Skip to content

Czy mogę edytować statystyki postaci?

StanStan Member Posts: 15
Witam, czy mogę jakimś programem zmienić statystyki jednej postaci z BG2 TB, dawno nie grałem a zobaczyłem dziś że mój wojownik ma 21 inteligencji a 10 kondycji... ?

Comments

  • StanStan Member Posts: 15
    edited November 2013
    Dzięki viader zrobione ;) Thx.
    Post edited by Stan on
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Mi EE Keeper nie działa, nie widzi ścieżki docelowej gry :/ Ktoś miał taki problem? @viader ?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Widziałem coś takiego niestety w angielsko języcznej części forum w dodatku nie mogę znaleźć, kiedyś dało się ustawiać ręcznie, może dalej się da? Na pewno uda się zrobić jakoś by działał :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ustawiałem ręcznie ścieżkę, ale dalej nic. Nic nie widział i nic nie mógł załadować :/
  • MichalsMichals Member Posts: 29
    Jest już do ściągniecia EE Keeper 1.0.2.1. Działa BGEE i BG2EE
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    O takie buty.
  • MichalsMichals Member Posts: 29
    @Lucky
    Sciągnij EE Keeper 1.0.2.1 i uruchom jako administrator. U mnie na początku było tak samo
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Niestety dalej nie widzi gry, nawet jak podam mu ręcznie lokalizację ścieżki.
  • GLenGLen Member Posts: 20
    @Lucky
    Czytaj komunikaty które zapodaje EE Keeper.

    Możliwość pierwsza - nie podajesz właściwej ścieżki. W moim przypadku wygląda to tak: D:\Baldur's Gate II Enhanced Edition\Data\00783\ (dla ścieżki bg2ee)

    Jeżeli masz podobnie i wciąż nie działa >>>

    Możliwość druga - nie potrafi dogadać się z naszym podrobionym plikiem tlk, zmień w opcjach EE Keepera "language" z PL na lang\en_US\ i powinno śmigać.
  • StanStan Member Posts: 15
    Też nie mogłem tego ustawić na początku, dokładnie nie widać co tam pisze u Ciebie, stawiam że z 'text' coś. Ja u siebie mam 2 ścieżki do BG, jedna która samoczynnie instaluje się na c/users/... i druga którą Ty wybierasz. Tryb admina oczywiście pasuje włączyć.
  • gilo71gilo71 Member Posts: 22
    edited November 2013
    Nic nie dziala Z BG2E - jak dam "jako admin" to pyta sie o haslo - a ja zadnego nie mam..

    Druga sprawa - w folderze data nie mam podfolderu tylko jakies pliki.... Z BG1 EE dziala ok

    No juz dziala wszystko ok....

    Post edited by gilo71 on
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Wsio git, dzięki za rady chłopaki. Valid folder to ten, który ja stworzyłem na instalację, trzeba go tylko dookreślić tak jak mówił @GLen
  • specialmspecialm Member Posts: 5
    Witam,

    Ściągnąłem kilka wersji ee keeper ale niestety nie mogę wgrać go do BG2EE...

    Grę zainstalowaną mam na D:\gry\Baldur's Gate II Enhanced Edition (winxp)

    odpalam ee keepera i jak chcę ustawić ręcznie ścieżkę to co wybrać?? bo w folderze data nie mam ani folderu ani pliku "00783"

    zmieniałem też language na "lang\en_US\"

    ale niestety dalej nie działa....

    tak więc moje pytanie brzmi jak powinna wyglądać ścieżka?? do jakiego folderu ma prowadzić?? Jak wklepuję bezpośrednio tam gdzie zainstalowałem grę "D:\gry\Baldur's Gate II Enhanced Edition\" to nie działa...

    proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • cytryncytryn Member Posts: 39
    ja zrobiłem tak jak napisał Grieg w jednym temacie i u mnie zadziałało zobacz może pomoże (mam nadzieję że Grieg się nie obrazi jak to to wkleję :D)

    "Spróbuję opisać Ci to najbardziej przejrzyście jak tylko potrafię:
    są 3 miejsce które Cię interesują (oznaczę je literkami dla przejrzystości):
    A - C:\Users\[nazwa użytkownika]\Documents\Baldur's Gate - Enhanced Edition
    B - :\...\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766 (generalnie folder z grą)
    C - :\...\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766\lang\en_US (gdy używasz wersji angielskiej, wersja pl jest w pl_PL)

    Jak już poznajdywałeś foldery to już masz z górki, najcięższa robota za Tobą:], a teraz skopiuj:
    - z A: folder save i plik baldur.ini do B
    - z C: dialog.tlk do B

    rozpakuj program Shadowkeeper(~300kB)
    naciśnij Settings\Installation Directory i w okienku wpisz całe B


    Gdy już to to działa to kolejny pikuś: open/saved games wybierz właściwy zapis i teraz już możesz robić wszystko, jest wszystko ładnie opisane i wygodne w obsłudze, zmienić możesz co chcesz,

    Nie zapomnij, po zapisaniu swojego przerobionego zapisu gry, skopiować: - z B: folder save do A
    (jakby co zgódź się na podmianę plików)

    PS. Jeśli czujesz się niepewnie folder save można skopiować gdzieś jeszcze (gdzie chcesz), taka kopia zapasowa:] "
  • specialmspecialm Member Posts: 5
    Dziękuję za szybką odp:)

    mam tylko jedno ale:)

    co do pkt B - :\...\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766 (generalnie folder z grą)

    jak nie ma tam takiego folderu bo są tam same pliki to mam go po prostu stworzyć i tam wrzucić save?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Folder 00766 jest tylko w wersji od Beamdoga. Wersja ze Steam ma inną strukturę katalogów. Szukaj folderu, w którym znajduje się pliki chitin.key.
  • specialmspecialm Member Posts: 5
    chitin.key. znajduje się w głównym katalogu z grą czyli w moim przypadku jest to:

    D:\gry\Baldur's Gate II Enhanced Edition\

    czyli tak jakbym miał wrzucić save właśnie do głównego folderu z grą...ale i to nie pomaga.
    Może u mnie po prostu się tego nie da uruchomić:)
  • cytryncytryn Member Posts: 39
    zobacz czy możesz ustawić ścieżkę na folder co masz w moich dokumentach, pamiętam też ze keeper miał problem z quick save'em i autosavem trzeba było zapisać grę normalnie i taki save modyfikować
  • specialmspecialm Member Posts: 5
    niestety nic z tego...chyba próbowałem wszystkiego:)

    może po prostu działa tylko na steam'ie

    ...zrobiłem edycję ręcznie, troszkę to zajęło ale udało mi się osiągnąć zamierzone efekty;)

    Dzięki wszystkim za wsparcie.
    Pozdrawiam
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Na pewno działa również na wersji Beamdogowej, wiem, bo używałem EE Keepera ze dwa razy.
  • specialmspecialm Member Posts: 5
    Z tym że jak?? :)
  • spawelsspawels Member Posts: 7
    Cytryn jesteś genialny dzięki wielkie za pomoc... w końcu stworze barba w ciężkiej zbroi ;]
Sign In or Register to comment.