Skip to content

Baldur's Gate Neresidir?

KeriKeri Member Posts: 1
edited July 2012 in Türkçe
Büyüklük: Metropolis
Coğrafya: Sword Coast – Western Heartlands
Nüfus: (1479 DR)120.000-140.000; (1372 DR)42.103
Yönetim Şekli: Oligarşik Meşruti Monarşi
Yönetici: Grand Duke Portyr
Baldurian Parlamentosu
Eski yönetici: Council of Four

Sword Coast üzerine kurulmuş bu metropol ve şehir devleti, Chiontar nehrinin Sea of Swords’a dökülen ağzının 20 mil uzaklığındadır. Kuzeyinde büyük şehir devleti Waterdeep, güneyinde ise Amn ülkesi bulunur. İşlek bir yol olan Coast Way, Baldur’s Gate’in hemen yanından geçer.

http://frpnet.net/unutulmus-diyarlar/unutulmus-diyarlar-baldurs-gate
kkramoneAlparonyusufyilmazcyberarmyersindmr

Comments

• yusufyilmazyusufyilmaz Member Posts: 21
    Güzel yazı, daha önceden okumuştum. Teşekkürler.
  • AlparonAlparon Member Posts: 58
    Elinize sağlık. Ancak "4th editiondan nefret edenler birliği" üyesi olarak Forgotten saatimi 1385 DR'de durdurdum :)
  • cyberarmycyberarmy Member Posts: 128
    edited July 2012
    4th editionın üzerine benim kadar kaya düşsün (100 KG) Ardından bilimum meteor shower, acid rain, lighting strike.
    4th editionı seven var mıdır zaten? Yapanlar bile mahalle baskısıyla vaz geçti bence :)

Bilgilendirici yazı olmuş elinize sağlık, Balduran'ın hayatını anlatan kitap bulabilirmiyiz acaba?
    Alparon
  • NooneelseNooneelse Member Posts: 23
    Kurallar gelir geçer, 2nd editioncılar da 3rd edition'dan nefret ederdi zamanında. kurallara fazla takılmamak lazım, önemli olan hayalgücü ve oyunlardan keyif alabilmek.
    Kyon
    Kurallardan dolayı değil de hocam Cyric'in Mystra'yı öldürdüğü, bütün Faerun'un coğrafi olarak değiştiği, binlerce yıllık Mystra=Büyü Ağı denkleminin gerçek olmadığının "ortaya çıktığı" (Halbüki Karsus's Avatar olayı öyle olduğunu kanıtlamıştı)... Falaan filan :) pek takılmamak lazım tabi ama yani çok abartıyorlar bazen değişiklikleri
    ersindmr
    Setting'in altından girip üstünden çıkmalarının sebebi Eberron'u terk etmeleri olabilir. Eskiden abuk subuk tüm fikirlerini orada gerçekleştiriyorlardı. kurallar bence idare eder hatta oyunu oldukça hızlı hale getirmiş, ama setting'in zort diye 100 yıl ilerlemesi gereksiz geldi bana da. Oynattığım en son oyunu o yüzden 4th ed. ama 3rd edition fearun üstünde oynatıyordum.
    AlparonKyon
    Ben şu anda 2nd edition settinginde 3.5e ile oynatıyorum, sonuçlar başarılı :)
    bence 4th ed'in caster olmayan classlara yeni özellikler vermesi ve combat'a getirdiği sadelik oldukça başarılı.

3.5 kuralları ile yapılmış Starwars rulebook'a bir göz atmanı tavsiye ederim çok güzel eklentiler var.
    AlparonKyon
    postu bulandırdık baya bu konuları hangi edition diye bir başlıkta tartışırız :)
    AlparonKyon
Sign In or Register to comment.