Skip to content

BGEE 2 zapowiedziane na 15 listopada !

wojtekwojtek Member Posts: 311
edited November 2013 in Polski
!
Post edited by cherrycoke2l on
cherrycoke2l
«13

Comments

  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    edited August 2013
    Świetna wiadomość.

    Ruszyła także oficjalna strona http://www.baldursgateii.com (z opisem, screenami i krótkim zwiastunem) oraz przedsprzedaż w sklepie Beamdog http://www.beamdog.com/products/baldurs-gate-ii-enhanced-edition-for-windows.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    edited October 2013
    Edit: polska wersja się ukaże, ale nie ma szans, by udało się na premierę. Poślizg przy dobrych wiatrach będzie wynosił 2-3 miesiące po premierze, przy założeniu, że uda nam się dotrwać do końca i pracować w podobnym tempie, jak przy BG:EE
    Post edited by cherrycoke2l on
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    to brzmi bardzo smutno
  • mackosmackos Member Posts: 188
    hmm listopad brzmi jakos zbyt wczesnie. ale i tak bardziej czekam na jakies ciekawe dlcki do jedynki. najlepiej jakby dopracowali i zintegrowali najlepsze mody plus pokombinowali z poziomem trudnosci. roquelike bg, losowosc sprzetu, implementacja scs i takie tam duperele. No i black pits ma ogromny potencjał zwłaszcza dla multi. Wiecej aren, wiecej bitew! tak dla rozrywki

    z BG2 to ja raczej poczekam na patche, i tak zawsze wiecej gralem w jedynke
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Nie powiedziałbym, że listopad to zbyt wcześnie. Mimo wszystko kwestie techniczne mają mniej więcej ogarnięte, a dodanie nowej zawartości nie zajmuje znowu aż tak dużo czasu.
  • SheeShee Member Posts: 139
    Bez polskiej wersji, to już nie będzie to samo ;/
    RadnonAdrianustheoricus
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Shee – pytałem, czy będzie można chociaż zrobić takiego półoficjalnego mixa, żebyście mogli chociaż widzieć po polsku oryginalne teksty.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    a nie może być dubbingu starego do którego maja przecież prawa ? a nowa zawartość no cóż po angielsku?
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Nawet jeżeli tego miksa nie będzie można zrobić, to pamiętajmy o jednym. Nieoficjalny dubbing PL (tzn. z podmienianiem plików) dodano w dniu premiery, więc prędzej czy później liczę na nieoficjalny dubbing PL dla BG2:EE.
  • SheeShee Member Posts: 139
    @cherrycoke2l - teksty wystarczą, tzn. jakoś by to Nas zadowoliło chyba ;) Jeszcze jakby ktoś nawet nieoficjalnie przetłumaczył nową zawartość, to przestałabym marudzić wgl ;P
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    edited August 2013
    lol, super. doświadczenia z reedycją pierwszej części chyba nic mnie nie nauczyły :P

    ale mam nadzieję, że Overhaul cosik się już nauczyło i ten listopad to nie jest takie fiftirifti.

    Ps. Teraz jeszcze wydadzą tego patcha do jedynki to może skończę tę grę, pierwszy raz w życiu :P.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Dowiaduję się, jakie są możliwości zrobienia takiej nieoficjalnej mieszanki, ale z błogosławieństwem twórców – aby dotrzeć do jak największej liczby graczy.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited August 2013
    Na taką wiadomość czekałem od dawna. Mam nadzieję tak jak moi poprzednicy, ze wzięli nauczkę z poprzedniej swojej premiery i teraz pójdzie bez takich jaj jak wtedy. A jakieś info odnośnie patcha do jedynki?
    Edit: Eh, cholera, czas przygotować sobie sejwy z jedynki, bo poprzednie format szlag trafił :(
  • cytryncytryn Member Posts: 39
    a ja dalej czekam na multi takie jak zapowiadali..., cieszy mnie bg2ee, ale nie kupię dopóki nie zobaczę, że coś takiego faktycznie dodali
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    Nowe UI fajne. To wszystko co mogę powiedzieć, dwójki raczej nie kupię ;)
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @theoricus Podejrzewam, że za rok powinno bg2ee być w porządku :P
    gumisiwo
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    edited September 2013
    Dla tych co nie śledzą, tweet Trenta z 3 września:

    "Yeah, we found the original 24 bit renders, the color depth is much better than the 256 color compressed stuff BGII shipped with."

    i kolejny

    "That is correct, all BGII background areas and our new areas look a lot better."

    Fajnie :)
    Selendischerrycoke2lmackosGrieg
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Znalazienie renderów w większej rozdzielczości to rzeczywiście bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu grafika ma szansę wyglądać sporo lepiej niż w oryginale.
  • SolavSolav Member Posts: 5
    Na pewno nie zamówię pre-ordera jak w przypadku pierwszej części, szczerze mówiąc trochę się na początku rozczarowałem. Zresztą już po paru miesiącach gra była w promocji -75%. Miejmy nadzieję że w przypadku dwójki lepiej się postarają.
    Selendis
  • ArwernArwern Member Posts: 53
    Dla mnie to bardzo dobra wiadomość. Na bank kupię preorder. Szkoda, że polska wersja została olana. Ale jak tylko dostanę w łapki BG2EE spróbuję coś z tym zrobić :D

    Wg. mnie, polska wersja jest o wiele bardziej klimatyczna i niż angielska. Lektor jest średni i nie dziwię się, że powstał mod, który wycisza angielska wersję "Aby wyruszyć należy zebrać drużynę"
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Arwern – jednak zdecydowaliśmy się pracować nad polską wersją. A jeśli chodzi o dubbing, to mam nadzieję, że jak już go ogarną w BG:EE, to dodanie go do BG2:EE nie będzie już tak problemtyczne.
    cieniucieniu
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Fantastyczna wiadomość, że usiądziecie nad przeniesieniem tego spolszczenia :)
  • barthbarth Member Posts: 1
    Wie ktoś jak ma się sprawa z wersją na steam? Znowu trzeba będzie czekać kilka miesięcy po premierze?
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Według słów twórców wersję steamową obsługuje ktoś inny (Atari? istnieją oni w ogóle jeszcze jako wydawca?) i premiera na tej platformie jest od nich niezależna.
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    No i dobra, ja tam mogę poczekać nawet kilka miesięcy. Kupię na pewno na Steamie, bo nigdzie indziej nie trafi się tak wyczepista promocja (taka jak w przypadku BG:EE - 3,49 eurosów) ; dla BG2:EE obstawiam 3,99 eurosów).
  • mackosmackos Member Posts: 188
    są moze jakies nowe informacje odnośnie BG II ?? screeny filmiki cokolwiek??
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Z tego co wiem to żadnych nowych oficjalnych materiałów nie ma. Trochę informacji (choćby prawdopodobne imię złodziejki czy jej przynależność do "dużych ras") z dotychczasowych screenów/trailera wyciągnęli użytkownicy angielskiego forum, ale nie jest to nic wielkiego.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Pozwoliłem sobie na edycję jednego z postów na górze – po niezbyt skomplikowanych obliczeniach, doszedłem do wniosku, że całe tłumaczenie zajmie gdzieś ze 4-5 miesięcy, co daje 2-3 miesięczny poślizg w stosunku do premiery. To jest raczej optymistyczna wersja, zakładająca, że nie nastąpi nagły odpływ sił i chęci i tempo będzie podobne jak przy BG:EE.
  • gilo71gilo71 Member Posts: 22
    A mnie tłumaczenie nie przeszkadza - trza sie było uczyć języków obcych;)
Sign In or Register to comment.