Skip to content

Jde hra bez internetu ?

Stui123Stui123 Member Posts: 4
Ahoj, mám v plánu si koupit originálku Bladur´s Gate EE. Problém je v tom že ho chci hrát na počítači na kterém nemám internet. Dovolí mi to hrát i když nemám internet a jak je to s aktualizacemi ?

Comments

  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited December 2015
    @Stui123
    Stačí hru nainstalovat (popř. si koupit GOGovou instalačku) a poté přenést na jiný PC. Hru pak spouštěj přes soubor baldur.exe ve složce Data, popř. její podsložce 00783 (nebo to může bejt jiný číslo). Aktualizace vycházej jednou za uherskej rok, ale až nějaká bude tak prostě jenom znova stáhneš instalačku nebo přeneseš nainstalovanou hru.
    Hra samotná ke hraní internet nepotřebuje a pokud jsi s ostatními v lokální síti (třeba skrz kabely), tak můžeš hrát i multiplayer.
    A pokud to koupíš na Steamu tak to samý. Ten spouštěcí soubor nemá žádnou DRM ochranu, takže de spustit i s vypnutym Steamem/Beamdog clientem.
  • Stui123Stui123 Member Posts: 4
    Jo díky moc :) mám v plánu koupit krabicovou verzi tam hádám bude nějaká původní verze.. ale když to nainstaluju na flešku tam by to šlo aktualizovat na jiným PC ne ?
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Mno, jak to funguje s krabicákem to totálně nevim :smiley: Mám BGEE jen na Beamdogu a Steamu. Ale nějak by to asi mělo jit.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    EEčka jsou pouze digitální, takže si to někde musíš stáhnout a hodit na flashku. Krabicové jsou pouze původní hry a k těm bych stejně doporučil stáhnout neoficiální fixpack, který opravuje bugy původní hry a mód (widescreen), který umožňuje hru hrát ve vyšších rozlišeních.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    edited December 2015
    uz som videl v obchode aj krabicove EEčka...
    http://www.brloh.sk/hra_pc_baldur_s_gate_enhanced_edition
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Tak to jo, to sou věci.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Taky sem se divil když sem to v sobotu viděl v Tescu.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jsem vůbec netušil, že jdou krabicovky do prodeje.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited December 2015

    Z webu czc.cz:
    Jedná se o DRM - free verzi hry, nikoliv pro Steam.
    Druh lokalizace: Anglická
    A z komentářů na Xzone to vážně českou lokalizaci nemá.
    Je-li to bez DRM tak to updater mít rozhodně nebude! Samostatnej updater má jen Beamdog verze a jeho použití vyžaduje mit to koupený na Beamdogu.
    Takže to nakupujte přes:
    • GOG - tam de stáhnout přímo instalačka pro WIn/Mac/Linux
    • Beamdog - 2 samostatně koupitelný verze pro Win a Mac, potom stáhnutelný přímo jejich klientem nebo skrz BGEE launcher kterej tam de stáhnout.
      Pak stačí napsat na podporu Beamdogu email a do pár hodin vám pošlou klíče na Steam - tam je jedna licence pro Win/Mac/Linux a stahuje se pak logicky přes Steam :smile:
    Snad to takhle jako odpověď stačí :smile:
    Post edited by irendie on
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Já mám dárkovou verzi přímo od BD, ale nikde jsem žádný UpDater nenašel. ;-)
    Ale co, jestli vyjde verze 1.4, tak se to snad dozvím a stáhnu si z jejich stránek tu novější verzi. :-)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    http://www.beamdog.com/files/BGEEInstaller.exe
    http://www.beamdog.com/files/BGIIEE-Setup.exe

    Pokud to nainstaluješ tady tim, tak pak máš v hlavní složce hry soubor BGEE.exe a když se v něm přihlásíš tak funguje jako launcher samotnýho baldur.exe a zároveň tě upozorní pokud vyjde novej patch a dovolí ti ho stáhnout.
  • Stui123Stui123 Member Posts: 4
    jo takže asi neni žádná možnost jak aktualizovat instalovanou hru z krabicovej verze .. prostě to musim mít od Beamdogu jo ? žádny patche tamostatny nejsou
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Nikde sem standalone patche nenašel. Ale nehledal jsem nijak hloubkově, třeba někde sou... Ale spíš ne.
Sign In or Register to comment.