Skip to content

rozhazene fonty a pad hry

UranUran Member Posts: 65
Hru mam nainstalovanou pres beamdog. Pri spusteni hry normalne najedu do menu vyberu postavy, ale pismo popisku je nahustene na sebe a po vybrani postavy a spusteni hry hra spadne.

Uz se mi to stalo jednou tak jsem lvuli tomu preinstaloval windows a vse bylo v poradku (patch 2010) pak jsem provedl aktualizaci hry na 2011 a problem opet stejny pismo je nahustene a hra pada.

Pouzivam Windows XP SP3 CZ, ovladace gk, ... jsou aktualni.

Zkousel jsem taky hru preinstalovat, smazat konfiguracni soudory hry v user/Dokumenty, ale be vysledku.

Nekde v anglicke casti fora jsem narazil na zminku, ze se jedna o chybu kdy v instalacni ceste jsou nejake "ne asci" znaky.

Behem instalace jsem nechal vse na defaultnim nastaveni.

Comments

  • irendieirendie Member Posts: 421
    Já mám taky windows XP a žádnej problém nemám. Ale hru mám instalovanou přes launcher a ne beamdog.
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    taky instaloval přes launcher a bez problémů, hra mi spadla snad jen dvakrát za x hodin hraní
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited January 2013
    Mě na XP nespadla ještě ani jednou. Na Windows 8 to ale padalo celkem často (tak 1 za 2 hodiny). Ale i na 8čkách šel BGEE dohrát. Kdyžtak napiš přímo grafickou kartu, procesor , RAM atd.

    Mě to běží na:
    Procesor: Intel Pentium D 3,4 GHz (dvoujádro) presler 2x 2MB L2 cash
    Grafická karta: GeForce GT 430
    RAM: 2x 512MB DDR2 - dualchanel; 1x 1024MB DDR2
    OS: OEM licence Windows XP

    Kdyžtak si zkus sehnat třeba jinej dialog.tlk. To je jediný co takhle můžu poradit.
  • UranUran Member Posts: 65
    Hraju na NB. Procesor c2d, 2 GB RAM, GK Nvidia Go 7600. Nevidel bych to jako HW problem, ale spise nejaky SW. Jinak uz jsem jednou hru na teto HW konfiguraci hral a bez padu.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Zkus to nainstalovat přes přímou instalačku a tak aby jsi v instalační cestě neměl žádný znaky s háčkama čárkama atd.
  • UranUran Member Posts: 65
    Tak jsem hru nainstaloval pres instalacni soubor do umisteni c:\bg1 a problem pretrvava. Neposlal by mi nekdo konfiguracni soubor baldur.ini, nebo idealne celou slozku s nastavenim? Dekuji v priloze obrazky jjak se bug projevuje. Zkousel jsem zmenit jazyk na anglictinu a problem porad stejny.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited January 2013
    OK, tady je odkaz na můj baldur.ini - https://docs.google.com/file/d/0B5oEJK3__ZC0blZFN1U3VFVuMUE/edit Pokud ti to nepojede zkus stáhnout nějakou neoficiální verzi hry (viděl jsem jí už myslim i na uloz.to) a zkus jestli to neni blbou instalací.

    PS: mám v něm nastavený zelený kolečka u postav tak tam kdyžtak přepiš
    'Game Options', 'Color Circles', '0',
    na
    'Game Options', 'Color Circles', '1',
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    edited January 2013
    Uran said:

    Hru mam nainstalovanou pres beamdog. Pri spusteni hry normalne najedu do menu vyberu postavy, ale pismo popisku je nahustene na sebe a po vybrani postavy a spusteni hry hra spadne.

    Uz se mi to stalo jednou tak jsem lvuli tomu preinstaloval windows a vse bylo v poradku (patch 2010) pak jsem provedl aktualizaci hry na 2011 a problem opet stejny pismo je nahustene a hra pada.

    Pouzivam Windows XP SP3 CZ, ovladace gk, ... jsou aktualni.

    Zkousel jsem taky hru preinstalovat, smazat konfiguracni soudory hry v user/Dokumenty, ale be vysledku.

    Nekde v anglicke casti fora jsem narazil na zminku, ze se jedna o chybu kdy v instalacni ceste jsou nejake "ne asci" znaky.

    Behem instalace jsem nechal vse na defaultnim nastaveni.


    mel jsem stejny problem, pomohlo nainstalovat aktualni ovladace ke grafice (geforce 9600M GT), bez na stranku vyrobce tve graficke karty a presved se zda mas opravdu aktulani ovladace...
  • UranUran Member Posts: 65
    Tak uz to je vyreseno dle tohoto navodu http://forum.baldursgate.com/discussion/8405/read-before-posting-master-technical-faq/p1 jsem do Baldur.ini pridal radek "'Graphics', 'OpenGL Version', '1'," hra bezi.

    Vsem dekuji a snad je vyreseno.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Nemáš zač. Hlavně že ti to funguje.
Sign In or Register to comment.