Skip to content

The Roadmap to v2.0

SikorskySikorsky Member Posts: 402
Polecam przyjrzeć się taeatowi w zakładcce News and Announcements>The Road to v2.0.

Zachęcam do wzięcia udziału w zabawie dla beta-testerów, za wypełnienie niektórych "kamieni milowych" super nagrody. Jest szansa na wygranie edycji kolekcjonerskiej, lub na portret w grze oparty na twarzy wybranego forumowicza który bierze uduział w zabawie. Zachęcam. Żeby dołączyć do beta-testerów wystarczy na platformie Steam w BG:EE/BGII:EE w zakładce beta wpisać odpowiedni kod:
Baldur's Gate: Enhanced Edition - aeK4fiexKuz4voav
Baldur's Gate II: Enhanced Edition - zee5Ahgegoh4Ohgh

Gra się wtedy zaktualizuje do bety i można śmigać.

Comments

  • SamarSamar Member Posts: 58
    Zainstalowałem bete do bg1 i mam mieszane uczucia. Możliwe, że to wina przyzwyczajeń. Na plus zdecydowanie dziennik - jest czytelny. Przybliżanie/oddalanie mapy tnie, interfejs jest momentami źle przerobiony i widać to zwłaszcza przy przydzielaniu umiejętności złodziejskich - stare rozwiązania nakładają się na nowe. Jak chodzi o kartę postaci jestem pozytywnie zaskoczony - jest zdecydowanie lepiej niż było, choć pasek postępu do następnego poziomu wydaje się nie pasować do klimatu gry. Niestety rozczarowała mnie księga zaklęć - poprzednia była zdecydowanie czytelniejsza. Kombinują coś z awatarami - dodali czarną obwolutę wokół awatarów przez co znacznie się odcinają na tle mapy - mam co do tego mieszane uczucia, powinni raczej zrobić nowe od zera w nieco większej rozdzielczości. Nie mówię tu o full hd bo źle by to wyglądało na tle reszty, ale delikatnie podrasowanie mogły by minimalnie odświeżyć grę i nie musieli by kombinować z odróżnianiem awatarów od reszty. Roboty jest jeszcze od groma, ale zmiany w większości idą w dobrym kierunku.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Samar wrote: »
    Kombinują coś z awatarami - dodali czarną obwolutę wokół awatarów przez co znacznie się odcinają na tle mapy - mam co do tego mieszane uczucia, powinni raczej zrobić nowe od zera w nieco większej rozdzielczości. Nie mówię tu o full hd bo źle by to wyglądało na tle reszty, ale delikatnie podrasowanie mogły by minimalnie odświeżyć grę i nie musieli by kombinować z odróżnianiem awatarów od reszty.

    Zrobić od nowa wszystkie awatary? Spoko. Wymaga to tylko oryginalnych renderów 3d tych awatarów, których już niestety nie ma - a co za tym idzie - nie ma na czym pracować. Zrobić je od zera? Ok, ale jest ich setki, a budżet i zasoby ludzkie ograniczone. Dodatkowo robiąc je od nowa narażaliby się na to, że będą stylem graficznym odbiegać od reszty gry i nie przypadnądo gustu graczom.

    Jeżeli to co mówili na Streamach jest prawdą, większość dodatkowych usprawnień interfejsu, w tym te czarne obwódki, będzie można wyłączyć. Wiadomo że część innowacji ludziom nie przypadnie do gustu.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Czarne obwoluty można wyłączyć w opcjach, a interfejs jest podobno łatwo modowalny, także zaraz po premierze 2.0 powinien pojawić się wysyp modów poprawiających UI.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Te czarne obwoluty sprawiają, że awatary nabierają jakiegoś komiksowego wyglądu. Prawdopodobnie wyłączę to przy pierwszej okazji. Tak samo jak to dawno uczyniłem z kolorowymi kółkami zamiast zielonych które też nie wiem po cholerę dodali.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Kółka są po to, żebyś wiedział które kółko kogo oznacza.
  • GreedFireGreedFire Member Posts: 8
    edited March 2016
    Dokładnie. Kółka są po to, żebyś wiedział kogo masz zaznaczonego. A co do obwódek. Też miałem sceptyczne uczucia, ale wiecie co? Chwile pograłem i nawet ładnie to wygląda. Na pewno z tym zagram, ponieważ "zwyczajnie" baldura przeszedlem kilka razy to przyda się jakiś "refresh" w grafice. Dla upartych: można je po prostu wyłączyć. Jeśli masz jakąś opcje, która jest opcjonalna to po co narzekać?
  • maneromanero Member Posts: 392
    Kiedy ten updejt wejdzie oficjalnie w zycie?
  • SamarSamar Member Posts: 58
    Właśnie też się zastanawiam. Na logikę to powinno to być razem z nowym dodatkiem, ale może być różnie.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Patch ma wyjść nieco przed wydaniem dodatku.
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    to zostaje im wtorek i lany poniedziałek :smiley:
  • GreedFireGreedFire Member Posts: 8
    Na strimie powiedzieli, że patch wyjdzie mniej więcej w tym samym czasie, w którym wydadzą Siege of Dragonspear.
  • darivszdarivsz Member Posts: 10
    wie ktoś jak powrócić do starszej wersji po aktualizacji do 2.0? poziom gry po aktualizacji przestawił się na easy i nie mogę go zmienić... postacie są automatycznie leczone do max ilości punktów życia wdość szybkim tempie, o co tu chodzi?
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,270
    skasuj baldur.lua z Dokumenty\Baldur's Gate - Enhanced Edition
  • darivszdarivsz Member Posts: 10
    ALIEN said:

    skasuj baldur.lua z Dokumenty\Baldur's Gate - Enhanced Edition

    dzięki, zadziałało.
    jeśli ktoś ma patent nas spolszczenie 2.0 to byłbym wdzięczny za tipy,
    pozdrawiam
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited April 2016
    Jak usunąć nauczony czar maga? Mam kilka takich samych i chce je poczytać dla PD, ale nie ma opcji usunięcia już nauczonego :/ ta nowość jest uciążliwa dodatkowo nie ma dźwięku przy zapamiętywaniu zaklęcia :P
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Okami said:

    Jak usunąć nauczony czar maga? Mam kilka takich samych i chce je poczytać dla PD, ale nie ma opcji usunięcia już nauczonego :/ ta nowość jest uciążliwa

    Prawy przycisk myszy na czarze, który chcesz usunąć (w "znanych" a nie "zapamiętanych").
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited April 2016
    @O_Bruce Niestety prawy nie działa nie ma możliwości usunięcia zaklęcia po staremu( nie mowie o tych krateczkach gdzie można je zapamiętać i po odpoczynku używać już).
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    @Okami
    Dziwne, u mnie działa. Masz Siege of Dragonspear czy grasz bez dodatku?
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited April 2016
    @O_Bruce z dodatkiem wiec może to dlatego ;/ szajs nim więcej kombinują tym gorze jest ;/
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    @Okami To bardzo dziwne. Bo ja mam dodatek i mogę bez problemu usuwać zaklęcia. Zgłoś to na angielskie forum jako bug.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    @O_Bruce ok już poszło. A z jakiej platformy masz grę ? może od goga ma ten problem tylko ?
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    @Okami Steam
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    @O_Bruce przyczyn może być sporo teraz a może to przez spolszczenie napisów i dźwięku jaki jest już dostępny, albo gog no nic zobaczymy co z tego wyjdzie.
Sign In or Register to comment.