Skip to content

Zmiana/edycja postaci w trakcie gry?

SanadaSanada Member Posts: 4
To mój pierwszy post tu, więc zacznę o ogólnego CZEŚĆ!

Pograłem już ładnych kilka godzin w BG i stwierdziłem, że postać jaką sobie zrobiłem jest kiepska (Łowca). Czy jest jakiś sposób (np. trainer, edytor saveów) żeby zastąpić postać inną, bez konieczności zaczynania od początku?

Comments

  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Generalnie dla BG jest program który się nazywa shadowkeeper, niestety ma pewne problemy z ułożeniem plików, dlatego jest trochę z tym zabawy, generalnie polecam, ten wątek; Ciebie interesuje punkt 4., w razie niejasności, pisz postaram się w miarę sposobności wytłumaczyć co i jak:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/12121/ztscrashelinia-komendshadowkeeperprzeszukiwanie-forumlista-przedmiotow#p1
  • SanadaSanada Member Posts: 4
    Dzięki za pomoc, ale chyba za dużo z tym roboty! Trudno - 13 lat temu grałem krasnoludzkim wojownikiem to teraz dam radę elfickim łowcą ;)
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited December 2012
    @Sanada
    Nie przesadzałbym, jakbyś to raz zrobił to byś zrozumiał jak proste to to, mówię tak bo to zajmuje góra minutkę, a to tylko strasznie wygląda bo jest sporo przeskakiwania folderów i "jeżeli... to...": wystarczy przekopiować 3 pliki/foldery i już można edytować zapisy gry, a później jeszcze raz przekopiować przerobiony zapis gry z powrotem tam gdzie był:

    Spróbuję opisać Ci to najbardziej przejrzyście jak tylko potrafię:
    są 3 miejsce które Cię interesują (oznaczę je literkami dla przejrzystości):
    A - C:\Users\[nazwa użytkownika]\Documents\Baldur's Gate - Enhanced Edition
    B - :\...\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766 (generalnie folder z grą)
    C - :\...\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766\lang\en_US (gdy używasz wersji angielskiej, wersja pl jest w pl_PL)

    Jak już poznajdywałeś foldery to już masz z górki, najcięższa robota za Tobą:], a teraz skopiuj:
    - z A: folder save i plik baldur.ini do B
    - z C: dialog.tlk do B

    rozpakuj program Shadowkeeper(~300kB)
    naciśnij Settings\Installation Directory i w okienku wpisz całe B


    Gdy już to to działa to kolejny pikuś: open/saved games wybierz właściwy zapis i teraz już możesz robić wszystko, jest wszystko ładnie opisane i wygodne w obsłudze, zmienić możesz co chcesz,

    Nie zapomnij, po zapisaniu swojego przerobionego zapisu gry, skopiować: - z B: folder save do A
    (jakby co zgódź się na podmianę plików)

    PS. Jeśli czujesz się niepewnie folder save można skopiować gdzieś jeszcze (gdzie chcesz), taka kopia zapasowa:]
  • KirkorKirkor Member Posts: 700
    edited December 2012
    Zawsze możesz przerzucić save'y do folderu multiplayera, odpalić na multi i tam możesz zmieniać/dodawać postaci ile wlezie. Po skończeniu wrzucasz save z powrotem do folderu singleplayera.

    Tyle tylko, że tam nie zrobisz aż takich edycji jak za pomocą Shadowkeepera.
  • SanadaSanada Member Posts: 4
    Dzięki! Po tak szczegółowym opisie byłoby chamstwem nie spróbować :) Jak wrócę z roboty to powalczę z tematem.
  • SanadaSanada Member Posts: 4
    Ok - udało się! Dzięki za pomoc! Zmieniłem postać na próbę na tego osławionego kensai. Nie wiem tylko jakie umiejętności powinien mieć na 4 lvl? Chodzi mi o te klasowe jak i te wynikające z ... :)

    PS Ten pomysł z przerzucaniem save'ów z single do multi i odwrotnie działałby o ile ktoś chce od początku zaczynać levelowanie, ale mi nie o to chodziło
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    wejdź w SK w zakładkę innate i klikasz Kit i wybierasz Kensai level 001 to 004 i dostajesz wszystkie przynależne ci moce. Premie do trafienia i obrażeń powinnaś dostać z automatu, nawet bez edycji.
Sign In or Register to comment.