Skip to content

PaintBG dla BG1/BGEE/BG2/Tutu/BGT

LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,703
Właśnie razem z artastrophe wydaliśmy nowy portrait pack oferujący portrety stylistycznie - przynajmniej wg nas - pasujące do BG. Portrety są dostępne na każdą wersję gry, aczkolwiek by ułatwić sobie życie, portrety dla EE zostały wydane w formie zwyczajnej paczki, której zawartość wystarczy wrzuć do folderu 'Portraits'. Dla wersji BG1/BG2/BGT/Tutu jest wersja WeiDU, która sama wykrywa wersję gry i dostosowuje nazwy plików, sprawdza jakie portrety oferować (by np instalator nie pytał się o Anomena gdy gra to BG1) itd.
Pomyślałem, że może Was to zaciekawić, a jak nie to nie zaboli. Wesołych świąt. Link do newsa:
http://www.shsforums.net/topic/55680-day-1-of-12-paintbg-portrait-mod-released/page__pid__552156#entry552156

A tutaj samples:
image

Comments

  • maneromanero Member Posts: 392
    edited December 2012
    Bardzo fajne portrety. Otrzymujesz 'Manero' znak jakości. Szkoda, że tak mało portetów dodatkowych...
  • okulciookulcio Member Posts: 22
    Fajne portrety, nie do końca mi przypadł do gustu Minsc (to futerko wokół szyi) no i Montaron to powinien być zabójca a nie Frodo Baggins:D
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Może nie wszystkie przypadły mi do gustu, ale jest sporo naprawdę fajnych.
  • lubowieclubowiec Member Posts: 30
    Ja zmieniłem wszystkie portrety. Poza Minsciem, tak jak wspomniał @okulcio, każdy jest jeśli nie lepszy to co najmniej równie dobry.
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited December 2012
    Dorn wygląda tak jak powinien wyglądać półork acz paladynowaty. Dzięki nowemu obrazkowi przekonałem się do tej postaci ( ;
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,703
    Cieszymy się wraz z artastrophe, że portrety się podobają. Kiedyś na pewno weźmiemy się za portrety postaci z modów. (swoją drogą paczka już zawiera Irenicusa-elfa z Longer Road i powinna działać na postaci przywróconych NPC z BG1 do BG2)
  • maneromanero Member Posts: 392
    Jeśli jest taka możliwość to fajnie byłoby gdybyście do paczki dla BGEE dodali wszystkie portrety. Również te z BG2 itd.
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,703
    Na chwilę obecną dodałem portrety dla charname, które nie należą do NPC z BG2, ale których brakowało dla paczki BG:EE (mag, wojowniczka o ciemnej karnacji, elfka w turkusowych odcieniach itd), ale chyba co ważniejsze dodałem portret dla Baelotha. Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda, zanim wrzuci nową paczkę do gry:
    http://artastrophe.deviantart.com/art/Baeloth-348831163

    nowa wersja na SHS
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited January 2013
    Właśnie miałem spamować kiedy Baeloth będzie dostępny. Jak zwykle, lepszy niż oryginał. Good Job!
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,703
    Huh, artystów nie warto pośpieszać :P Arta też pracuje i ja także :P
    Wg mnie w ogóle o ile mi się podobały portret Neery i Dorna, to z tym Baelothem ździebko ciała dali bo wygląda jak jakiś randomowy fan art z motywem drowa skrzyżowanego z Jokerem, ale to tylko moja opinia...
  • maneromanero Member Posts: 392
    Czy aby jakość portretów się nie zmieniła? Mam wrażenie, że kolory są bardziej nasycone...
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,703
    tutaj jest jako jpg, w grze bmp. To też ma wpływ chociażby na właśnie kolory.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Będą jakieś aktualizacje jeśli chodzi o te portrety? Zdaje się że na deviantart jest już wersja z końcówki maja...
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,703
    tam jest paczka alternatywna, to nie z moda. Takie portrety które Arta robiła normalnie na zamówienie itd. PaintBG natomiast zawiera portrety, które były robione *specjalnie* z myślą o tym modzie. Ale parę portretów zostanie przeniesionych... ale też pracuję, studiuję i wydaje swoje NPC/questy, więc nie zawsze mogę być na zawołanie. Byłoby łatwiej gdyby to mogłoby być moją pracą, no ale...
Sign In or Register to comment.