Skip to content

BG:SoD - pytanie o instalacje/kompatybilność.

shayloshaylo Member Posts: 40
Witam , mam spore pytanie, posiadam BG:EE po polsku (prosto z Biedronki) :D, oraz BG2:EE spolszczone fanowsko

Poza tym mam kompilacje modów (zapomniałem nazwy, ale to taka mega paczka do wyboru do koloru z modów + kilka swoich) do BG:EE i BG2:EE, obie gry działają bez zarzutów nie licząc linii dialogowych dzięki niektórym modom są po angielsku (bo sam mod jest po ang. xd)

No i tutaj jest moje pytanie, słyszałem ze nowa część BG łączy obie części, ale w jaki sposób ?? Czy na moje gotowe gry z modami moge jakoś zainstalować ten nową część ??

Jeśli nie, to czyli w takim razie mógłbym to zainstalować na gotowe gry, ale bez modów ??

Comments

  • OkamiOkami Member Posts: 316
    Eee po 1. biedronkowa paczka nie posiada nowego patcha 2.0 nie kupisz raczej w biedronce dodatku SoD a czy będzie działało jak kupisz na steamie czy gogu SoD - z wersja biedrony to wątpię co do modów to zależy jakie bo na bank nie wszystkie będą działać.
  • shayloshaylo Member Posts: 40
    Czy ja wiem, wszystkie instalowały się bez zarzutów, program sprawdzał poprawność zainstalowania.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    To się ciesz powodzenia.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Siege of Dragonspear "łączy" BG 1 i BG 2 fabularnie, technicznie jest to natomiast niesamodzielny dodatek do jedynki i to z nią jest połączony.

    Z instalacją możesz mieć natomiast problem. Na stronie Beamdoga nawet nie kupisz samego dodatku jeśli nie masz tam kupionej podstawki (ich instalator jest tak zrobiony, że pobiera jedynkę od razu z dodatkiem). Wersja steamowa ma inną strukturę plików, więc pewnie też nie będzie kompatybilna z wydaniem pudełkowym. Co do wersji z GOGa to trudno mi powiedzieć, nie miałem z nią styczności.

    Natomiast jeżeli chodzi o mody to z tego co pisali na angielskim forum dodatek za bardzo się z nimi nie lubi w chwili obecnej. Efekt jest taki, że u niektórych występuje sporo bugów i błędów (łącznie z sypaniem się gry), więc modowanie SoD to loteria.
  • Zainstalowałem BG EE i SoD ze strony producenta mam plik Baldur.lua i nie chodzą mi kody po jego modyfikacji. Co wpisać w pliku i w grze by działały?
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Według tego tematu z angielskiego forum w Baldur.lua należy dopisać: SetPrivateProfileString('Program Options','Debug Mode','1'), a potem odpalać kody wpisując na początku C: zamiast CLUAConsole:.

    Szczerze mówiąc, nie wiem czy to działa, ponieważ kodów w dodatku nie próbowałem używać.
  • KrwawyJoeKrwawyJoe Member Posts: 16
    Nie wierzę, że ktoś może używać kodów w tego typu grach :dizzy:

    Pozdrawiam,
    Krwawy Joe
    https://www.youtube.com/channel/UCfjgduCq5DaNEr1WheqOgyg
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Akurat konsola w Baldurach to nie tylko typowe kody, ale też zestaw komend przydatnych do omijania bugów. O ile w normalnej grze sporadycznie jest to potrzebne to podczas używania większej liczby modów czasem jest konieczne, żeby uniknąć na przykład konieczności grania od nowa albo powtarzania dużych fragmentów rozgrywki.
Sign In or Register to comment.