Skip to content

Baldur's Gate I EE @ 60 fps

nevarionnevarion Member Posts: 10
Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie gry w 60 klatkach - czy można w jakikolwiek sposób wyeliminować przycięcia i efekt przeźroczystych pasków gdy przewijamy mapę ? Gra w 30-45 klatkach jest dla mnie za wolna, a wymienione bugi przy 60 klatkach męczą wzrok.

Comments

  • ALIENALIEN Member Posts: 1,270
    VSync?
  • nevarionnevarion Member Posts: 10
    ALIEN said:

    VSync?

    W BG nie ma takiej opcji nawet.
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,270
    edited April 2015
    A więc wymuś w sterownikach karty graficznej.
    Post edited by ALIEN on
  • nevarionnevarion Member Posts: 10
    ALIEN said:

    A więc wymys w sterownikach karty graficznej.

    Ale takich porad to oszczędź i nie nabijaj postów tutaj.
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,270
    Skoro nie doceniasz tego, ze ktoś stara ci się pomóc to panu już podziękujemy.
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Nie jestem pewien jak to wygląda w edycjach EE, ale pierwotnie wszystkie gry na Infinity Engine zostały zablokowane w 30 klatkach. Programy konfiguracyjne Icewind dale i Icewind Dale 2 (może Baldur's Gate też) pozwalały na zwiększenie animacji do 60 fps, ale działało to trochę inaczej niż rozumiemy w dzisiejszych czasach. Taki zabieg zwiększał nie tylko płynność animacji ale tempo samej gry, co powodowało przekłamania zastosowanej mechaniki AD&D. Np. rundy indywidualnej inicjatywy nie trwały już 6 sekund tylko 3, czas rzucania czarów był 2x szybszy niż w opisach i ogólnie postacie poruszały się i atakowały 2x szybciej. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie i nie potrafiłem tak grać te paręnaście lat temu.
    Oxva
  • OxvaOxva Member, Translator (NDA) Posts: 80
    Dokładnie tak było. Cała gra działała po prostu szybciej.
Sign In or Register to comment.