Skip to content

Brak podświetleń

nigmanigma Member Posts: 5
Witam.
Nie natrafiłem na razie na taki problem na forum.
Gra działa poprawnie oprócz kilku usterek.
Największy problem to brak podświetleń. Chodzi o kółka pod każdą postacią, w sadze były one zielone, tutaj mam ich całkowity brak. Wrogowie, też nie są podświetlani. Nie ma także zielonej ramki gdy zaznacza się bohaterów. Brak rówież podświetlenia jakichkolwiek skrzyń po najechaniu na nie kursorem (w orginalnej grze, pojemniki te zmieniały kolor na błękitny).
Miał może ktoś coś podobnego?
Pozdrawiam

Comments

  • WybranWybran Member Posts: 162
    Dają nowy "fitcher graficzny" a my marudzimy...
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Sprawdź: Opcje=> opcje gry => interakcja => podświetlanie istot przesuń na max w prawo
  • nigmanigma Member Posts: 5
    No niestety nie zadziałało przesunięcie suwaka na maksymalną wartość.
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    U mnie wyświetlają się tak jak na screenach, każdy w innym kolorze z grubszą krechą, więc to raczej nie kwestia ustawień tylko kompatybilności karty graficznej.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Mam to samo co @theoricus każda postać inny kolor kółka w zależności od wybranych kolorów w ekwipunku.
  • SheeShee Member Posts: 139
    Ja też, nie przeszkadza mi to specjalnie, bo nawet, jak mam czerwony strój to i tak kółko wokół mnie jest grubsze niż wokół wroga...
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Co co tych kółek to miała być gdzieś opcja ich usunięcia i przywrócenia do wersji domyślnej, chociaż nie potrafię znaleźć takiej opcji w baldur.ini
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited November 2012
    Żeby wyłączyć trzeba dodać do baldur.ini

    'Game Options', 'Color Circles', '0',

    Przynajmniej kiedyś działało, jeśli już nie, to śmiało poprawiać mnie.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ja z podświetleniem nie mam żadnego problemu. Jest ramka, zminimalizowałem również kółka tak, żeby były widoczne jedynie przy zaznaczeniu postaci.
  • nigmanigma Member Posts: 5
    Znalazłem rozwiązanie tego problemu. Na migające tło, brak kółek pod postaciami zadziałało uruchomienie w trybie zgodności z windowsem xp oraz zaznaczenie opcji "wyłącz kompozycje wizualne" w karcie zgodności. Jeżeli te opcje zmieniamy, to robimy to w pliku uruchamiającym grę. Nie w luncheru. U mnie ma to ścieżkę "C:\Program Files (x86)\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766" plik Baldur.exe. Temat do zamknięcia.
  • qinrodqinrod Member Posts: 61
    Miałem ten sam problem. Okazało się że nvidia optimus, który do tej pory zawsze dobierał dobrą grafę do grier, włączał BGEE z integrą intel hd 3000 jako domyślną. Wystarczyło włączyć grę z kartą geforcea i wszytko zaczęło śmigać. Szkoda tylko że taka gra jak BG nie chodzi na integrze bo nawet Diablo III udało mi się na niej płynnie odtworzyć. Niby i BG chodziło płynnie ale bez podświetleń i co jakiś czas wychodziły jakieś kwiatki. Na gt 555m może i chodzi idealnie ale za to już nie odłączę sobie lapa od zasilania bo pociągnie max godzinę:(
Sign In or Register to comment.