Skip to content

BG "classic" a Enhanced Edition i support wydawcy.

AsaqqAsaqq Member Posts: 3
W Baldurs Gate grałem lata temu, była to moja pierwsza gra jaką zakupiłem i to jeszcze przed kupnem samego komputera.
Nadal mam w domu oryginalne płyty z Sagą Baldurs Gate.

Po tylu latach postanowiłem przejść całość kolejny raz, zwłaszcza że już dużo zapomniałem. I tu mam pytanie. Czy aby na pewno warto pchać się w Enhanced Edition?

Zanim ktokolwiek odpowie, w BG zakochałem się w polskim tłumaczeniu i dubbingu dlatego gra po angielsku odpada. I przeglądając to forum już od jakiegoś czasu martwi mnie postawa wydawcy i brak supportu z ich strony co do lokalizacji (z tego co wiem na steam są jedynie napisy a reszta to przeróbka robiona przez graczy).
Z zapowiedzi wynikało że mieli tym się szybko zająć tymczasem mijają miesiące a oficjalnego dubbingu jak nie było tak nie ma. Posty co do spolszczenia BGII EE też nie napawają optymizmem a patche do obecnych wersji gry usuwają bugi dodając nowe.

Czy da się więc komfortowo pograć w EE czy jest to raczej droga przez mękę i walka z bugami/niedoróbkami w tłumaczeniu?
Może jednak przymknąć oko na niską rozdzielczość i zostać przy starej Sadze?

Comments

  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    Ja miałem podobne odczucia. Baldurs to była gra mojej młodości, ideał, który jakoś tam potem ledwie kilka gier dogoniło. Powiem Ci, że się nie wahałem. Kupiłem EE i jestem zadowolony. Nawet z modami jakimiś zacząłem zabawę. To co proponują panowie na tym forum, to łatwa i dość bezbolesna, a bardzo dobra metoda uzyskania polskiego tłumaczenia, którą serdecznie polecam.

    Pytanie, czy chcesz wydać kasę, czy nie.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Cóż, jeśli priorytetem dla Ciebie jest gra w wersji polskiej to EE 1 pod tym względem jest już całkiem grywalna. Natomiast jeśli chodzi o EE 2 to się zawiedziesz, ciągle nad tym trwają prace.

    Nie traktuj EE jako tylko poprawionej rozdzielczości :) Nowości jest sporo, najlepiej samemu się przekonać,wybór należy do Ciebie, jeśli musisz po polsku to nie w 2 część niestety
Sign In or Register to comment.