Skip to content

BGEE 2 zapowiedziane na 15 listopada !

2

Comments

  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    edited October 2013
    co do wiadomości o BGEE2 z twittera @PhillipDaigle : Work on #BG2EE is wrapping up, we're doing QA and polish passes at the moment. Next is approval from Atari and WOTC. Screens and more soon.
    Griegcherrycoke2lmackos
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Obawiam się, że nie chodzi tutaj o nic związanego z naszym rodzimym językiem :D Tylko o "płynne przejścia" co sugeruje wymienienie tego jednym tchem po QA (quality assurance).
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @wojtek dokładnie tak jak mówi @Dudzio:) Nie chodzi tu o język polski:P
    wojtek
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    edited October 2013
    @Cahir hehe tak wiem o tym :) , moj post to była odpowiedz na ostatni post @mackos
    a co do innych nowinek jeśli kogokolwiek to interesuje, nasi twórcy chyba przeczytali jakiś podręcznik podstawy PR i szykują nam filmik "meet the developers" , mają odpowiadac w nim na pytania od fanów
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @wojtek – robili już chyba AMA na reddicie, więc nic dla nich nowego.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    o ale tez filmik? poszukam ;)
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @wojtek AMA = ask me anything. Coś w stylu wywiadu robionego przez użytkowników. Na Wykopie też takie robią, ale niekoniecznie z Beamdogiem :)

    AMA Beamdogu
    wojtek
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ktoś zakupił już preordera? Ja tym razem nie będę się tak spieszył jak w przypadku jedynki. Choć nieco korci :) Zaczynam grę od początku żeby stworzyć sobie jaką postać do kontynuacji, może jeszcze w tym roku.
  • Wiatrak99Wiatrak99 Member Posts: 3
    Ja wogóle nie zamierzam płacić za dwójkę. Dałem się nabrać na jedynkę w wersji PC i ipad. Sprzedali mi nie dokończony badziew. Dwójka będzie darmowa.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Kupiłem w przedsprzedaży, ale bardziej z sentymentu do Baldura i natury kolekcjonera niż racjonalnej kalkulacji, bo też mam w pamięci zeszłoroczną premierę rozszerzonej jedynki.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    ja też kupuję niedługo
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    No patrzcie, wszyscy się tak zarzekali, że nie kupią, bo premiera jedynki im nie pykła, a i tak w końcu zamawiają w przedsprzedaży:) Nie da sie uciec od "Baldura":)
    Radnon
  • AdrianusAdrianus Member Posts: 45
    Cóż ja nie kupiłem jedynki, bo nadal czekam na oficjalne wsparcie (ile to już minęło?) polskiej wersji. Widać nie chcą moich pieniędzy więc nie będę się im narzucał, a mi póki co wystarczą do szczęścia stare wydanie Baldur'a :P

    Dwójki na pewno nie kupię. Jestem zdania, że konsumenci głosują przede wszystkim portfelami, a nie tym co napiszę na forach czy w e-mail'ach. Chciałbym więc tym wyrazić swój sprzeciw przeciw niezbyt miłemu potraktowaniu polskich nie tyle fanów co bądź co bądź klientów.

    Mimo tego jeszcze w miarę regularnie czytam to forum znaczy, że mam jakieś resztki nadziei (bo oczekiwaniami trudno to nazwać) na to, że się ogarną mówiąc wprost.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Jest w ogóle jakieś osobne forum do dwójki? Albo chociaż można by zrobić osobne zakładki tutaj, tak jak w przypadku innych lokalizacji. Pomocne by to było.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Z tego co widzę osobne fora dla dwójki mają tylko Włosi i Niemcy, nawet w ogólnym wszystko jest na razie wrzucone do kategorii Baldur's Gate Enhanced Edition.

    Nasze jakoś bardzo rozbudowane nie jest i nie wiem czy na razie lepszym wyjściem niż dzielenie nie byłoby po prostu stosowanie tagów przy nazwach nowych tematów.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Można zrobić podział jak u nich, ale nie wiem, czy jest sens, bo aż tylu postów nie ma.
  • mackosmackos Member Posts: 188
    niecały miesiąc do premiery i w zasadzie cisza. troche mnie to martwi bo wiadomo ze jak sie ma cos do pokazania co moze zachecic graczy do zakupu gry to sie to pokazuje. Niby sa jakies nowe screeny ale niewiele w nich nowego. Niby sa próbki muzyki ale wybranie kilkunastu najlepszych sekund z kilku najlepszych utworów tez jakos napawa mnie niepokojem.

    A trzeba pamietac ze potencjał modów z BG2 jest znacznie wiekszy niz w pierwszej czesci. Wiec tym bardziej wersja rozszerzona moze wypasc conajwyzej slabo. Bo mody do jedynki nadal sa w fazie bety nie mowiac juz o tym ze gra ma tyle bugów co miala. Jak mody do dwojki beda wychodzily w takim tempie co do jedynki i jak w takim tempie bedziemy dostawac patche to poczuje sie troche zawiedziony

    jak beda jakies ciekawe wiesci napawajace optymizmem to piszcie prosze
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Tylko tak naprawdę co więcej można pokazać @mackos niż to co jest do tej pory. Screeny, jakiś trailer, trochę artów to właściwie wszystko. Wiadomo, że nie będzie efekciarskich zwiastunów czy filmików jak to jest przy growych superprodukcjach (nie ten budżet i nie ta skala). Pewnie mile widziany byłby jakiś dziennik dewelopera poświęcony filozofii wprowadzanych zmian, ale to też byłaby bardziej ciekawostka.
    mackos
  • mackosmackos Member Posts: 188
    hmm w zasadzie to masz racje!
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402

    Można zrobić podział jak u nich, ale nie wiem, czy jest sens, bo aż tylu postów nie ma.

    Myślę, że jest wystarczająco postów. U niemców są poddziały a postów 6K mniej od nas. Włosi wiadomo-najwięcej ale Polska na drugim miejscu.
  • SmokSmok Member Posts: 1
    Szczerze mówiąc zdążyłem się przyzwyczaić do spolszczenia tylko w napisach i nie mam nic przeciwko "kinowej wersji" drugiej części. Tęsknie trochę za naszym dubbingiem ale niestety to już nie będzie to samo.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Transfer plików audio załatwia tę kwestię.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Jeżeli wierzyć licznikowi na głównej stronie (w chwili pisania tego posta zostało niecałe 10 godzin) to w Baldura II zagramy jeszcze dziś w nocy niedługo po północy. Miłe zaskoczenie biorąc pod uwagę, że zwykle premiery w naszej części świata są w ok. 19.00 - 20.00.
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited November 2013
    Dee said:

    At launch, it will be English-only.

    To akurat jest strasznie chujowa wiadomość. Liczyłem, że chociaż pierwotna zawartość BG2ToB będzie w ojczystym, a dodatki z BG2EE po ang, a tu taki zonk.

    Lipa, lipa, lipa...
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Już jakiś czas temu informowaliśmy, że na premierę nie będzie oficjalnej polskiej wersji, ale sprawdzona przy okazji BG 1:EE metoda z podmianą plików powinna zadziałać i dać tłumaczenie oryginalnej części gry.
  • ArwernArwern Member Posts: 53
    Brrr.... ściaga z szybkościa 70kB :(
  • YaeriusYaerius Member Posts: 61
    A czy jakaś dobra dusza wystawi gdzieś override, żeby wgrać sobie polskie dźwięki?
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Wszystko wskazuje na to, że możliwość ściągnięcia ostatniej porcji plików ruszyła.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Wie ktoś czy romanse - przecież bardziej rozbudowane niż w jedynce - będą się wzajemnie wykluczać, czy - tak jak np. w Trilogy - będzie można prowadzić kilka naraz?
Sign In or Register to comment.