Skip to content

Przeniesienie postaci z SoD do BG2EE? Bledy?

DasieqDasieq Member Posts: 135
Czesc wszystkim. Dawno mnie tu nie bylo, ale po odslonie nowego Baldura nie moglem sie nie przywitac.
A dzis z pewnym problemem ktory wydaje mi sie dosyc nietypowy. Moja postac Elf Assasin po ukonczeniu SoD ma osiagniety prog doswiadczenia 500000, poziom 12. Po przeniesieniu Save'a do BG2 I zimportowaniu mojej postaci gra zaczyna sie normalnie, moja bohaterka jest jaka byla, ma 12 level, jednak po uwolnieniu z klatek Minsca oraz Jaheiry okazuje sie ze maja oni owiele wiecej doswiadczenia odemnie. Minsc ma rowniez lvl 12 (powinien miec max 9) I jego doswiadczenie na starcie jest ponad 2x wieksze od mojego 1200000. Jaheira posiada na starcie 12 lvl druida i 9 wojownika. Jak dla mnie to jest grubo przesadzone, czy tez macie tego typu problem? Mam patch 2.0
I moje pytanie nr 2 moze troche glupie ale czy jest mozliwosc przeniesienia przedmiotow z SoD do BG2? Jesli tak to w jaki sposob mozna to zrobic, poniewaz pauza nie dziala jak jest czarny ekran na starcie.
Dzieki za odpowiedzi, pozdrowienia!

Comments

  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited April 2016
    Import postaci czy zapisu z bg 1 do bg 2 przenosi tylko twoją główną postaci reszta już jest normalnie i każdy ma tak jak ty, co do przedmiotów tak możesz użyj kodów do gry albo edytora jakiegoś bo inaczej nie da się uzyskać przedmiotów na samym początku gry ponieważ w fabule jest mowa ze zostałeś pojmany wiec samo w sobie oznacza to utratę wszelkich dóbr wiec uzbrajasz się odnowa tak samo jak zbierasz kasę jedyne czego ci Irenicus nie odebrał to doświadczenia i skilli.
    PS. w bg 1 jak i bg 2 npcki maja zawsze więcej doświadczenia od ciebie jak byś nie sprawdził to nawet po wyjściu z candelkeep Imoen ma więcej expa od gl. bohatera tak samo jak i Khalid oraz Jaheira.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Ok dzieki wielkie za odpowiedz, bylem przekonany ze to jest jakis bug, ale skoro to norma to mysle ze temat do zamkniecia :)
  • jonusiescujonusiescu Member Posts: 6
    edited April 2016
    U mnie wszystko gra - mój czarownik ma 500 tysięcy expa i każdy dołączany towarzysz ma tyle samo, nie więcej. Za to pantalony mi wcięło.
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Zauważyłem, że istnieje pewna losowość w przedmiotach przenoszonych. Aktualnie po ukończeniu dodatku w lochu Irenicusa pojawił się Szpon Kazgarotha, natomiast od dżina otrzymałem sztylet serca golema. Złote pantalony pojawiły się tam gdzie zawsze. Potrzebowały tylko ponownego uruchomienia gry.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Rowniez otzymalem serce golema, prawdopodobnie dlatego ze gramy zlodziejem? Moze kazda klasa dostaje inny przedmiot od tego Dzina?
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Ja gram mag/zlodziej więc ciężko mi określić ale brak hełmu Baldurana... no jakby mi oba przedmioty dali to skakałabym ze szczęścia.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Okami said:

    co do przedmiotów tak możesz użyj kodów do gry albo edytora jakiegoś bo inaczej nie da się uzyskać przedmiotów na samym początku gry ponieważ w fabule jest mowa ze zostałeś pojmany wiec samo w sobie oznacza to utratę wszelkich dóbr

    Tak teraz mysle o tym i faktycznie wydaje sie to logiczne i oczywscie rozumiem ten punkt widzenia i nawet sie z nim zgadzam. Jednak w BG sa pewne niedociagniecia dotyczace pojman. A wlasciwie mam na mysli Aresztowanie naszej druzyny podczas ponownego pobytu w Candelkeep, gdy zostajemy oskarzeni o zabojstwo agentow Zelaznego Tronu. Niby logika podpowiada ze po Aresztowaniu powinnismy byc conajmniej bez broni, a jednak wszystko mamy na swoim miejscu. Ot takie niedociagniecie. Aczkolwiek troche smieszne :)

  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Z tym expem dziwna sprawa. W klasycznym wydaniu BG II każdy NPC miał odpowiednio skalowaną pulę doświadczenia i właśnie 1 200 000 było wartością maksymalną u przyjętych towarzyszy, pojawiającą się tylko w przypadku rozpoczęcia gry postacią importowaną po finale dwójki - lub idąc na łatwiznę - stworzoną w Tronie Bhaala i eksportowaną do podstawki albo ogólnie przekracającą tę wartość. Chyba że gra nie skaluje doświadczenia a sam poziom, a złodzieje awansują najszybciej i przykładowo łowca taki jak Minsc potrzebuje o wiele więcej expa na 12 poziom.
Sign In or Register to comment.