Skip to content

Dvě zbraně vs. Zbraň a štít

13»

Comments

  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    A nejlepší je si postavy vytvořit v BG2 a pak je importovat do BG1 a začít hrát. Nehledě na to, že z obrázků pro portréty hrdinů v BG1 bych si asi nevybral. Vím, že můžu naimportovat vlastní, ale portéty v BG2 mi prostě sedly.:-)

    A úplně nejlepší je se aspoň na začátku BG2 dostat ze žaláře na Waukeninu promenádu a tam nakoupit kouzla pro mága a pro klerika a pak teprve importovat do BG1.:-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244

    A nejlepší je si postavy vytvořit v BG2 a pak je importovat do BG1 a začít hrát. Nehledě na to, že z obrázků pro portréty hrdinů v BG1 bych si asi nevybral. Vím, že můžu naimportovat vlastní, ale portéty v BG2 mi prostě sedly.:-)

    A úplně nejlepší je se aspoň na začátku BG2 dostat ze žaláře na Waukeninu promenádu a tam nakoupit kouzla pro mága a pro klerika a pak teprve importovat do BG1.:-)

    Nemám slov...
    irendieEffiny
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    Copak?:-)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited July 2014
    @Edvin - Nápotopně, nápotopně... Oči mi vypadávají z důlků...
    Effiny
  • MadokMadok Member Posts: 46

    A nejlepší je si postavy vytvořit v BG2 a pak je importovat do BG1 a začít hrát. Nehledě na to, že z obrázků pro portréty hrdinů v BG1 bych si asi nevybral. Vím, že můžu naimportovat vlastní, ale portéty v BG2 mi prostě sedly.:-)

    A úplně nejlepší je se aspoň na začátku BG2 dostat ze žaláře na Waukeninu promenádu a tam nakoupit kouzla pro mága a pro klerika a pak teprve importovat do BG1.:-)

    K tomu bych asi jen dodal, jdi raději ven...
    EffinyJatrrr
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    Co se děje, že se všichni tak divíte?
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @veselykralicek‌
    Pokusim se ti to vysvětlit:
    Když založíš postavu v BG2 tak je na cca 7.-9. úrovni.
    Když založíš postavu v BG1 tak je na 1. úrovni.
    Když importuješ postavu z BG2 do BG1 tak seš na začátku silnej tak, jako bys měl bejt silnej na konci, a k tomu ještě umíš spousty kouzel z BG2 ke kterjm se normálně nedá dostat. To už rovnou můžeš jit a každý NPC v debug modu přes ctr+y zabíjet - vyjde ti to na stejno.
    Samozřejmě někdy je zábava importovat chary z konce BG2 TOB do začátku Black Pits 2 - zkoušim si dát ty NPC co tě na začátku přepadnou (ale na tu insane obtížnost a s SCS jich stihnu zabit maximálně třetinu až polovinu - nejsem nabuffenej předem a oni sou HODNĚ drsný).
    Ale mimo takovýhle výzvy nevidim nikde důvod hrát za přehnaně OP postavy. Vem si že bych vzal svojí elfku válečnici z konce TOB, a s AC -25 (se štítem, se dvěma zbraněma jen -24) a THAC0 -15 bych začal BG2 - nikdo by mě netrefil a já bych dával i ty největší boje na začátku v singlu (mám spousty lektvarů, buffovacích itemů atd.). Samozřejmě ke konci TOB by už to bylo těžší, protože i s modama mám pořád možnost vyexpit jenom na level 50, ale byl bych neskutečně OP.
    Klidně sem napiš který portréty chceš v BG1 z BG2 a někdo ti je sem hodí a napíše ti jak na to, ale hlavně neimportuj postavy z BG2 do BG1.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @veselykralicek‌ Principem celé hry je jakási výzva. Sledování, jak ty se stáváš silnějším a porážíš silnější nepřátele... To je vlastně princip celého roleplay gamingu. Hra to sice umožňuje, ale není na to stavěná. Představ si třeba, že do BG1 si naimportuješ svýho mága z BG2 nebo ToB. S jedním jediným kouzlem (kouzlo smrti) jsi schopen zabít prakticky úplně všechno, co v BG1 potkáš. Vlastně bys ani nemusel kouzlit, s mágem bys všechny umlátil klackem, aniž oni by se oni do tebe trefili...
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Králíčku, vrať se prosím k Dragon Age a přestaň nám tu popisovat, jak przníš klenot jménem Baldur's Gate. Děkuji.
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    No, je pravda, že takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Spíš jsem viděl výhodu v těch portrétech. A taky při tvorbě postavy v BG2 můžu dát kavalírovi, stopařovi a vejtahovi 3+ do boje se dvěma zbraněmi. U BG1 jenom 2+. A přiznávám, že se mi líbila i myšlenka importu postav i s kouzly.

    Pokud by mi někdo poradil s těmi portréty, byl bych rád. Konkrétně bych chtěl tyto:

    Anomen
    Cernd
    Mazzy
    Nalia
    Valygar

    Z BG1 se mi tam líbila akorát taková ta fialová bruneta.

    P.S. Nechci vypadat jako neznalec, ale je to to OP, jak tu občas píšete?
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @veselykralicek Znamená to overpowered - příliš silný. Znamená to, že postava je prostě příliš silná vzhledem k nepřátelům, se kterými bojuje. Jako ten mág co jsem psal výše... mohl by i klackem umlátit vše na co narazí.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited July 2014
    @Kokocudaci‌

    Principem celé hry je jakási výzva. Sledování, jak ty se stáváš silnějším a porážíš silnější nepřátele... To je vlastně princip celého roleplay gamingu.

    Principem RPG není v první řadě vývoj postavy, ale prožívání jejího příběhu. Samozřejmě vývoj postavy tam patří také ale není samotným principem.

    @veselykralicek‌
    Portréty sem vykuchal ze hry a dávám je do přílohy zabalený v 7zipu.
    Portréty vybal a dej do Dokumentů do \Baldur's Gate - Enhanced Edition\portraits\
    Pokud tam složku portraits nemáš tak jí vytvoř.
    Při tvorbě postavy dej Uprav, Vyber ze seznamu v horní části portrét (na patchi 1.2 se sám zmenší a nahodí i do dolní části) a potvrď to.

    A v BG1 je logický že při tvorbě postavy dostaneš maximálně 2* do boje 2 zbraněma. Ale neboj povyexpíš a ten bodík dostaneš. A víc jak 3 body ve 2 zbraních mit stejně nejde.

    A postavy z BG1 pak importuj do BG2 ne obráceně ;)
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    Děkuju moc.

    Takže problém vyřešen.:-)
  • Rad_BbridgeRad_Bbridge Member Posts: 48
    edited July 2014
    @veselykralicek said: „Králíček paří jenom za hodný.:-) Mimochodem stále čeká na nějaké ty poznámky ke složení družiny, co tady psal o pár kommentů výše.:-)“

    To jako, že bys nemohl mít v partě jednoho neutrála? Myslíš, že bys pak musel obden konat zlo? Hi hi :-). Ten se přizpůsobí většině a zabíjení (přemnožených) agresivních lidí mu nevadí, zvláště ne těch nejbezohlednějších, jako sou ti zlí. Jediné co bude, že začne brblat když tvoje pověst překročí 18ku.
    On ten Druid byl jenom pěkně komplexní příklad, ale pokud bys chtěl získat dvoj-povolání bojovník-klerik, musíš stejně vyřešit kdo bude léčit do té doby, než se přeškolí.
    Samo, že to můžeš provést se dvěma lidmi zrcadlově, klerik Lathandera-bojovník a B-K, ale proč bys měl chtít dva podobné jen s tupými zbraněmi?
    Mnohem zajímavější by bylo mít původního léčitele třeba totemického Druida-budoucího bojovníka a po přeškolení ho pořádně naučit se scimitary a šipkama. Druhý člověk může začít třeba jako berserk, když ho stejně ženeš dopředu, (čistý bojovník a čarodějobijec, zas mohou dát dva tři body do praku, to je o stylu hry).
    Takto docílíš nejlepších výsledků, z hlediska moci a dostupnosti kouzel, i vzhledem k relativní snadnosti přeškolení: Druid se přeškolí na 13. levelu, kdy už má kouzlo 7. úrovně, bojovník se přeškolí na 11.levelu, kdy by oba dva měli mít XP 750000. Získáš dvě zajímavé postavy, s neomezenou schopností rozvoje a s možností dát do zbraně 5 bodů.*

    Další členové družiny: divoký mág, zloděj dobrodruh (dříve vejtaha), stopař a kavalír.
    Ti poslední dva už na 10. levelu celkem slušně léčí, ale pravého léčitele stejně nenahradí, takže není problém mít místo jednoho z nich berserka s obouručákem. V pohodě. Fakt je, že kavalír se dobře doplňuje s divokým mágem … ;-).
    Scimitary a kopí ušetři pro dual z Druida, hraničáři (či komu) dej místo toho sekery a neprohloupíš. Jinak ke zbraním nemám výhrady, ti bojovníci jsou dost přizpůsobivý.**

    *Alternativně na 14. a 13. LV. Já si takhle cvičím bojovníka-berserka Rada, na 13. levelu ho dualnu na mága. Až na 13. kvůli dalšímu 1/2 útoku, (což se spolu s botama geparda projeví jako jeden celý) a protože s mágem bych těžko docílil lepší TAC0, mimo kouzla "Tenserova přeměna".
    Ty tam máš taky berserka, ale po zklerení by mu body v obouručáku byly na nic, tak bacha do čeho je cpeš. Jinak 3 body bohatě stačí, víc se vyplatí snad jen právě na obouruční.

    ** Spíš mi připadá, že bez NPC družiny, budeš hrát dost mělkou podobu hry. Tuhle generovanou partu bys měl lepší si nechat, až na druhé zahrání.
    Post edited by Rad_Bbridge on
  • ChorazyGlusChorazyGlus Member Posts: 151
    edited July 2014

    A nejlepší je si postavy vytvořit v BG2 a pak je importovat do BG1 a začít hrát. Nehledě na to, že z obrázků pro portréty hrdinů v BG1 bych si asi nevybral. Vím, že můžu naimportovat vlastní, ale portéty v BG2 mi prostě sedly.:-)

    A úplně nejlepší je se aspoň na začátku BG2 dostat ze žaláře na Waukeninu promenádu a tam nakoupit kouzla pro mága a pro klerika a pak teprve importovat do BG1.:-)


    Pořád lepší, než můj kamarád, který importuje postavy z ToB před finálním fightem do SoA... že prý je pro něj SoA moc těžký. Kdybyste ale viděli, jak trpí v ToB s čerstvě vytvořenou postavou - víc času tráví loadingem jak hraním (nemá EE), některý věci mi prostě hlava nebere.

    EDIT: BG1 začíná na 3. lvlu jakože párkrát chunk Firebeada přes exploit se schodama, export import ;)
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    irendie said:

    @Kokocudaci‌

    Principem celé hry je jakási výzva. Sledování, jak ty se stáváš silnějším a porážíš silnější nepřátele... To je vlastně princip celého roleplay gamingu.

    Principem RPG není v první řadě vývoj postavy, ale prožívání jejího příběhu. Samozřejmě vývoj postavy tam patří také ale není samotným principem.

    @veselykralicek‌
    Portréty sem vykuchal ze hry a dávám je do přílohy zabalený v 7zipu.
    Portréty vybal a dej do Dokumentů do \Baldur's Gate - Enhanced Edition\portraits\
    Pokud tam složku portraits nemáš tak jí vytvoř.
    Při tvorbě postavy dej Uprav, Vyber ze seznamu v horní části portrét (na patchi 1.2 se sám zmenší a nahodí i do dolní části) a potvrď to.

    A v BG1 je logický že při tvorbě postavy dostaneš maximálně 2* do boje 2 zbraněma. Ale neboj povyexpíš a ten bodík dostaneš. A víc jak 3 body ve 2 zbraních mit stejně nejde.

    A postavy z BG1 pak importuj do BG2 ne obráceně ;)
    Mohl bys mi prosím ještě vytípnout Imoen?
Sign In or Register to comment.