Skip to content

Wydanie pudełkowe najnowszej odsłony baldur`s gate

Xar105Xar105 Member Posts: 112
edited September 2012 in Polski
Witam wszystkich, założyłem tą dyskusje gdyż ciekawią mnie postępy wydawnicze tejże gry, Chciałbym wiedzieć czy twórcy mają w planach wydać oprócz cyfrowej wersji gry, grę w pudełku. Rzadko czytam wiadomości o tej produkcji ale było by miło jakby ktoś coś napisał i podzieli się tą informacją. A po za tym jak wy będziecie kupować grę, w wersji cyfrowej czy jeśli będzie dostępna wersja pudełkowa to kupicie w pudełku ?. Mnie osobiście interesuje pudełko, nie każdy zbyt chętnie kupuje produkty przez internet (kilka razy się nadziałem), byłem jedną z osób której anulowano key do diablo 3 i od tamtej pory raczej jak kupuje grę czy cokolwiek to idę do sklepu. A po za tym fajnie jest mieć oryginalne pudełko z grą na półce ^^. Pozdro.

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Raczej nie będzie pudełka.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Co prawda już kupiłem BG:EE, ale gdyby pojawiła się edycja pudełkowa, to i tak bym kupił. Choć podejrzewam, że jeśli się pojawi to wyłącznie kolekcjonerka. A tak w ogóle to wie ktoś ile zamówiono pre-orderów? Bo jeżeli zainteresowanie grą będzie wysokie to kto wie, może i kolekcjonerke w swoje ręce dostaniemy...
  • Marzyciel86Marzyciel86 Member Posts: 7
    Wczoraj dostałem odznakę za kupno gry, Przy podali do informacji że 1776 osób zamówiło grę, Nie wiem czy to dużo czy mało
  • Marzyciel86Marzyciel86 Member Posts: 7
    W ogóle o co chodzi z tymi punktami i odznakami ? Przyda się to na coś kiedyś ?
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    jesliby liczyc 17 dolcow za jeden kod do gry to nam daje 30192 dolary - niewiele. Ale mysle ze troche osob nie zamowilo jeszcze przez beamdog bo czeka na info o kolekcjonerce - jak ja. Mysle ze liczba preorderow w takim razie nie przekroczy 5000 co nie jest wielka liczba. No ale BG to nie Diablo3, BG EE tworza zapalency nie marketingowcy - nie bedzie reklamy BGEE na finalach NBA jak to bylo z D3. A wogule sa jakiekolwiek informacje o edycji kolekcjonerskiej?
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Pamiętajmy że nie wszyscy muszą mieć konto na forum więc ciężko stwierdzić ile osób poza tymi1776 kupiło. Moim zdaniem to i tak niezły wynik. Wiele osób jeszcze może kupić po premierze, gdy przeczytają recenzje i dowiedzą się, że warto :D@Marzyciel86 To jest tylko ozdoba do profilu, chyba raczej się na nic porządnego nie przyda. Jak osiągnięcia w grach - żeby był jakiś dodatek.
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    aha to mu podali ze to 1776 odznaka na forum? Myslalem ze mu chodzi ilosc sprzedanych przez beamdog kluczy/gier. Jak tak to nie jest zle
  • Marzyciel86Marzyciel86 Member Posts: 7
    Chodziło o odznaki. A taką odznakę dostajesz za zakup gry
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Jak będzie edycja kolekcjonerska z chęcią kupie.
  • MurkMurk Member Posts: 57
    Oficjalna polska pudełkowa edycja kolekcjonerska z dubbingiem... to by było coś pięknego. Na pewno bym kupił.
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    ciekawe czy z racji że przenieśli termin wydania gry, mogą się jeszcze pokusić o edycje kolekcjonerską :/.
  • MichalsMichals Member Posts: 29
    Taaak i niech najlepiej będzie to bonus dla osób, które zakupiły BGee w przedsprzedaży :D
  • erathielerathiel Member Posts: 38
    @Michals Popieram pomysł jako dołączenie EK jako bonus ale tylko dla tych co zamówili przed ogłoszeniem przeniesienia premiery na koniec listopada ;)
  • ElvarElvar Member Posts: 10
    Mam pytania: Czym się różni wersja kolekcjonerska od zwykłej, i dlaczego nie chcą wydać BG w wersji pudełkowej, skoro wiadomo, że wiele osób by ją kupiło? Ja osobiście jestem skłonny od razu kupić wersję pudełkową, a jeśli miałby być polski dubbing (a mam gorącą nadzieję, że będzie), tym bardziej :)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @Elvar Kolekcjonerska to na przykład jakieś fajne gadżety z gry jak mapa, artbook itd. Zwykle efektownie wydane. A nie są pewni co do wydania w pudełku z powodu budżetu. Overhaul to jednak nie BioWare z furą kasy :(
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Nawet Bioware samo nie wydaje swoich gier tylko zawsze ma jakiegoś wydawcę (Interplay, Atari, EA). Po prostu koszty takiej operacji są duże. Natomiast dystrybucję elektroniczną można bez większego problemu prowadzić własnymi środkami. Kolekcjonerka to nieco inna kwestia, bo z definicji jest limitowana.

    Oczywiście sam też mam nadzieję, że ktoś w Polsce zainteresuje się wydaniem tej gry w pudełku. W sumie w historii były już przypadki gdy dostawaliśmy "fizyczne" wersje gier, które na świecie wychodziły w dystrybucji elektronicznej.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Tak jak mówicie - wydanie gry w wersji pudełkowej jest związane z MASĄ kosztów. Wydłuża się czas do momentu wydania gry, angażowane są drukarnie, tłoczenie płyt etc etc. Niestety wydawanie gier w pudełkach prędzej czy później przestanie być w ogóle praktykowane, raz ze względu na koszty właśnie, a dwa ze względu na trend (cyfryzacja wszystkiego). Tak jak mniemam, niedługo muzykę będzie można kupić tylko w wersji elektronicznej, to samo tyczy się innych rozrywek (np. bilet do kina czy tramwaju). W tą stronę po prostu idziemy :)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Dokładnie. Mi to się częściowo podoba, bo jadę i nie muszę brać ze sobą masy pudełek. Ale to niestety nie odda nam zapachu nowej płyty... Tak samo z e-bookami. Fajnie korzysta się z czytnika, ale brak tego czegoś.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Zgadzam się. I szczerze mówiąc, mam nadzieję, że ten proces będzie jak najdłuższy. Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu choć jednej książki, stojaka z płytami CD (tak właśnie!) czy pudełka po ulubionej grze. No ale w tym kierunku właśnie rozwój mediów i rozrywki idzie, więc będzie tak coraz częściej. Tymczasem ja tak samo będę się cieszył ze ściągniętego pliku jak z kupionego pudełka, bo tu przecież liczy się treść, czyli fakt, że będę mógł zainstalować Baldura i zacząć grać :D Tak BTW, to szalenie podoba mi się ten interfejs z EE, mam na myśli ten kolor, między błękitem a szarością, mniam.
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    e-booka nie powąchasz :P, książka ma nie tylko historie do przekazania czytelnikowi ale także ten niesamowity zapach drukowanej książki, sam jak kupie jakąś nowa książkę czy stara to czuje ten zapach. Ja niestety jestem przyzwyczajony do "namacalnych" przedmiotów i lubię mieć pułki zapchane czy to właśnie książkami czy pudełkami z gier, a cyfryzacja mnie raczej nie rajcuje,wole mieć namacalny dowód że posiadam tą grę a nie jakiś tandetny kod.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @Xar105 Co do e-booków to ostatnio miałem ubaw jak przeczytałem o perfumach dla czytnika o zapachu książki :D Ale mimo wszystko to wciąż nie to samo.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Hehe, daję głowę, że producenci pójdą właśnie w tę stronę i będą jakieś rozpylacze zapachu i dźwięku szelestu stron. No cóż, ewolucja czy postęp. Jak zwał tak zwał (taki zwał :)).
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    mały offtop się robi, ale by już tego nie robić powiem jeszcze że nie chce dożyć chwili kiedy moje dzieci będą się podcierać plastikową łyżeczką bo jakiś geniusz uzna to za trend i postęp dla człowieka :P. Wciąż jednak myślę że twórcy powinni połakomić się o "limitowaną" edycje kolekcjonerską, lub żeby cd projekt wydał grę w pudełku bo różnica 100 zl nie jest dla mnie zbyt duża.
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    a mnie bardzo denerwuje ta postepujaca cyfralizacja. Zauwazcie co sie teraz dzieje, wraz z nowym updatem steama... stracilismy gry ktore tam mamy na wlasnosc. Dzieki tej cyfralizacji kupujemy gre, potem przez wpisanie oddajemy gre takiemu steamowi a on pozwala nam grac. jesli konto nam sie powiesi, zostanie okradzione czy cos to nie mamy zadnej podstawy prawnej zeby zawartosc odzyskac. Na calym swiecie gracze juz jakis czas temu zaczeli byc traktowani jak maszynki do pieniedzy ale teraz nas zaczynaja traktowac jak idiotow. Uwazam ze to po prostu nie fair ze np film, ksiazke mozemy pozyczyc sprzedac a gry juz nie.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Na szczęście w przypadku BG EE, po ściągnięciu pliku będzie on bezpieczny i niezależny od jakichkolwiek steamów czy innych pierdół.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited November 2012
    @Snajperos
    Zgadza się, dobrze, że jeszcze muszą pisać, że wymaga steam'a choć człowiek musi się sparzyć żeby zacząć na to zwracać uwagę.

    Choć wersje cyfrowe mają o tyle wielki plus, że dają nieraz bardzo duże obniżki cen, nieraz udawało misie kupować dosłownie za pare złociszy świetne gry.
    Jednak kiedy kupuję grę w sklepie to domagam się, bym nie był zmuszany do stałego połączenia z internetem, a teraz coraz częściej tak właśnie bywa.
Sign In or Register to comment.