Skip to content

Moce pomiotu

maneromanero Member Posts: 392
edited December 2012 in Polski
Ok po raz kolejny gram CN półelfem berserkerem i tak

grając za 1 razem pakiet mocy które dostałem z kolejnym rozdziałem wyglądał następująco:

2 x leczenie lekkich ran
2 x spowolnienie trucizny
2 x boska moc

natomiast tym razem wygląda w ten sposób...:

1 x leczenie lekkich ran
1 x pomniejsze drążenie larlocha
1 x groza

Od czego to zależy? Postać w obydwu przypadkach jest taka sama, charakter, klasa, rasa. A może chodzi o drużynę? Za pierszym razem miałem:

minsc, dynaheir, khalid, jaheira i immy natomiast obecnie mam: kagain, edwin, kivan, branwen oraz immy...


Comments

  • ArwernArwern Member Posts: 53
    od twojej reputacji
  • maneromanero Member Posts: 392
    No tak to by się zgadzało, teraz z racji mieszanej drużyny balansuje między 9, a 12. Pytanie co zrobić żebym nie przegapić przywołania boskiej mocy? Groza owszem przydatna, ale zamiast wampirycznego dotyku wole boską moc oO
  • fridekfridek Member Posts: 113
    edited December 2012
    zaraz po wyjściu z Candelkeep - iść do świątyni i "kupic" reputację, albo znaleźć takie zadania co zwiększają reputację i zrobić to lub to przed pójściem do kopalni w Nashkel. Choć tak naprawdę wydaje mi się, że moce bhaala zależą tylko od charakteru postaci, ale widocznie reputacja/reakcja ma też na to jakiś wpływ.
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    mi jak na razie wpadło pomniejsza drążenie larlocha, 2x spowolnienie trucizny i leczenie lekkich ran. reputacja latała mi jak huśtawka.
  • YaeriusYaerius Member Posts: 61
    edited December 2012
    @manero dokładnie wygląda to tak:

    sen | reputacja < 10 | reputacja >= 10
    1-2 | pomniejsze drążenie larlocha | leczenie lekkich ran
    3-4 | dotyk ghula | spowolnienie trucizny
    5-6 | wampiryczny dotyk | wezwanie boskiej mocy

    Generalnie "dobre" umiejętności są lepsze. Chyba, że ktoś gra tak jak ja, czyli przed rozgrywką maksuje atrybuty na 25, w takim przypadku "wezwanie" jest bezużyteczne. Mój wybór to:
    2x leczenie lekkich
    2x spowolnienie trucizny
    2x wampiryczny dotyk

    Nie wiem skąd wziąłeś grozę. Nie wydaje mi się, żeby można byłą ją dostać jako umiejętność. A znam tę grę na wylot.

    PS: Sny uaktywniają się w kolejnych rozdziałach poczynając od drugiego. Czyli jeśli polujesz na boską moc to w rozdziałach 6 i 7 musisz mieć ponad 10 reputacji.
  • fridekfridek Member Posts: 113
    zamiast dotyku ghula jest groza, przy Sarevoku po przejściu złą postacią - repka nigdy nie była większa niż 5 -http://img521.imageshack.us/img521/1484/baldr001.png
  • maneromanero Member Posts: 392
    Groze zdobyłem po przejściu obozu bandytów i w porównaniu do spowolnienia trucizny robi niezły ferment, zwłaszcza że rzuca ją mój berserker :D
  • YaeriusYaerius Member Posts: 61
    Hmm, to albo zmienili tę grozę, albo coś mi się pomieszało. Dzięki za sprostowanie anyways.
  • Właśnie zatopiłem Kopalnie Żelaznego Tronu i dostałem Grozę, aż się zdziwiłem bo nie mam pojęcia kiedy mi się reputacja tak zmniejszyła...
    No ale może Groza zamiast drugiego spowolnienia trucizny się przyda :)
  • IrbisIrbis Member Posts: 49
    Yaerius said:

    Hmm, to albo zmienili tę grozę, albo coś mi się pomieszało. Dzięki za sprostowanie anyways.

    Zawsze tak było. A w gre grywam od dnia oryginalnej premiery.
    Nawet w BG2 dostajesz ją na początku.
Sign In or Register to comment.