Skip to content

Tron Baala w BGII EE

StorheliusStorhelius Member Posts: 4
Witam. Gram właśnie w BGII EE i zauważyłem że na mapie nie mam zaznaczonej twierdzy strażnika, nie można więc tam się udać. Stworzyłem postać w Shadows of Amn bo inaczej bez sensu, jak stworzę postać od razu w Tronie Baala to tam zaczynam grę. W starym BGII było inaczej, Twierdza była zaznaczona na mapie i mozna było tam się udać w dowolnym momencie. Teraz nie widze takiej opcji...czyżby trzeba było skończyć najpierw grę w SoA a dopiero potem zaimportować drużynę do Tronu Baala? Czy nie rozumiem tu czegoś...wielkie dzięki za jakiekolwiek wyjaśnienie, pzdr

Comments

  • kolsonkolson Member Posts: 7
    U mnie od razu była wieża strażnika dostępna w SoA. Już jestem na jej 4 poziomie a jeszcze nie odwiedziłem Sundeneselar
  • StorheliusStorhelius Member Posts: 4
    kurczę, to może coś ją odblokowuje...nie pamiętam już dokładnie jak to było w oryginale...
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    edited June 2014
    Tak jak napisał @kolson, twierdza jest normalnie zaznaczona na mapie i dostępna, chociaż zdaje mi się, że jej umiejscowienie przesunęli nieco bardziej na południe.

    Jeżeli u Ciebie się nie pojawiła to pewnie jest to wynik jakiegoś błędu, ale może spróbuj udać się do Bram Miasta i opuścić miasto, może wtedy się pojawi.
    Post edited by Radnon on
  • StorheliusStorhelius Member Posts: 4
    Niestety nadal nie ma nic na mapie, mam D'Arnise, Trademet, Umar a twierdzy nie ma...Próbowałem z róznych miejsc, byłem poza miastem i nic...co jest? A przy okazji jak jeszcze sprawdzić czy TB jest w ogóle w grze? Wydawało mi się, że mag powinien mieć zakładkę na 10 lev czary a mój ma tylko 9...coś jeszcze takiego było co by o tym mogło świadczyć?
  • TalTal Member Posts: 5
    Zdaje sie, ze jest to jakis bug, u mnie rowniez nie ma Twierdzy Straznika, z ciekawosci stworzylem nowa postac i twierdza jest widoczna odrazu. Chyba poprostu bede kontynuowal gre i zaimportuje postac do TB i juz tam zajme sie twierdza. Gram na ipadzie jakby co ale chyba na PC tez moze wystapic te problem.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    http://forum.baldursgate.com/discussion/24426/6568-core-imported-characters-do-not-get-watcher-s-keep-marked-on-the-worldmap
    Jeden z bugów kategorii B. Tu jest dyskusja na ten temat. Nie wczytywałem się, ale może znajdziecie rozwiązanie.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218

    A przy okazji jak jeszcze sprawdzić czy TB jest w ogóle w grze? Wydawało mi się, że mag powinien mieć zakładkę na 10 lev czary a mój ma tylko 9...coś jeszcze takiego było co by o tym mogło świadczyć?

    Akurat nie ma zakładki na czary 10. poziomu, epickie zaklęcia są po prostu dodawane do listy z 9. poziomu. Raczej niemożliwe, żeby Tron Bhaala w EE nie pojawił się, bo gra jest z nim w pełni zintegrowana. Dla pewności możesz sprawdzić czy w tworzeniu postaci masz wszystkie podklasy.

  • StorheliusStorhelius Member Posts: 4
    Za radą Kolsona rozpocząłem grę od nowa i twierdza się pojawiła...to chyba zatem loteria jakaś jest...dzięki za pomoc w każdym razie...a tak przy okazji ja mam chyba szczescie do bugów...hexxatt...ona w ogóle nie wykrywa pułapek, wiem że ma słabsze finding traps od np yoshimo ale u prebeka nie wykrywa żadnej mimo że stoi obok 15 minut ! To też bug? :)
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Nie to raczej zależy od zasięgu wzroku i umiejętności danego npc. Polecam od serca Yoshimo, bardzo ciekawa postać jeśli grasz 1 raz.
Sign In or Register to comment.