Skip to content

Patch 1.3 ściągać czas zacząć

CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
W razie jakbyście jeszcze nie wiedzieli, pojawił się wreszcie patch 1.3.2053 do BG:EE.

Miłego grania:)
RadnonOxva

Comments

  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Dodam tylko, że w wersji steamowej można go już pobierać. W wersji z Beamdoga na samodzielnym instalatorze jeszcze go nie widzę, ale pojawienie się to pewnie tylko kwestia czasu.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Bez oficjalnego wsparcia dubbingu i tak nie pogram.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Przecież możesz wgrać go samemu. Co za różnica?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Etamin można, ale nie o to chodzi, żeby musieć kombinować. W końcu to ma być Enhanced Edition a nie Downgraded Edition:)
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    @Cahir
    Ładnie ujęte.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    W ten sposób możecie czekać i 3 lata (już czekamy prawie 2). Osobiście czekałem na dostosowanie i przetłumaczenie na polski najważniejszych modów i na usunięciu błędów. NPCProject (na którym mi najbardziej zależało) już jest, a patch usuwający większość błędów wyszedł wczoraj. Nie będę się unosił honorem i wczytam dubbing ręcznie (chyba, że ktoś aż tak bardzo nie czeka na zagranie).
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Tak, nic nie róbcie dalej to i faktycznie zajmie to jeszcze z 3 lata. Czy do nikogo tutaj nie dociera, że nie żądając od Overhaul wywiązania się z obowiązku (reklamowali 1-wszego BGEE między innymi pełnym wsparciem dla paru języków, wliczając w to Polski), to nic się w temacie nie ruszy? Korzystając z obejścia, zamiast domagać się tego na co zapłaciliście tylko pozwalacie się dymać. I tyle.

    BGEE kupiłem między innymi po to, by nie musieć męczyć się z instalowaniem nieoficjalnych łatek i nie musieć podmieniać plików czy innego cholerstwa. I jako konsument mam prawo upominać się o swoje.
    wojtekAdrianus
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Co właściwie ten patch zmienia? Dodaje może jakieś nowe przygody?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    No ja im próbowałem na bug trackerze wbijać do głów jak ta sprawa jest ważna, ale chyba nie jest to dla nich priorytetem...@ZelgadisDW może pisz im za każdym razem dokładnie co masz na myśli bo mam wrażenie, że ostatnio przestali rozumieć twoje aluzje:) Pewnie w końcu się z tym uporają tylko pytanie w którym patchu...
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited August 2014
    @Dudzio generalnie poprawia błędy. Z nowości to tylko zmiana wielkości czcionki w grze, implementacja quickloot i zielona obwódka wokół czarów, które możesz aktualnie wpisać do księgi zaklęć.
    PS: Nie wiecie skąd pobrać nowe dźwięki postaci? Chcę zrobić nową paczkę (już po raz 3 ><) i jak na razie znalazłem tylko to: http://crpg.insi.pl/plik/baldurs-gate-2,551/glosy-z-icewind-dale,551 (głos barda i krasnoluda z IWD)
    EDIT: A nie, przepraszam, jest jeszcze to: http://biura-adaptacyjne.pl/topic/611-mane6-baldurs-gate-ii-icewind-dale-ii-voice-pack-pl/ -_-'.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    @Cahir‌ Czy ja wiem... Myślę że wiadomość wałkowana od miesięcy powinna być nieco utrwalona. Oczywiście, mógłbym zawracać rzyć panu Colombo ale on reaguje skutecznym milczeniem na ten temat. No cóż, najwyraźniej polityka firmy.

    Za to Dee po prostu stwierdził, że nadal "mają to w planie", cokolwiek to znaczy.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Znaczy to pewnie tyle, że przerzucili to na kolejny patch. Widocznie wymaga to więcej pracy niż nam szaraczkom się wydaje i stwierdzili, że popracują nad tym w kolejnym patchu. Wiem, słabe to, no ale nic na to nie poradzę:(
    Oxva
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Czyli pieprzyli się tyle czasu z patchem który... właściwie poprawia drobne błędy? xD To po co tyle szumnego testowania itp? :D
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Pewnie osoby, które testowały betę 1.3 mogą powiedzieć więcej, ale śledząc dyskusję wywnioskowałem, że choć patch nie dodaje jakiejś niesamowitej zawartości to jednak nowości sprawiały sporo problemów. Pasek do zbierania lootu, skalowanie czcionki (udało im się to ostatecznie uporządkować?), a nawet zielona obwódka na zwojach generowały jakieś zaskakujące błędy. Poza tym multi zostało w końcu doprowadzone do stanu używalności.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Pieprzyli się z tym tyle czasu z jednego powodu: Infinity Engine.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    + zabrali sie za icewind dale
    Selendis
  • maneromanero Member Posts: 392
    wojtek said:

    + zabrali sie za icewind dale

    I to mnie przeraża... Zapowiadali aktualizacje sagi Baldur's Gate wraz z licznymi DLC, a co z tego wyszło?

    Po 2 latach BGEE w wersji 1.3(już wersja 1.2 była grywalna i działała bez zarzutów) a jedyne DLC którego uświadczyliśmy w między czasie to postać Belotha jako towarzysza podróży.

    Po prawie roku BG2EE nie mamy kompletnie nic. Zero DLC i obietnica patcha w drodze...

    Niestety jestem rozczarowany. Mocno wspierałem ten projekt, ale widzę że developerzy wyszli z założenia, że z DLC kasy nie będzie to odgrzeją nastepnego kotleta czyli IWD. Szkoda, szkoda, szkoda...
  • thomas_thomas_ Member Posts: 4
    edited September 2014
    Sprawdzam to forum co jakiś czas, z nadzieją że w końcu sobie zagram w Baldura, ale nie. Za produkt zapłaciłem, a produktu nie dostałem. I tak jak niektórzy nie będę instalował polskiego lektora bo nie za to płaciłem, w każdym razie dopóki go nie wprowadzą nie kupie żadnego ich innego produktu. Może zróbmy inaczej ludzie. Trzeba się jakoś zrzeszyć i zarządzać od nich zwrotu pieniędzy, może to ich w końcu ruszy, bo kasa to przecież jedyny ich dopalacz. Nie tylko na tym forum ale także np na reddicie. Myślę że może się uzbierać "garstka" niezadowolonych.

    Edit. Może napisać taką petycje do valve, wielu z nas pewnie ma wersje steam. Niech nam wrócą pieniądzie. Oczywiście tego nie zrobią ale mogą zwrócić się o wyjaśnienie do Beamdog, a tego już tak łatwo nie będzie im zlekceważyć
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited September 2014
    Jak zapowiedzieli BG:EE to liczyłem na drugą młodość starych RPGów. Wiadomo było, ze jeżeli Baldur w odświeżonej wersji się przyjmie, to jest szansa na odnowienie innych gier, jak Planscape, czy IWD. Wyglądało na to, że mieli dobre chęci. I trzeba przyznać, wiele elementów które dodali czy usprawnili są naprawdę fajne. Tylko co z tego, skoro całą resztę spartaczyli? Czemu zamiast skończyć Sagę Baldura, zaczynają Icewind Dale'a? Jakoś nie widzę w tym zamiłowania, tylko chęć zarobienia szybkiej kasy. O wiele większe zaangażowanie w BG:EE I i II włożyli tłumacze, niż twórcy. Aż smutno, bo przez długi czas stałem za nimi murem, a tu takie coś.
    Adrianus
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited September 2014
    Trudno im się dziwić - oni zarabiają tylko na nowych produktach. Rozszerzeń widzę nie planują, a patche są bezpłatne. Jeśli chcą mieć kasę z własnej pracy, to muszą wydawać coś nowego. Tak długo jak nie spowalnia to wydawania patchy do Baldurów, to mi to nie przeszkadza.
    @gumisiwo Co spartaczyli? Jak na razie nie dodali tylko dubbingu. No i fakt faktem, że BG2:EE czeka na spory patch z poprawkami błędów (których ja osobiście prawie wcale nie doświadczyłem grając w niego w dniu premiery. Nie wiem, może rekrutowałem akurat tych niezabugowanych NPC). A saga Baldura jest już skończona, także nie wiem co byłoby tu do dokończenia.
  • thomas_thomas_ Member Posts: 4
    @Etamin dlatego musimy wprawić żeby przestali na na nich zarabiać. Minęło 2 lata... To nie jest czas na patchowanie bugów w 16 letniej grze... nie mówiąc już o dubingu.
    "Tak długo jak nie spowalnia to wydawania patchy do Baldurów, to mi to nie przeszkadza. " To kiedy mam grę odpalić, za 10 lat?
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @Etamin Jak to co spartaczyli? Teraz większość rzeczy jest już naprawionych, to prawda ale to nie zmienia faktu że przez dobry pierwszy rok od premiery BGIEE nie zrobili za dużo. Samo to, że prawie dwa lata po premierze muszą wydawać jeszcze patche o czymś świadczy, prawda? A co do dubbingu to jest trochę dziwne skoro nasi tłumacze znaleźli bezproblemowy sposób żeby go zaimplementować, a oni nie potrafią. To dosyć mocno podważa ich chęci i zaangażowanie. Nie mam nic przeciwko temu, żeby zarabiali, ale jak powiedziałem, najpierw niech skończą jedno, potem drugie.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Ja tam wolę by deweloperzy poprawiali swój produkt po premierze niż żeby go porzucili.
    Adrianus
  • voltvolt Member Posts: 31
    Może ktoś mi napisać czarno na białym czy naprawili multiplayer?

    Problem gdzie jak dołączało więcej niż 2 osoby to nie można było wbić albo te osoby które były już w pokoju gry i czekały na start to wyrzucało ich etc?
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Też mnie denerwuje to ciągłe patch-owanie, ale skoro chce im się w to bawić to niech robią, jedno czego mi żal to DLC powinni wydać ze 2-3 mogą być płatne po parę dolców i tak bym kupił i chyba nie jestem sam;)
  • ar0nar0n Member Posts: 11
    A propos nowej wersji, mam problem techniczny - gra chodzi, niby ok, ale mniej więcej co 10 sekund samoczynnie robi się zoom (nawet nie mam myszki z kółkiem), próbowałem wszystkiego, przeglądnąłem całe forum po polsku i angielsku i nic, zabawy z baldur.ini czy kompatybilnością baldur.exe nie pomagają, co robić? Ktoś miał podobny problem?
  • AntraxuAntraxu Member Posts: 15
    edited September 2014
    Pomocy! Nazwijcie mnie noobkiem, jeśli chcecie (poniekąd zasłużenie), ale to dla mnie naprawdę niezrozumiałe:
    1) Jak w ogóle sprawdzić jaką wersję patcha się ma i czy w ogóle się ma? Sprawdzałam we wszystkich katalogach, plikach, opcjach i jakoś mi ta wiedza umyka....
    2) Jak ściągnąć i zainstalować patcha? Bo szukałam i nie ma tego nigdzie logicznie i jasno opisanego. Albo znowu coś mi umyka....
    Przyznam się, że piewszy raz mam taki problem z czymś takim i nie jest to miłe uczucie :/
  • OxvaOxva Member, Translator (NDA) Posts: 80
    edited September 2014
    @Antraxu masz wersję Steam? Jeśli tak, to patch powiniem ściągnąć się automatycznie. W przypadku wersji Beamdog powinno być podobnie.

    Wersję gry sprawdzisz w prawym górnym rogu głównego ekranu. Aktualna wersja to 1.3.2053
  • AntraxuAntraxu Member Posts: 15
    edited September 2014
    EDIT: Znalazłam tą nieszczęsną wersję dopiero tutaj:
    http://www.speedyshare.com/XxCwa/Untitled.jpg

    sziiiiii.... Nie będę się pogrążać... Zmyliły mnie odnośniki w opisie do BGII:EE.... Pomilczę sobie teraz chwilę :P
    Post edited by Antraxu on
Sign In or Register to comment.