą grą :)

Więc, tak jak w temacie tego posta: poszukuję pewnej recenzji, albo zapowiedzi - nie pamiętam już jaki to miało charakter - Baldur's Gate dostępnej w 1999 roku (chociaż głowy nie daję) w jednym z naszych rodzimych czasopism.

Na pewno nie są to recenzje z CD-Action, Świata Gier Komputerowych, ani Gier Komputerowych (mam skany tych trzech czasopism z recenzją BG).

Jedyne co pamiętam z tej recenzji, to dość ciemne barwy tła (najprawdopodobniej koloru czarnego), sporej ilości drobnego druku oraz jeden specyficzny screen... gdzie samotny bohater stoi obok krowy :) (zapewne jest to Candlekeep).

Nie pamiętam dlaczego, ale ta recenzja/zapowiedź wywarła na mnie spore wrażenie. No i przede wszystkim nie pamiętam również, w jakim czasopiśmie to widziałem... :(

Dlatego zwracam się do Was, chyba najwierniejszych fanów BG w Polsce - czy ktoś kojarzy jaki tekst i w jakim czasopiśmie mi chodzi? Będę ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki!

Comments

  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Ja niestety w tej kwestii nie pomogę, ale byłoby miło, jakbyś może udostępnił gdzieś te skany które już masz? Myślę że kilka osób chętnie by poczytało...
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Może Top Sercet? Sam pamiętam, że gdzieś czytałem jakieś recenzje Baldur's Gate, ale w jakich czasopismach to już nie pamiętam. Znaleźć też nigdzie nie mogłem w necie.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Sto tysięcy lat temu było takie czasopismo PC GAMES CDs... to było jak CDAction. Pamiętam, że tam na czarnym tle drobnymi literami była w 2 częściach pisana solucja do BG1 :)
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    edited November 2012
    Miałem reckę z pisemka RESET, ale nie było czarnego tła... jakieś ciepłe kolory. Oraz poradnik tworzenia krasnoluda wymiatacza.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Najgorsze jest to, że nie można tego nigdzie znaleźć. Jeśli ktoś dysponuje skanami albo adresami w sieci gdzie coś takiego jest to niech faktycznie udostępni, dla nas to wszak gratka :)
  • YngothYngoth Member Posts: 3
    Ani Top Sercet, ani PC GAMES CDs, ani RESET... gdyż nigdy nie miałem w rękach żadnego z tych czasopism :D

    Ale mimo wszystko dzięki za próby pomocy!

    A co do tych trzech recenzji, które znalazłem, to wrzuciłem je na chomika. Jeśli kogoś to zainteresuje, niech pobiera ;)
    http://chomikuj.pl/yngoth
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @Yngoth wielkie dzięki. Zassałem sobie stare CDA, miałem ten numer ale przepadł w mroku dziejów :) Świetne uczucie zobaczyć jeszcze raz te strony, które zaważyły na kupnie tego kultowego tytułu i jednocześnie ulubionej gry RPG. Pokłony.
  • danexdanex Member Posts: 23
    Yngoth said:



    A co do tych trzech recenzji, które znalazłem, to wrzuciłem je na chomika. Jeśli kogoś to zainteresuje, niech pobiera ;)
    http://chomikuj.pl/yngoth

    Proszę, wrzuć te recki na ogólnodostępny upload. np tu: http://www.datafilehost.com/
  • GLenGLen Member Posts: 20
    Hej, tak coś mi ta krowa przypomina... hehe ;) to chyba był Secret Service i stawiam piwo że to to.
    Wszystkie archiwalne numery można znaleźć w chomiku.
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Wiem, że to stary temat, ale czy ktoś dysponuje jeszcze tymi artykułami? Dziś na to wpadłem, sam posiadam jedynie zapowiedź i recenzję pierwszego Baldur's Gate opublikowaną w Reset, a jedyne artykuły o pozostałych ważnych cRPG posiadam z czasopisma Click!.
  • OxvaOxva Member, Translator (NDA) Posts: 80
    edited September 2017
    Sprawdzę, czy nie posiadam Gamblera. Pamiętam, że w jednym numerze znajdował się całkiem obszerny poradnik i/lub recenzja.
    Post edited by Oxva on
Sign In or Register to comment.