Skip to content

Mody NPC do BG:EE i BG2:EE warte polecenia

mariussmariuss Member Posts: 21
Jakie możecie polecić? (mam nadzieje, że podobnego tematu nie było)

Ja grałem w kilka na wersji oryginalnej BG testowałem(na BGT i World of Baldur's Gate - przede wszystkim Yeslicka, Branwen, Corana i Xan no i Soulefin w BG2).

Ja ze swojej strony polecam:
Soulafein NPC
Yeslick NPC
Xan NPC

Osobiście w BG2 ma masę NPC-ów którzy mało wnoszą do fabuły, są bezmyślnymi maszynkami do zabijania. W jedynce nie instalowałem dodatkowych NPCów, gdyż liczba NPCów jest właściwa a BG1 NPC Project w sposób wyczerpujący dodaje masę banterów i sześć romansów do gry. NPC-y z DSotSC szczerze nie polecam.

Jak macie coś wartego polecenia - możecie wrzucić.

Comments

  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @mariuss niestety to jest dla mnie raczej nieznane terytorium, gdyż grałem w życiu tylko z jednym NPC - Solaufeinem i średnio mi się podobał.

    Ale kilka modów NPC ma dobre opinie. Tak z głowy:
    - Xan
    - Isra
    - Adrian
    - Fade
    - Ajantis
    - Finch
    - Kelsey
    - Keto -> ponoć trochę przegadana, ale porządnie napisana
  • mariussmariuss Member Posts: 21
    @Cahir osobiście uważam, że Solafein przynajmniej fabularnie był integralny z BG. Zupełnie nowi NPC muszą mnie mocno przekonać do tego. Zresztą - kiedyś Kinski na CoBie pisał o tym - nowy NPC musi być naprawdę dopracowany. Nie wystarczy walnąć romans i wysokie staty. Musi mieć fajną historie, bantery, wtrącenia.

    Sam osobiście jak widzisz też wiele nie instalowałem, ale chcę spróbować :)
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @mariuss a zaraz zaraz, testowałem przecież trochę Yvette Romance Lavy, całkiem przyjemny był. Polecam:) Nie przeszedłem go co prawda do końca z braku czasu, ale to co widziałem podobało mi się.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    edited August 2014
    Nigdy nie grałem za dużo w Baldura z modami na nowych bohaterów, ale z tych, z którymi miałem pewne doświadczenia to całkiem miło wspominam Yasraenę (niby kolejna drowka, ale taka bardziej... hm... normalna jeśli chodzi o osobowość) i Tashię (głównie dlatego, że to po prostu poszukiwaczka przygód, czyli archetyp postaci, który w BG 2 występuje dość rzadko).

    Obie są do drugiej części, ale chyba tylko Yasraena doczekała się wersji kompatybilnej z EE.
    Post edited by Radnon on
  • AntraxuAntraxu Member Posts: 15
    Tashia jest kompatybilna, Yasraeny nie instalowałam, bo były plotki, że właśnie kompatybilna nie jest. Ze swojej strony gorąco polecam Farena. Wspaniale dopracowany mod. Ogromna ilość wcinek, ciekawa historia i naprawdę uroczy romans :)
  • mariussmariuss Member Posts: 21
    Ja właśnie instalnąłem Branwen. W zasadzie dość dobrze ujęli charakter Branwen, zgodny z tym co widzieliśmy w BG 1 NPC Project...ale mimo kompatibylności widzę masę buraków(przykład - rozmowa dwa razy sie powtarza, w czasie rozmów z Branwen leci muzyka z tawerny BG 1, Branwen po drugiej rozmowie chce już iść do łóżka:) )
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @mariuss z tego co kojarzę, Kulyok stworzyła moda Branwen właściwie jako poradnik dla modderów (wystarczy spojrzeć na kod), więc nie ma się tu co doszukiwać cudów jeśli chodzi o zawartość, aczkolwiek bugi można by zgłosić, żeby inni baboli w kodzie nie powtarzali.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Mam pytanie,nie spotkaliście się z modem dodającym Angelo NPC do rozgrywki, jestem pewien że gdzieś kiedyś o tym czytałem i chciałem zapytać o opinię na jego temat, czy jest grywalny, czy trzyma klimat itd. Grywalny w znaczeniu, sensownie stworzony, z wstawkami, może romans i nie przegięty jeśli chodzi o ogólną siłę. Gdyby ktoś miał doświadczenie, proszę się podzielić,zastanawiam się czy nie zacząć grać na modach.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    @Antraxu
    Dobrze wiedzieć, że Tashia doczekała się wersji kompatybilnej z EE. Może przy którymś podejściu jak już ogram nowych BNów od każdej strony to może znowu po nią sięgnę.

    @Dasieq‌
    Google w pierwszym wyniku wyrzucają link do strony z modem dodającym Angelo. Z tego co widzę w opisie ma dość standardowy zestaw elementów (unikalny ekwipunek, quest, rozmowy z innymi postaciami oraz romans). Co ciekawe zrobili z niego wojownika/maga a z tego co pamiętam oryginał był chyba tradycyjnym zbrojnym. Niestety na temat jakości powinien wypowiedzieć się ktoś kto miał okazję z nim grać.
Sign In or Register to comment.