Skip to content

MODOWANIE: Tworzenie własnej klasy/podklasy dla postaci

UngadisUngadis Member Posts: 5
edited February 2014 in Polski
Witam.

Ostatnio znów postanowiłem pograć w Baldura :) Niedawno zakupiłem na Steamie BGII:EE i stwierdziłem ze zacznę od jedynki :D Wcześniej ciąłem w Skyrim, NWN 2. Wracając do Baldura zdecydowałem się zagrać kimś w stylu myśliwego, wybrałem Łucznika. Wszystko gitara, ale czegoś mi brakuje. Wpadłem na pomysł, żeby poszukać jakiegoś narzędzia do modowania aby stworzyć nową podklasę dla łowcy. I tutaj mam pytanie do Was: Czy znacie jakiś prosty w obsłudze toolset albo program pozwalający stworzyć własną podklasę postaci? A może ktoś podjąłby się zadania stworzenia takiej podklasy jako mod do BG:EE i BGII:EE?? Jak dotąd, próbowałem bawić się NearInfinity ale ten programik bardziej nadaje się do wymiany plików gry, ich podglądu i dość ograniczonego jak na pierwszy rzut oka edytowania. Z kolei Infinity Engine Editor Pro jest raz, że trochę stary (żeby go odpalić musiałem bawić się w rejestrach), a dwa to w sumie jego możliwości wydawały mi się podobne do NearInfinity. Oba te programy pozwalają edytować przedmioty, zaklęcia, dialogi, ale nie mogę się w nich doszukać możliwości dodania nowej podklasy ;/ Poza tym jak dla mnie (a jestem przykładowym leszczem jeśli chodzi o modowanie) to są one stanowczo mało czytelne; a wręcz zawiłe i w moim odczuciu mogą poirytować co po niektórych - zwłaszcza mniej cierpliwych ;) Osobiście cierpliwość jakąś posiadam, gorzej z czasem. Jeśli te programy pozwalają na zmiany w klasach postaci to z moimi zdolnościami pewnie za rok odkryję co i jak.... Spokoju mi to nie daje, bo wiem iż możliwe jest stworzenie własnej klasy czy podklasy, ponieważ sami "realizatorzy" BG:EE i BGII:EE dodali takowe. Ciekawe jak to zrobili? ;P


Napiszę teraz mniej więcej jaką podklasę chciałbym stworzyć dla Łowcy:

Myśliwy:

Zalety:
-Może osiągnąć specjalizację w każdym dostępnym dla tej podklasy rodzajowi broni, czyli w łukach krótkich, łukach długich, toporach, procach, sztyletach, krótkich ostrzach, maczugach, kijach i włóczniach
-Zaczyna z 2 punktami umiejętności posługiwania się łukiem długim i krótkim oraz dwoma punktami w posługiwaniu się toporem, sztyletem i krótkim ostrzem, a także dwoma punktami w stylu walki dwiema broniami.
-Może przywołać do walki wilka albo niedźwiedzia lub przywołać jastrzębia do wykonywania zwiadów
-Bonus do ukrywania się 30%
- +1 do rzutów na trafienie i obrażeń od pocisków na każde 3 poziomy
- może używać called shota
Wady:
-Może używać tylko skórzane lub skórzane ćwiekowane zbroje
-Nie może nosić hełmów
-Nie ma dostępu do innych zaklęć Łowcy
-Może posługiwać się tylko łukami, toporami, krótkimi ostrzami, sztyletami, procami,maczugami, kijami i włóczniami
-Mądrość i Charyzma muszą wynosić minimum 16, aby mógł używać "Mowy Zwierząt" czyli zdolności specjalnych: przywołania wilka, niedźwiedzia lub jastrzębia

Min Statystyki:
Siła 13
Zręczność 15
Kondycja 14
Inteligencja 3
Mądrość 16
Charyzma 16

Proponowane Statystyki:
Siła 18/00
Zręczność 18 (19 jeśli Elf, chociaż ze względów RPG to jako myśliwego widziałbym człowieka)
Kondycja 18
Inteligencja 3+
Mądrość 16
Charyzma 16

Myśliwy ma w moim zamyśle być hybrydą pomiędzy łucznikiem a władcą zwierząt. W zarysie RPG jest to samotny podróżnik i koczownik, przemierzający równiny i lasy w poszukiwaniu przygód i zwierzyny. Obozuje w szałasach, jaskiniach lub grotach, niekiedy odwiedza miasta aby sprzedać skóry i nabyć nowy ekwipunek oraz pograć w karty w karczmie, przy czym zapić się w trupa a potem pochędożyć pulchne dziewki do północy, by o świcie znów wyruszyć w drogę. Bywa też, że znajduje zatrudnienie jako przewodnik po dzikich terenach dla grupy podróżnych, podróżujących z różnych przyczyn poza utartymi i ruchliwymi szlakami.
W walce przyzywa na pomoc wilka i atakuje przeciwnika trzymając topór w jednej ręce a krótkie ostrze w drugiej; albo nasyła niedźwiedzia i z oddali posyła śmiertelną strzałę.
W drużynie jest przewodnikiem i duchem towarzystwa, kryjąc się w zaroślach i cieniu dokonuje zwiadów, a także odkrywa odległe tereny posyłając jastrzębia na zwiady.


Co o tym sądzicie?


Pozdrawiam :)

Post edited by Ungadis on

Comments

  • ChaosRiderChaosRider Member Posts: 26
    Zgaduję, że właśnie ożywiam jakiś wymarły temat. Dla osób jak ta co napisała 1szy post tutaj, jak Ja i kilka innych co myśli o stworzeniu czegoś swojego do BG i BG2 dodam link do artykułu o modowaniu silnika infinity - wiem, brzmi strasznie, jest trochę czytania, ale dla chcącego nic trudnego - ponoć.

    http://www.crpg.rk.edu.pl/w/p/modowanie-silnika-infinity/
    SelendisSirielle
Sign In or Register to comment.