Skip to content

Zapowiedź Baldur's Gate: Edycja Rozszerzona™ na iPada.

powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
edited July 2012 in Polski
Overhaul Games ma zaszczyt ogłosić: Baldur’s Gate: Edycja Rozszerzona™ na iPada.

imageOd daty jej pierwszego wydania w 1998 roku, gra Baldur’s Gate dostarczała rozrywki milionom fanów na całym świecie oraz otrzymała niezliczoną ilość nagród. Ta klasyczna saga tajemnic, intryg i przygody wyznacza do dziś standardy dla komputerowych gier RPG opartych na systemie Dungeons & Dragons™.

Najwspanialsza historia wszech czasów, lepsza niż sobie wyobrażałeś

Działająca na zaktualizowanej i ulepszonej wersji Infinity Engine, Baldur’s Gate: Edycja Rozszerzona będzie zawierać kompletną przygodę Baldur's Gate, rozszerzenie Opowieści z Wybrzeża Mieczy, oraz zupełnie nową zawartość oferującą nową przygodę i nowego członka drużyny.

Twoje przeznaczenie, teraz w twoich rękach

Gra Baldur’s Gate: Edycja Rozszerzona będzie dostępna w sklepie Apple App Store latem 2012 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na www.baldursgate.com.

image  image  image

Comments

  • DarkeyBrandosDarkeyBrandos Member Posts: 5
    Jakoś czarno to widzę kiedyś próbowali wydać dodatek do ME na IPada nie wyszło to za dobrze delikatnie mówiąc.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Będzie spoko, sam nie mam iPada, ale jeśli interfejs będzie wygodny to czemu nie? Jeśli będzie synchronizacja zapisów między platformami to będzie można grać na PC, a w podróży na i Padzie :)
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    taaaa ale wiemy jak wychodza konwersje na rozne platformy. Uproszczenia i jeszcze raz uproszczenia miejmy nadzieje ze tu tak nie bedzie. Np trzebaby dorobic wiekszy klawisz na aktywna pauze - lewy dolny róg to za malo
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Snajperos powiedzieli, że nie będzie wersji light tylko pełnoprawne BG.
  • qinrodqinrod Member Posts: 61
    Potwierdzono że zostanie też wydana wersja na tablety z androidem. Tu pytanie do kogoś bardziej zorientowanego. Czy oznacza to że nie będzie się dało odpalić gry na smartfonach ? Nie wiem czy chodzi tu o rozdzielczość bo teraz w większości smartfonów jest już 800x480 lub większa a BG miało minimalną 640x480. Wątpię też by chodziło o wersje androida bo ta już jest ta sama i na tab i na smartfonach. Tak więc jest szansa na odpalenie gry na telefonach?
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    edited July 2012
    @qinrod chyba będzie obsługiwany Android 3 i 4, ogólnie chodzi raczej o tablety, może telefony z większymi wyświetlaczami (chociaż chyba nie jest to zbyt wygodne). Andek był oddzielny dla tabletów i telefonów aż do 4.
  • norolimnorolim Member Posts: 62
    edited July 2012
    qinrod said:

    Potwierdzono że zostanie też wydana wersja na tablety z androidem. Tu pytanie do kogoś bardziej zorientowanego. Czy oznacza to że nie będzie się dało odpalić gry na smartfonach ? Nie wiem czy chodzi tu o rozdzielczość bo teraz w większości smartfonów jest już 800x480 lub większa a BG miało minimalną 640x480. Wątpię też by chodziło o wersje androida bo ta już jest ta sama i na tab i na smartfonach. Tak więc jest szansa na odpalenie gry na telefonach?

    Też się nad tym zastanawiałem. Jedyna przeszkoda jaką widzę to moc procesora i pamięć RAM. Trzeba będzie poczekać na jakieś wymagania sprzętowe.
  • yamiouyamiou Member Posts: 2
    Wreszcie iPad do czegoś sie przyda;)
  • qinrodqinrod Member Posts: 61
    Wymagania sprzętowe już są: System Requirements
    Required System Memory (MB) 512 MB
    Minimum Graphics GeForce 2 or Equivalent
    Processor Speed (GHz) 1 GHZ

    Wydaje mi się że większość dzisiejszych smartfonów pociągnie to, nie mówiąc już o najszybszych typu galaxy s3.

    Co prawda priorytetem będzie gra na pc/lap ale fajnie by było w wolnej chwili na wyjeździe odpalić BG na telefonie :D Pewnie wygodne to nie będzie ale gdyby dało się swobodnie przerzucać savey to niejeden dodatkowy quest by się rozwiązało bonusowo
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    edited July 2012
    @qinrod testy będą na pewno na tablety, pewnie na telefony nie bardzo. Chociaż, kto wie?
  • yamiouyamiou Member Posts: 2
    Ave, a czy wiadomo coś o możliwości wgrywania modów w wersji na iPada?
  • dannygdannyg Member Posts: 1
    orientujecie się czy polska lokalizacja będzie również na ipad'a
  • ElvarElvar Member Posts: 10
    Z mojej strony nie, nie i jeszcze raz nie. Według mnie do Baldura trzeba porządnie przysiąść przed komputerem z normalnymi głośnikami, myszką i zwykłym ekranem. W każdą grę którą szanujemy, grając robimy w jakimś stopniu rytuał. Zachwycamy się dźwiękiem, grafiką. itd. Może to głupio brzmi, ale granie na smartfonach to nie to samo. Po za tym nie wyobrażam sobie granie w BG na przerwach niczym w produkcje gameloftu i chyba takie coś jest bardziej męczące od tradycyjnego grania, mam rację? :)
    gumisiwoShee
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Smartfony ok, ta wielkość to już przesada, ale niemal 10'' ekran iPada czy jakiś większy tablet z Androidem na pokładzie i dobre słuchawki mogą całkiem nieźle nadawać się do gry w BG (pamiętajcie na jakiej wielkości monitorów grało się w czasie premiery i jaką rozdzielczością one dysponowały). No i raczej nikt na 5min przerwie nie będzie odpalać BG, natomiast gra np. w samolocie czy pociągu (tym bardziej, z jaką prędkością u nas jeżdżą) powinna dostarczyć sporo radości.
    dannyg said:

    orientujecie się czy polska lokalizacja będzie również na ipad'a

    No chyba ma być analogicznie jak na PC, czyli ścieżkę dźwiękową i napisy wybierasz takie, jakie Ci akurat pasują. Wersja PL jest taka sama dla PC jak i dla iPada, bo to w końcu ta sama gra. :)
Sign In or Register to comment.