Skip to content

Skąd pobrać najnowszy patch do BG EE

DervanDervan Member Posts: 14
edited April 2017 in Polski
Witam.Skąd mogę pobrać najnowszy patch do BG EE bo nie mogę znaleść ?
I też poproszę o pliki do dubbingu,bo w temacie upload wygasł.
Post edited by Dervan on

Comments

  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    To zależy na której jesteś platformie: GoG, Steam czy też sklep Beamdoga.

    GoG: na swoim profilu na www.gog.com wybierz grę BG:EE, tam znajdziesz listę plików do pobrania, w tym najnowsze aktualizacje. Ewentualnie poprzez program GOG Galaxy, który automatycznie wykryje nowszą wersję zainstalowanej i gry i zasugeruje jej pobranie i instalację.

    Steam: nie wiem, nie korzystam, ale prawdopodobnie po uruchomieniu klient sam podpowie Ci, że dostępna jest nowa aktualizacja do zainstalowanej gry.

    Beamdog: uruchom grę przez launcher, który powinien wykryć aktualizację podobnie jak w przypadku Galaxy, a potem ją pobrać i zainstalować samodzielnie.

    To tyle w kwestii patcha, plików do dubbingu akurat ja nie posiadam.

    Po znakach interpunkcyjnych używa się spacji, natomiast słowo "znaleźć" piszemy przez "ź".
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    edited April 2017
    Przemkas said:

    Steam: nie wiem, nie korzystam, ale prawdopodobnie po uruchomieniu klient sam podpowie Ci, że dostępna jest nowa aktualizacja do zainstalowanej gry.

    Jeżeli ma się włączone w opcjach automatyczne aktualizacje to Steam po uruchomieniu sam powinien zacząć pobierać najnowsze aktualizacje.

    Nie wiem natomiast jak wygląda sytuacja z wersjami pudełkowymi od Cenegi. Jeżeli nie są podpięte pod Steama to może być problem ze znalezieniem łatek, bo na Beamdogu samodzielnych plików nigdzie nie widziałem.
    Post edited by Radnon on
  • DervanDervan Member Posts: 14
    No właśnie, mam z Cenegi,może ktoś pomóc bo już mnie to denerwuje że jak ktoś kupił fizyczny nośnik to ma utrudniony dostęp do patchów,które są potrzebne bo gra bez nich ma bugi.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    W zeszłym roku na forum Children of Bhaal toczyła się rozmowa na temat patchy do wersji pudełkowej i odpowiedź od Cenegi brzmiała "zajmujemy się sprawą". Wszystko wskazuje jednak na to, że przez te kilka miesięcy nic się do przodu nie ruszyło. Możesz ewentualnie do nich napisać i zobaczyć czy dostaniesz jakąś sensowną odpowiedź.
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Wygląda na to, że niestety doczekaliśmy czasów kiedy wersje pudełkowe to pozbawione wsparcia cashgraby...
  • DervanDervan Member Posts: 14
    No niestety,my z kolegą tera będziemy musieli grać bez patchów przez to.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Pociecha to pewnie będzie marna @Dervan, ale edycja pudełkowa zawiera wersję 1.3 (o ile dobrze się orientuję), co oznacza, że najgorsze bugi zostały z niej usunięte i jest jak najbardziej grywalna.
  • DervanDervan Member Posts: 14
    Nie no to jest żenada,bo nie da się koło tego przejść obojętnie jako że niektóre mody z tego co się zorientowałem działają tylko na patchach 2 + ... totalna amatorka i brak szacunku do graczy.Beamdog się zbłaźnił tak że bardziej się nie da w moich oczach w tej kwesti.
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    edited April 2017
    Chyba bardziej zbłaźniła się Cenega. Sam już nie wiem.
  • DervanDervan Member Posts: 14
    Cenega dlaczego ? Że nie ma patchów na płycie ? Przecież to nie ich rola ...
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Nie znam zasad rządzących relacjami deweloper-wydawca-dystrybutor, ale... Skoro Cenega zapewniła sobie prawo do rozpowszechniania gry na nośniku fizycznym jakim jest płyta, to wątpię że nikt nie spodziewał się w pojawienia się w przyszłości patchy. Wydaje mi się, że jakoś można było tego chaosu uniknąć, a słowa Cenegi "pracujemy nad tym" świadczą tylko o tym, że problemu są świadomi i jakieś rozwiązania są możliwe.

    Czemu rozwiązania i patchy do tej pory nie ma? Nie wiadomo, tak samo nie wiemy na pewno czy winą obarczyć trzeba Beamdog czy Cenegę, żadnego oficjalnego oświadczenia ni komunikatu w tej sprawie przecież nie widzieliśmy.
  • MarvMarv Member Posts: 22
    To, że nie ma łatek na płycie to nie problem. Na stronie Cenegi można pobierać łatki do różnych pozycji i to właśnie tam powinny znalezć się potrzebne patche. Wina ewidentnie leży po stronie Cenegi bo skoro wydali produkt w wersji pudełkowej to w ich interesie dla dobra klientów jest umieszczenie na swojej stronie niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania gry łatek.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    Marv said:

    To, że nie ma łatek na płycie to nie problem. Na stronie Cenegi można pobierać łatki do różnych pozycji i to właśnie tam powinny znalezć się potrzebne patche. Wina ewidentnie leży po stronie Cenegi bo skoro wydali produkt w wersji pudełkowej to w ich interesie dla dobra klientów jest umieszczenie na swojej stronie niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania gry łatek.

    Cenega ma to gdzieś już pisałem z nimi o tym i do tej pory nie posiadają żadnych patchy do Baldura na swojej stronie i nigdzie indziej
Sign In or Register to comment.