Skip to content

Glos Viconi

shadowstarshadowstar Member Posts: 8
edited January 2013 in Polski
siemka szukam pilku z polska wersja glosu viconi z bg2 ma ktos te pliki albo podpowie gdzie sie znajduja w katalogu z gra?

Znalazlem ale jak teraz wgrac te pliki do nwego baldura? zeby moja glowna postac miala taki dzwiek http://baldur.cob-bg.pl/download/bg2-soundsets/Kownacka Gabriela BG2.zip
Post edited by shadowstar on

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    XXXXXXXa.wav : Battle Cry
    XXXXXXXb.wav : Becoming Leader
    XXXXXXXc.wav : Tired
    XXXXXXXd.wav : Bored
    XXXXXXXe.wav : Badly Wounded
    XXXXXXXf.wav : Selected 1
    XXXXXXXg.wav : Selected 2
    XXXXXXXh.wav : Selected 3
    XXXXXXXi.wav : Action Acknowledgement 1
    XXXXXXXj.wav : Action Acknowledgement 2
    XXXXXXXk.wav : Action Acknowledgement 3
    XXXXXXXl.wav : Being Hit
    XXXXXXXm.wav : Dying
    XXXXXXXn.wav : In Forest
    XXXXXXXo.wav : In City
    XXXXXXXp.wav : In Dungeon
    XXXXXXXq.wav : Daytime
    XXXXXXXr.wav : Nighttime
    XXXXXXXs.wav : Rare Selected 1
    XXXXXXXt.wav : Rare Selected 2
    XXXXXXXu.wav : Rare Selected 3
    XXXXXXXv.wav : Rare Selected 4
    XXXXXXXw.wav : Reaction to Party Member Death

    To jest lista dźwięków, jakie może wypowiedzieć postać. Teraz musisz sobie przypisać te dźwięki do odpowiednich ról, tj. dać ich nazwom odpowiednie końcówki, a następnie wrzucić do folderu lang\pl_PL\sounds lub lang\en_US\sounds. W lang\en_US\sounds jest instrukcja do tego.
  • shadowstarshadowstar Member Posts: 8
    edited January 2013
    tylko ze ja w katalgu z gra w lang nie mam folderu sounds to mam go sam zrobic? i te glosy sa w mp3 to przerobic je na wav?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @shadowstar – zależy którego sposobu na wersję polską używasz. Jeżeli ten pierwszy opisany przeze mnie w wątku o chałupinczym sposobie na wersję PL, to wrzucasz je do lang\en_US\sounds i ten folder tam jest.

    Jeśli drugim sposobem, podanym niżej przez viadera, to tworzysz folder sounds w pl_PL

    I pewnie musisz zrobić konwersję, ale nie wiem na pewno. Sprawdź :)
  • shadowstarshadowstar Member Posts: 8
    ja nic uzywam zadnego ze sposobow, zaznaczylem wersje jezykowa polska w grze i mam napisy polskie to mi wystraczy chcialbym aby moja postac miala glos viconi i nic wiecej mi nie potrzebe :P dzieki za rady postaram sie cos poprobowac
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @shadowstar – rozumiem, że nie masz żadnych dźwięków postaci w takim razie. Zrób folder sounds w pl_PL i wrzuć tam spreparowane dźwięki Viconii. Instrukcję masz w en_US\sounds (sounds.txt); przy okazji możesz sobie zobaczyć, jak wyglądają te dźwięki w wersji angielskiej i przygotować je analogicznie.
  • shadowstarshadowstar Member Posts: 8
    tylko dzwiekow viconi z bg 2 jest jakies 40plikow
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    To dobrze dla ciebie czy źle? W każdym razie raczej nikt za ciebie tego nie zrobi.
  • shadowstarshadowstar Member Posts: 8
    no troche zle bo skad mam wiedziec ktory glos odpowiada za konkretny opis :) z czego okolo 10 bedzie trzeba odstawic na bok. Mogles zostawic dla siebie komentarz nie zwiazany z tematem
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @shadowstar – musiałbyś sobie przesłuchać i dostosować, masz przykładowe dźwięki, więc będziesz wiedział mniej więcej, co gdzie ma iść. Trochę jest z tym roboty, ale potem możesz wrzucić na forum czy jakąś inną stronę o BG i zbierać propsy :)
  • shadowstarshadowstar Member Posts: 8
    nazwa pliku dzwiekowego w folderze sound ma byc XXXXXXXa.wav : Battle Cry cy XXXXXXXa.wav ?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @shadowstar – to drugie oczywiście, nazwa pliku musi być zakończona rozszerzeniem po kropce.
  • shadowstarshadowstar Member Posts: 8
    zrobilem tak to dzwiek nie dziala, zmazalem rozszerzenie po kropce to dzwiek sie odtwarza w oknie wyboru glosu postaci, gdy zaczne gre odtwarza sie tylko jeden dzwiek
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Bug w BGEE, te pliki muszą mieć początek "female" lub "male", na przykład female1a, female1b, female1c...
  • GriegGrieg Member Posts: 507

    zrobilem tak to dzwiek nie dziala, zmazalem rozszerzenie po kropce to dzwiek sie odtwarza w oknie wyboru glosu postaci, gdy zaczne gre odtwarza sie tylko jeden dzwiek

    Ha ha to może być powód przez który wielu osobom nie działa, kiedy są "ukryte rozszerzenia znanych plików" w windowsie, tzn. ".wav" jest ukryty, a ludzie żeby być hiper poprawni dopisują wav na końcu i efekt jest taki: "cyXXXXXXXa.wav.wav"
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Dlatego ja zawsze ustawiam opcje by widzieć rozszerzenie, zresztą przy zmianach z *.txt na .*cpp, .*hpp, *.d lub sto innych rozszerzeń nie ma rady.
Sign In or Register to comment.