Skip to content

Nowe dźwięki postaci

EtaminEtamin Member Posts: 830
Czy jest możliwość dodania nowych dźwięków dla postaci? Na razie mamy tylko po 3 stare zestawy, które już dawno się przejadły. Może z innych gier typu IWD dałoby się wyciągnąć?
«1

Comments

  • fridekfridek Member Posts: 113
    swego czasu było kilka paczek z nowymi dźwiękami postaci np: Sarevok, Bishop z NWN2, Morte z Tormenta, teraz nie wiem czy są gdzieś dostępne, a o innych nie słyszałem. Po za tym można zrobić sobie własną paczkę z dźwiękami.
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    @Etamin, byłbym za tym aby dodać dźwięki z IWD II jeżeli dałoby radę. Jest tam 6 nowych zestawów w stosunku do IWD I, 3 dla kobiet i 3 dla mężczyzn. Wszystkie są moim zdaniem zajebiste. Mam IWD II na kompie tylko nie umiem odtworzyć tych dźwięków. Jakbym wiedział jak je odpalić to sam zrobiłbym taką paczkę pod BG.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Ja niestety nie jestem w stanie ci pomóc. Może ktoś inny wyciągnie pomocną dłoń. Dobrze by było dodać kilka nowych zestawów dźwięków.
  • danexdanex Member Posts: 23
    Oto dźwięki z IWD2, trzeba je tylko odpowiednio ponazywać: http://www.datafilehost.com/download-4af52fc6.html
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    @danex dzięki wielkie
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @danex Dzięki :)! Wie ktoś jak zmienić nazwy aby działały?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Tak sam próbowałem kiedyś dobrze ponazywać. Kłopot był, że dla róźnych sytuacji są głosy w różnych grach. Te główne można próbować pozamieniać.
  • fridekfridek Member Posts: 113
    z pliku w folderze z dźwiękami:
    Custom Sound files

    The following is a list of the wav files for the custom sound sets.
    Replace each 'XXXXXXX' in the filenames with the name of the sound set (MAX 7 CHARACTERS).
    All the wav files should be 22 khz, 16 bit mono sounds.


    XXXXXXXa.wav : Battle Cry
    XXXXXXXb.wav : Becoming Leader
    XXXXXXXc.wav : Tired
    XXXXXXXd.wav : Bored
    XXXXXXXe.wav : Badly Wounded
    XXXXXXXf.wav : Selected 1
    XXXXXXXg.wav : Selected 2
    XXXXXXXh.wav : Selected 3
    XXXXXXXi.wav : Action Acknowledgement 1
    XXXXXXXj.wav : Action Acknowledgement 2
    XXXXXXXk.wav : Action Acknowledgement 3
    XXXXXXXl.wav : Being Hit
    XXXXXXXm.wav : Dying
    XXXXXXXn.wav : In Forest
    XXXXXXXo.wav : In City
    XXXXXXXp.wav : In Dungeon
    XXXXXXXq.wav : Daytime
    XXXXXXXr.wav : Nighttime
    XXXXXXXs.wav : Rare Selected 1
    XXXXXXXt.wav : Rare Selected 2
    XXXXXXXu.wav : Rare Selected 3
    XXXXXXXv.wav : Rare Selected 4
    XXXXXXXw.wav : Reaction to Party Member Death

    Copy the .wav files to the Sounds directory located in the directory that Baldur's Gate
    was installed in.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Więc wychodzi na to, że te pliki z paczki na górze niespecjalnie się przydadzą. Nie ma tam kilku dźwięków. Są za to takie:

    xxxxx01.wav: Załamanie morale 1
    xxxxx02.wav: Załamanie morale 2
    xxxxx03.wav: Okrzyk bojowy 1
    xxxxx04.wav: Okrzyk bojowy 2
    xxxxx05.wav: Okrzyk bojowy 3
    xxxxx06.wav: Okrzyk bojowy 4
    xxxxx07.wav: Okrzyk bojowy 5
    xxxxx08.wav: Zostaje przywódcą 1
    xxxxx09.wav: Zostaje przywódcą 2
    xxxxx10.wav: Zmęczony 1
    xxxxx11.wav: Zmęczony 2
    xxxxx12.wav: Znudzony 1
    xxxxx13.wav: Znudzony 2
    xxxxx14.wav: Ranny 1
    xxxxx15.wav: Ranny 2
    xxxxx16.wav: Wybierana zazwyczaj 1
    xxxxx17.wav: Wybierana zazwyczaj 2
    xxxxx18.wav: Wybierana zazwyczaj 3
    xxxxx19.wav: Wybierana zazwyczaj 4
    xxxxx20.wav: Wybierana zazwyczaj 5
    xxxxx21.wav: Wybierana zazwyczaj 6
    xxxxx22.wav: Wybierana zazwyczaj 7
    xxxxx23.wav: Wybierana akcja 1
    xxxxx24.wav: Wybierana akcja 2
    xxxxx25.wav: Wybierana akcja 3
    xxxxx26.wav: Wybierana akcja 4
    xxxxx27.wav: Wybierana akcja 5
    xxxxx28.wav: Wybierana akcja 6
    xxxxx29.wav: Wybierana akcja 7
    xxxxx30.wav: Wybierana rzadziej 1
    xxxxx31.wav: Wybierana rzadziej 2
    xxxxx32.wav: Wybierana rzadziej 3
    xxxxx33.wav: Wybierana rzadziej 4
    xxxxx34.wav: Trafiony 1
    xxxxx35.wav: Trafiony 2
    xxxxx36.wav: Trafiony 3
    xxxxx37.wav: Umierający 1
    xxxxx38.wav: Umierający 2
    xxxxx39.wav: Reakcja na śmierć członka drużyny 1
    xxxxx40.wav: Reakcja na śmierć członka drużyny 2
    xxxxx41.wav: Krytyczne trafienie 1 (opcjonalny)
    xxxxx42.wav: Krytyczne trafienie 2 (opcjonalny)
    xxxxx43.wav: Ginie (opcjonalny)

    A czy w BGII nie było nowych zestawów? Może stamtąd wyciągnąć?
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited December 2012
    Przyglądałem się tym plikom i wychodzi na to, iż spokojnie da się je poprzerabiać tak by działały pod BG:EE. Brak jest tych 3 dźwięków:
    XXXXXXXn.wav : In Forest
    XXXXXXXo.wav : In City
    XXXXXXXp.wav : In Dungeon
    ale gra zauważyłem i tak wykorzystuje tylko dźwięki od a do m.
    Na próbę zrobiłem gnoma-maga: http://www.speedyshare.com/5Gtdq/Gnom-mag.7z .
    Mogę w wolnej chwili poprzerabiać więcej plików, tylko niestety nie wiem jak je odsłuchać - żaden player nie chce mi ich odtworzyć. Specjalnie aktualizowałem kodeki. Zmieniałem im nazwy na ślepo wg. dwóch powyższych tabelek, nie mogę jednak przez to wybrać najlepszej wersji danego dźwięku. Ktoś ma pomysł czym to otworzyć?
    EDIT: Sorry za podwójny post.
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    edited December 2012
    http://depositfiles.com/files/4ks487k2b Paczka dla Mnicha zrobiona na szybko. Łatwiej by było jakby szło jakimś programem podsłuchać te pliki. W tym wypadku to taka trochę ciu-ciu-babka. ALe myślę, że wyszło spoko dość. Jak ktoś gra mnichem to może podstawić i powiedzieć jak się w grze spisują.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Wieczorem postaram się wrzucić wszystkie zestawy dźwięków dostosowane do BG:EE (facetów już mam, jeszcze tylko kobiety muszę zrobić i przetestować to w domu). @Sikorsky no właśnie szkoda, że nie da się tego odsłuchać nigdzie. Jako, że na 3 dźwięki z BG:EE przypada czasem 6 z IWD2 nagranych przez tego samego aktora, to planuję później zrobić drugi komplet każdego zestawu dźwięków, by można było w połowie rozgrywki je zmienić, gdyby stare się już osłuchały.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Może was zainteresuje ten nowy mod, świeżo wydany, kompatybilny z BG:EE, instalujący głosy i portrety:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/9969/customization-mod
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Dla mnie jest za skomplikowany. Ręczne przerobienie jednego zestawy dźwięków zajmuje niecałą minutę, więc po co się bawić w mody.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Etamin Nie wiem ja się na tym nie znam, ale skoro ktoś wydaje mod to pomyślałem, że jednak to nie takie proste i jednak ten mod coś robi.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited December 2012
    @Grieg w tym wypadku dużo łatwiej było zrobić wszystko ręcznie :)
    Dodaję paczkę dodatkowych zestawów polskich dźwięków dla postaci. Dodałem te 6 z podstawowej wersji baldura, żeby wszystko było w jednym pliku, także łącznie 47 kompletów dla kobiet i facetów:
    http://www.speedyshare.com/8Htz2/Sounds.7z

    Pliki wav należy wrzucić do folderu "sounds" w podkatalogu "en_US" (dokładna ścieżka: C:\Program Files (x86)\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766\lang\en_US\sounds)
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    edited December 2012
    IWD2 zawiera zestawy głosów z części pierwszej? Czy też w jedynce są jakieś niewykorzystane w IWD2?

    Zestawy z BG2 (dostosowane do BGEE):
    http://www.speedyshare.com/rseVu/BG2PL.rar
    Post edited by upi00r on
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Dzięki. Zna ktoś jakiś dobry serwer, na który mógłbym wrzucić paczkę ze wszystkimi dotychczasowymi plikami, tak żeby nie zniknęła z czasem? Podałbym link w pierwszym poście.
  • EsbathEsbath Member Posts: 4
    edited December 2012
    Witam
    Przerobiłem dźwięki z IWD II wg schematu wyżej oraz kilka ze spolszczenia. Odsłuchałem i intuicyjnie dobrałem a, b, c, d itd... tak aby mieć np głos Xana dla mojego NPC. Zrobiłem w trybie multi całą dużynę i coś się wysypało bo dzwięki nie działają. Gra je widzi moge wybrać każdy dzwięk i odsłuchać przy tworzeniu postaci. W trakcie gry każda postać mówi tylko jedno "potwierdzenie polecenia" nic więcej nie ma nawet "wybrane 1, 2, 3" nic poza tym jednym dzwiękiem.

    Macie jakieś pomysły jak to naprawić ?
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    edited December 2012
    @Esbath - bug, jest to opisane w jednym z oficjalnych wątków. Póki co spróbuj zrobić zestawy z nazwami male7x.wav/famale7x.wav i więcej (aczkolwiek nie wiem, czy zadziała np. male10x.wav itp.) Ewentualnie możesz zacząć od male1x.wav, ale zrób sobie kopie zapasowe oryginalnych zestawów.
  • EsbathEsbath Member Posts: 4
    Niestety nie pomogło, zostawiłem kilka zestawów, które mnie interesowały i przerobiłem wg Twojej wskazówki upi00r i nic. Dalej wydają z siebie po jednym dźwięku. Lubie jak wszystko gra i drużyna się fajnie prezentuje więc na razie zostaję w Candlekeep ;P

    Jakby ktoś znalazł rozwiązanie byłoby super :)
    pozdrawiam
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    edited December 2012
    @Esbath - a wrzuciłeś je do katalogu lang\en_US\sounds? (zakładając, że masz w opcjach ustawiony język angielski)

    UPDATE: to rozwiązanie, które podają rzeczywiście nie działa LOL. Ale jak zmienisz na np. male3x.wav, to działa (pewnie działa dla male/female1-6x, bo tyle jest standardowych zestawów).
  • EsbathEsbath Member Posts: 4
    To wszystko jakieś dziwne jest. Dźwięki mam w folderze lang\en_US\Sounds ale mam w opcjach język Polski a nie angielski. Dodam że miałem tak od początku i działały nawet głosy ON1, ON2... itd z BG1. Mam te dźwięki mieć w lang\pl_PL\Sounds ? Chyba popołudniu zrobię reinstalację gry.

    a tak poza tym to TuTu było lepsze...
  • EsbathEsbath Member Posts: 4
    Działa. Trzeba wybrać dźwięki jakie nas interesują i nazwać je Male1x oraz Female1x (x to dźwięk z listy). Chyba BG:EE używa w pełni tylko zestaw oryginalnych nazw plików.

    Pozdrawiam
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    @Etamin - jakby chciało Ci się jeszcze pobawić z tymi zestawami z IWD2 (np. wybrać najlepsze kwestie w przypadku, kiedy jest kilka możliwości), to tu masz program do konwersji plików wavc do wav:
    http://www.baldursgatemods.com/forums/index.php?action=downloads;sa=view;down=99
    (ustawiasz w opcjach mass conversion, wybierasz katalog z plikami, ustawiasz docelowy)
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Dzięki. Na razie jestem zajęty, ale w weekend postaram się przyjrzeć temu bliżej.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited December 2012
    @upi00r Przerobione pliki IWD2 są w tym linku http://www.speedyshare.com/8Htz2/Sounds.7z. Jakby były jakieś błędy to daj znać.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Udało się komuś podpiąć niestandardowe dźwięki postaci pod grę, tak aby działały? Używając język angielski w grze wystarczy stworzyć folder 'sounds" w en_US i tam wrzucić pliki .wav o nazwach od CUSTOM1a do CUSTOM1m. Gdy się jednak zmieni język na polski, to ten sposób przestaje działać.
  • kuternogakuternoga Member Posts: 1
    edited June 2013
    znalazlem rozwiazanie ;](to z CUSTOM1 mi nie dzialalo) musza byc male literki np Male1b.wav , Male2b.wav ;] wszystkie poza pierwsza literka w nazwie (wav tez) ;)
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Zachował ktoś te pliki, które były wrzucane w tym temacie? Wszystkie linki wygasły.
Sign In or Register to comment.