Skip to content

Towarzysze - zadania poboczne

MarvMarv Member Posts: 22
Rozpocząłem ponownie przygodę z Baldur's Gate EE, tym razem postawiłem na mocny exploring oraz możliwe wykonanie wszystkich questów.
Mam pytanie odnośnie zadań pobocznych otrzymywanych od towarzyszy. Którzy dają questy po iluś dniach wspólnej wędrówki, a którzy tylko przy pierwszym kontakcie/spotkaniu? Zależy mi na dłuższych zadaniach takie jakie dają: Rasaad, Dorn i Neera.
Moja finalna drużyna prezentuje się następująco: Kagain, Ajantis, Viconia, Edwin, Coran oraz moja postać.

Comments

  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    edited June 2017
    Dopiero w drugiej części gry pojawiają się zadania, o których piszesz że wymagają ileś czasu wspólnej wędrówki.

    Ale mówimy o BG1...
    Rasaad, Dorn i Neera mają wyjątkowo długie zadania jak na warunki BG1, ponieważ zostały dodane nie tak dawno temu przy okazji stworzenia wersji Enhanced Edition (beamdogowskie). Praktycznie można powiedzieć, że wszystkie oryginalne (biowarowskie) postacie przyłączalne nie mają zadań w ogóle, ewentualnie coś tam można z nimi zdziałać przy okazji, ale nie jest to nic co można by porównać długością trwania zadania do tych, które oferują beamdogi.

    Kagain - chociaż mówi o zaginionej karawanie to zadanie usunięto z gry (przywraca je UB)
    Ajantis - nie ma zadania
    Viconia - nie ma zadania
    Edwin - krótkie zadanie z odszukaniem Dynaheir
    Coran - krótkie zadanie z polowaniem na wyvernę

    Alora - nie ma zadania
    Branwen - nie ma zadania (reakcję na spotkanie Tranziga przywraca UB)
    Dynaheir - nie ma zadania
    Eldoth - chyba najbardziej rozbudowane zadanie w grze z uprowadzeniem Skie i jego następstwami
    Faldorn - nie ma zadania
    Garrick - krótkie zadanie, ochrona Silke Roseny
    Imoen - nie ma zadania
    Jaheira - zadanie w kopalniach Nashkel, które i tak wykonujemy, czy to z nią czy bez niej
    Khalid - zadanie w kopalniach Nashkel, które i tak wykonujemy, czy to z nim, czy bez niego
    Kivan - chociaż mówi o pomszczeniu żony to zadania brak (reakcję na spotkanie Tazoka przywraca UB)
    Minsc - krótkie zadanie z odszukaniem Dynaheir
    Montaron - zadanie w kopalniach Nashkel, które i tak wykonujemy, czy to z nim, czy bez niego
    Quayle - nie ma zadania
    Safana - krótkie zadanie ze skarbem piratów
    Shar-Teel - nie ma zadania (reakcję na spotkanie Angelo przywraca UB)
    Skie - chyba najbardziej rozbudowane zadanie w grze, razem z Eldothem
    Tiax - nie ma zadania
    Viconia - nie ma zadania
    Xan - nie ma zadania
    Xzar - zadanie w kopalniach Nashkel, które i tak wykonujemy, czy to z nim, czy bez niego
    Yeslick - nie ma zadania

    UB oznacza mod Unfinished Business

    ****************************************************

    BG2

    Aerie - uwolnienie Haer'Dalisa, 4 dni po przyłączeniu, ale można wykonać samemu wcześniej + ROMANS
    Anomen - pasowanie na rycerza, 5 dni po przyłączeniu + ROMANS
    Cernd - odszukanie syna, trzeba wrócić z nim do Athkatli po Gaju druidów i przed 13 lvl
    Edwin - odszukanie Zwoju Nicości, trzeba wejść z nim do Dzielnicy Cmentarnej
    Haer'Dalis - nie ma zadania, ale ratujesz go z więzienia w Sferach
    Imoen - nie ma zadania, ale pół gry ją ratujesz z rąk Irenicusa
    Jaheira - aż dwa rozbudowane zadania: 1) klątwa barona Ployera, trzeba wejść z nią do tawerny Morska Zdobycz oraz 2) fałszywi Harfiarze, zaczyna się po wykonaniu zadania od Xzara + ROMANS
    Jan - problemy rodzinne, 15 dni po przyłączeniu
    Keldorn - problemy rodzinne, trzeba wejść z nim do Dzielnicy Rządowej
    Korgan - odszukanie Księgi Kazy, dostępne w momencie przyłączenia
    Mazzy - dwa małe zadania: 1) problemy rodzinne, trzeba wejść z nią do Slumsów oraz 2) Gorf Miażdżyciel, 16 godzin po zakończeniu zadania od Pastora Lloyda na Wzgórzach Umar
    Minsc - nie ma zadania, ale wkurzasz go w jego klatce
    Nalia - odbicie rodzinnej twierdzy, dostępne w momencie przyłączenia
    Sarevok - nie ma zadania, ale można chłopu zmienić charakter
    Valygar - nie ma zadania, ale przydaje się w Kuli Sfer (żywy lub martwy)
    Viconia - nie ma zadania, w celu przyłączenia ratujesz ją przed samosądem + ROMANS
    Yoshimo - nie ma zadania, ale kieruje nas do Renala Krwawego Skalpa, którego i tak sami byśmy znaleźli, poza tym miło go mieć w Czarowięzach
    Post edited by Phælin on
  • MarvMarv Member Posts: 22
    Świetna robota, wielkie dzięki.
    W BG1 dopisałbym tylko do Garricka mini zadanie związane z ochroną Silke.
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Fakt, zapomniałem o Silke.
Sign In or Register to comment.