Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Mody NPC do BG:EE i BG2:EE warte polecenia

mariussmariuss Member Posts: 21
Jakie możecie polecić? (mam nadzieje, że podobnego tematu nie było)

Ja grałem w kilka na wersji oryginalnej BG testowałem(na BGT i World of Baldur's Gate - przede wszystkim Yeslicka, Branwen, Corana i Xan no i Soulefin w BG2).

Ja ze swojej strony polecam:
Soulafein NPC
Yeslick NPC
Xan NPC

Osobiście w BG2 ma masę NPC-ów którzy mało wnoszą do fabuły, są bezmyślnymi maszynkami do zabijania. W jedynce nie instalowałem dodatkowych NPCów, gdyż liczba NPCów jest właściwa a BG1 NPC Project w sposób wyczerpujący dodaje masę banterów i sześć romansów do gry. NPC-y z DSotSC szczerze nie polecam.

Jak macie coś wartego polecenia - możecie wrzucić.

Comments

 • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,459
  @mariuss niestety to jest dla mnie raczej nieznane terytorium, gdyż grałem w życiu tylko z jednym NPC - Solaufeinem i średnio mi się podobał.

  Ale kilka modów NPC ma dobre opinie. Tak z głowy:
  - Xan
  - Isra
  - Adrian
  - Fade
  - Ajantis
  - Finch
  - Kelsey
  - Keto -> ponoć trochę przegadana, ale porządnie napisana

 • mariussmariuss Member Posts: 21
  @Cahir osobiście uważam, że Solafein przynajmniej fabularnie był integralny z BG. Zupełnie nowi NPC muszą mnie mocno przekonać do tego. Zresztą - kiedyś Kinski na CoBie pisał o tym - nowy NPC musi być naprawdę dopracowany. Nie wystarczy walnąć romans i wysokie staty. Musi mieć fajną historie, bantery, wtrącenia.

  Sam osobiście jak widzisz też wiele nie instalowałem, ale chcę spróbować :)

 • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,459
  @mariuss a zaraz zaraz, testowałem przecież trochę Yvette Romance Lavy, całkiem przyjemny był. Polecam:) Nie przeszedłem go co prawda do końca z braku czasu, ale to co widziałem podobało mi się.

 • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
  edited August 2014
  Nigdy nie grałem za dużo w Baldura z modami na nowych bohaterów, ale z tych, z którymi miałem pewne doświadczenia to całkiem miło wspominam Yasraenę (niby kolejna drowka, ale taka bardziej... hm... normalna jeśli chodzi o osobowość) i Tashię (głównie dlatego, że to po prostu poszukiwaczka przygód, czyli archetyp postaci, który w BG 2 występuje dość rzadko).

  Obie są do drugiej części, ale chyba tylko Yasraena doczekała się wersji kompatybilnej z EE.

  Post edited by Radnon on
 • AntraxuAntraxu Member Posts: 15
  Tashia jest kompatybilna, Yasraeny nie instalowałam, bo były plotki, że właśnie kompatybilna nie jest. Ze swojej strony gorąco polecam Farena. Wspaniale dopracowany mod. Ogromna ilość wcinek, ciekawa historia i naprawdę uroczy romans :)

  Radnon
 • mariussmariuss Member Posts: 21
  Ja właśnie instalnąłem Branwen. W zasadzie dość dobrze ujęli charakter Branwen, zgodny z tym co widzieliśmy w BG 1 NPC Project...ale mimo kompatibylności widzę masę buraków(przykład - rozmowa dwa razy sie powtarza, w czasie rozmów z Branwen leci muzyka z tawerny BG 1, Branwen po drugiej rozmowie chce już iść do łóżka:) )

 • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,459
  @mariuss z tego co kojarzę, Kulyok stworzyła moda Branwen właściwie jako poradnik dla modderów (wystarczy spojrzeć na kod), więc nie ma się tu co doszukiwać cudów jeśli chodzi o zawartość, aczkolwiek bugi można by zgłosić, żeby inni baboli w kodzie nie powtarzali.

 • DasieqDasieq Member Posts: 135
  Mam pytanie,nie spotkaliście się z modem dodającym Angelo NPC do rozgrywki, jestem pewien że gdzieś kiedyś o tym czytałem i chciałem zapytać o opinię na jego temat, czy jest grywalny, czy trzyma klimat itd. Grywalny w znaczeniu, sensownie stworzony, z wstawkami, może romans i nie przegięty jeśli chodzi o ogólną siłę. Gdyby ktoś miał doświadczenie, proszę się podzielić,zastanawiam się czy nie zacząć grać na modach.

 • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
  @Antraxu
  Dobrze wiedzieć, że Tashia doczekała się wersji kompatybilnej z EE. Może przy którymś podejściu jak już ogram nowych BNów od każdej strony to może znowu po nią sięgnę.

  @Dasieq‌
  Google w pierwszym wyniku wyrzucają link do strony z modem dodającym Angelo. Z tego co widzę w opisie ma dość standardowy zestaw elementów (unikalny ekwipunek, quest, rozmowy z innymi postaciami oraz romans). Co ciekawe zrobili z niego wojownika/maga a z tego co pamiętam oryginał był chyba tradycyjnym zbrojnym. Niestety na temat jakości powinien wypowiedzieć się ktoś kto miał okazję z nim grać.

Sign In or Register to comment.