Skip to content

Uszkodzone save'y?

BenqsBenqs Member Posts: 2
edited October 2013 in Polski
Witam Wszystkich,

Coś dziwnego stało się z moimi zapisami gry, a dokładnie z auto i quick save.
Normalnie grałem i miałem zapisy z poprzedniego dnia.
Dzisiaj uruchamiam Baldurs Gate i pierwsze co rzuciło mi się na oczy to, że zmieniło mi język na angielski.
Gdy chciałem wczytać quick-save okazało się, że razem z auto-save znikły.

W folderze ...\Documents\Baldur's Gate - Enhanced Edition\save są foldery i pliki, ale najwyraźniej ich nie wczytuje.


Spotkał się ktoś kiedyś z takim czymś?
Jak stwierdzić co dokładnie się popsuło?

Edit:
Przy próbie otwarcia quick-save(po zmianie nazwy) przez EE keeper wyskakuje błąd (1521) missing GAME signature.

Comments

  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Mój najlepszy strzał biorąc pod uwagę to co piszesz: Twój komputer wyłączył się właściwie? Tzn. Nie miałeś chwilowego braku prądu, albo generalnie nagłego wyłączenia komputera, zwłaszcza w trakcie gry w BG, to by wszystko tłumaczyło, najprostszą tego naprawą byłby scandisk

    Jeśli to nie to, cóż sprawdziłbym na Twoim miejscu HDD albo RAM, jeśli pojawiają się uszkodzone sektory w HDD lub RAMie to już trzeba zdiagnozować jakimiś narzędziami, pewnie znajdzie się w necie coś freeware
  • BenqsBenqs Member Posts: 2
    Nic z rzeczy, które wymieniłeś nie miało miejsca. Zrobiony save -> wyłączona gra -> uśpiony laptop.
    Nie zmienia faktu, że scandisk zrobiłem.
    Z ciekawości obejrzałem pliki save'ów w Hex Editorze. Wszystkie pliki obrazki, worldmap , .gam, .sav mają "dobry" rozmiar, ale są wypełnione idealnie zerami. Tak więc nie ma nawet co naprawiać.
    A przez to, że w przeciwieństwie do starego bg quick-save trwa tyle co nic, spory progress został w tyle.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    scandisk raczej służyłby na celu naprawieniu Twojego dysku i sektorów, nigdy się nie spotkałem by poza tym scandisk naprawił jakieś pliki jak należy... do tego służą specjalne programy do odzyskiwania danych, ale tych z kolei lepiej używać bez wcześniejszego scandisku

    Jeszcze dla pewności: po obudzeniu komputera, zachowywał się jak obudzony, czy jak włączony od nowa; pytam czy przypadkiem wtedy nie rozładowała się bateria, albo coś w tym stylu, choć już to pewnie sprawdziłeś

    Więc w takim przypadku jest to wina gry, choć nigdy z czymś takim się nie spotkałem, gdyby dajmy na to quick- i quto- były utworzone w jakimś obszarze, to może bug obszaru, albo po zdobyciu konkretnego przedmiotu, albo czarów działających w danej chwili, zwłaszcza jeśli oba save'y dzieliły tą wspólną problematyczną cechę, w takim przypadku też nie pomoże program do odzyskiwania danych, bo save po prostu był źle utworzony
    Ostatnią nadzieją choć raczej wątpliwą, którą mógłbym żywić, że save jeszcze jest w porządku to być może jeśli to wina ustawień gry, być może miejsce zapisu się zmieniło po uszkodzeniu pliku z ustawieniami gry (w końcu ustawienia gry też Ci się zmieniły), więc rozwiązaniem byłoby wyszukanie folderu z quick-save w nazwie i auto-save w nazwie, ale jak mówię to bardzo wątpliwe i nie wiem czemu to miałoby zadziałać chyba, że jeszcze profil windows się gdzieś po drodze zmienił albo cuś

    Generycznie nie mam więcej pomysłów, jeśli to wina gry to fajnie by było jakbyś wysłał "bug report" i opisał co się stało i w jakich okolicznościach (im szczegółowiej i im bardziej odróżnia tą sytuację tym lepiej), dzięki temu inni mogliby uniknąć tych problemów

    PS. EEkeeper odczytuje też quick save'y i auto trzeba tylko zaklikać mu to gdzieś w opcjach
  • qbuleckqbuleck Member Posts: 1
    Wiem, że minęło 9 lat… ;) Czas leci, co robić. Ale właśnie przydarzyło mi się to samo. Ja 9 lat temu też grałem w RPGi i przeglądałem fora więc może i autorowi wątku tak zostało. A interesuje mnie czy doszedłeś do tego o co chodziło i jak to naprawić?
Sign In or Register to comment.