Skip to content

Baldur's Gate: EE Ana Sayfasında Tekrar Geri Sayım Başladı

kkramonekkramone Member Posts: 54
edited July 2012 in Türkçe
Ne zaman alınabileceği ve fiyatının ne kadar olacağı ile ilgili sorular şu anki saat itibari ile 34 saat sonra yanıtlanacak..

Haydi hayırlı olsun..

Comments

• cyberarmycyberarmy Member Posts: 128
    Resmen çocuk gibi heyecan yaptım :) İlk defa oynayacak olsam neyse, 20 defa bitirdiğim(bir o kadar da RP nedenlerinden yarıda bıraktığım) halde üstelik.
    Zamanında nasıl bir etki bıraktıysa üstümüzde, DNA ma işlemiş resmen.
  • causeisunknowncauseisunknown Member Posts: 50
    ön sipariş vermeme rağmen açıklanan grafikler çok da etkileyici değil, size de öyle geldi mi. çok büyük fark yok, zaten olmasını da beklemiyordum da yşne de garip geldi.
  • kkramonekkramone Member Posts: 54
    en yüksek çözünürlükte screen shot'ları koysalarmış, daha bir anlaşılabilirdi..
  • yusufyilmazyusufyilmaz Member Posts: 21
    İyi haberler gelmeye başladı. hehehe
    Grafiklerde ve animasyonlarda fark olamaz çünkü "şanlı"Bioware BG1 in bütün kaynak kodlarını kaybetmiş...
    Grafik olarak çok beklentim yoktu benim zaten, yüksek çözünürlük ve zoom in olayı yeterli bana. Üstelik CPU/ekran kartı kullanımını geliştirdikleri için klasik infinity engine kasması olamyacak yeni makinalarda :)
    Şu sıralar IWD2 yi oynuyorum resmen duruyor makine çok effektli ortamlarda...

Ön sipariş verdim acımadan, arkadaşımın birine de hediye olarak aldım.
    Herşey yeni bir BG oyunu için :)
    yazgang
  • AlparonAlparon Member Posts: 58
    Bioware'in kaynakları kaybetmesi gerçekten çok saçma sapan olmuş. Ancak bu kadar aceleye gelmeden iki üç senede oyunu tekrar HD olarak yazamazlar mıydı? Herhalde o da copyright'la ilgili bir problem.

HD olmasa da Planescape Torment tipi spellcasting isterdim

• AlparonAlparon Member Posts: 58
    veya şu şekilde:

Gerçi böyle olsa büyüler Irenicus'la dövüşmek üç buçuk hafta alırdı herhalde :D
    Bütün oyunun kodlarını baştan yazmaları gerekirdi full HD için, bence biraz zaman ve efort kaybı olurdu. BG1ve3 EE iyi satsın sonra bütün dikkatlerini yeni bir oyun yapmaya versinler :) Ayrıca dediğin gibi telif hakkıyla ilgili problemlerde var, fazla bir şeye dokunamıyorlar.

PST nin büyü efektleri şahanedir gerçekten ama PST, BGler kadar fazla dövüş içermediği için bu tip efektler rahatsız etmiyordu. Çok sayıda JRPG oynamış biri olarak abartı efektlerin(ne kadar iyi yapılmış olsa da) bir süre sonra baydığını rahatça söyleyebilirim.
  • yazgangyazgang Member Posts: 41
    Grafiklerde ve animasyonlarda fark olamaz çünkü "şanlı"Bioware BG1 in bütün kaynak kodlarını kaybetmiş...
    Grafik olarak çok beklentim yoktu benim zaten, yüksek çözünürlük ve zoom in olayı yeterli bana. Üstelik CPU/ekran kartı kullanımını geliştirdikleri için klasik infinity engine kasması olamyacak yeni makinalarda :)
    Şu sıralar IWD2 yi oynuyorum resmen duruyor makine çok effektli ortamlarda...

Ön sipariş verdim acımadan, arkadaşımın birine de hediye olarak aldım.
    Herşey yeni bir BG oyunu için :)
    ön sipariş konusu aynı acımadan bastım.

yüksek çözünürlük ve zoom yanında yapılan geliştirmeler de yeterli. tabi ek macera ve karakterlerden bahsetmiyorum bile.

bir an önce eylül gelsin. sonra zaten bg2ee için zaman nasıl geçer anlamayız bile.
  • charnamecharname Member Posts: 13
    Bir tek Skyrim'in videolarını gördüğümde bu kadar heyecanlanmıştım. Ama benim istediğim mükemmel grafikler değil zekice yazılmış dialoglar, oyun dünyasıyla etkileşim, yaptığın tercihlerin sonuçlarını görmek, ilgi çekici karakterler ve seni içine çeken bir senaryo. Bu anlamda da BG'nin önüne geçebilecek tek oyun Planescape Torment'tir. 14 yıllık oyun için bildiğin heyecanlandım lan.
    cyberarmy said:

Nasıl kaybetmeyi becermişler, imprisonment falan mı yapmışlar acaba :(

cyberarmy said:

Nasıl kaybetmeyi becermişler, imprisonment falan mı yapmışlar acaba :(

Black İsle dağılıp bioware ile tam birleşirken uçmuş. Bioware atıyorda olabilir kanımca, yeni animasyonlar ve HD görüntü ile günümüz RPGlerinide geçerdi diye tırsmış olabilirler. Zaten geçiyorda, yeni neslin gözlerinde demek istedim.
    Alparon
    Anladım, bilgi için tşkler. Neyse buna da şükür :D
Sign In or Register to comment.