Skip to content

Nowy Let's Play PL

ValdeeValdee Member Posts: 14
Zacząłem nagrywać swoje przejście gry. To moje pierwsze filmy i liczę na krytykę a także wskazówki co poprawić itd z Waszej strony.
Założenia:
1. Zły charakter bohaterki definiuje wybory w grze
2. No reload
3. Tylko złe postacie mogą dołączyć do drużyny (z wyjątkiem BN wprowadzonych w odświeżonej edycji), jak się skończą złe - mogą dołączyć neutralni.

Zapraszam do oglądania i komentowania:
https://youtu.be/ROz6l7aimmc

Comments

  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Możesz spokojnie włożyć pancerz. Umiejętności złodziejskie blokują się podczas używania zbroi cięższej niż skórzana ćwiekowana - kolczugi, zbroi paskowej bądź płytowej. Co do reputacji ma ona wpływ jedynie na ceny kupowanych przedmiotów. Także szafiru nie sprzedasz drożej niż te 1000 szZ. Pozdrawiam!
  • ValdeeValdee Member Posts: 14
    Ok. Dzięki za wskazówki. Nie wiedziałem o tym. Również pozdrawiam.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited May 2017
    Tak już z nudów zajrzałem i patrze,pytanie mam o te cechy, będziesz dwuklasowcem? Bo jeżeli nie to jak dla mnie trzeba było dać w kondycje i siłe do 18 zamiast inteligencji złodzieje maja i tak to do siebie ze potem będą mogli używać wszystkich przedmiotów w grze ale to już w 2 części. A i szkoda że nie wykorzystałeś pyrkow umiejętności do 100% rozwoju walki bronią biała i stylem walki dwoma broniami czemu? bo ta klasa się w tym specjalizuje. Ale to i tak tylko dla informacji.
  • ValdeeValdee Member Posts: 14
    Tak. Zamierzam dwuklasować na maga. Pograłem tak w ID EE i świetnie postać się sprawdzala. Ale tam grałem solo i z reloadami.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    To długą drogę wybrałeś bardzo długą, będziesz zaczynał zabawę w pierwszej części dwuklasowości czy długo terminowo? bo jeżeli to 2 to sporo roboty będzie :P max lvl wbijesz dopiero w BG2 i tak zaczniesz maga a jeżeli w 1 to nie wiem czy się opłaca
  • ValdeeValdee Member Posts: 14
    Myślałem nad 5-6 levelem złodzieja. Wystarczy aby ogarnąć otwieranie zamków i rozbrajanie pułapek. ID EE dwuklasowalem na 11 levelu ale to inna gra. Poza tym myślę jeszcze zagrać w Siege of Dragonspear.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited May 2017
    Powiem tak klasy złodziejskie maja przydatne: ukrywanie się w cieniu, ciche chodzenie, wykrywanie iluzji. Dodatkowo jak grasz solo to wiadomo wykrywanie pułapek a potem otwieranie zamków, bo tak na prawdę dobre przedmioty lecą z busów nie są w skrzyniach dla tego to nie jest aż tak ważne z reszta wykrywanie pułapek tez nie jest jakieś istotne po za tym do lvl 10 w bg1 masz do rozdania tam 180 punktów, nie wiem jak jest z dodatkiem odnośnie max lvla ale w bg2 masz około 300- 600 (około) punktów za max lvl ale tu mogę się mylić bo każda z klas złodziejskich dostaje inna liczbę. Więc albo będziesz postacią która aktywnie walczy, lub otwiera zamki, bo uniwersalna to taka niby do wszystkiego ale do niczego.
  • ValdeeValdee Member Posts: 14
    edited May 2017
    Drugi epizod:

    https://youtu.be/nju7z1128xg

    Nie uwzględniłem wskazówek bo nagrałem go niewiele później niż pierwszą część.
  • ValdeeValdee Member Posts: 14
    Kolejny epizod
    https://www.youtube.com/watch?v=Xo2DQN2bd-o&t=6s
    i pytanie:
    Dlaczego zła drużyna po wykonaniu misji Joii (odzyskanie pierścienia) i pozyskaniu punktu reputacji zaczęła wyrażać zadowolenie? Powinni raczej narzekać, prawda?
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited May 2017
    Pytanie raczej brzmi grając złą drużyną po co go zwróciłeś?
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Valdee said:


    Dlaczego zła drużyna po wykonaniu misji Joii (odzyskanie pierścienia) i pozyskaniu punktu reputacji zaczęła wyrażać zadowolenie? Powinni raczej narzekać, prawda?

    Myślę że reagują nie tyle na wzrost reputacji, ale na jej poziom po wzroście. Mając niską reputację można ja zwiększyć o np. punkt czy dwa, a złe postacie nadal są zadowolone bo twoja reputacja nadal znajduje się w preferowanym dla nich zakresie.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    O_Bruce said:

    Valdee said:


    Dlaczego zła drużyna po wykonaniu misji Joii (odzyskanie pierścienia) i pozyskaniu punktu reputacji zaczęła wyrażać zadowolenie? Powinni raczej narzekać, prawda?

    Myślę że reagują nie tyle na wzrost reputacji, ale na jej poziom po wzroście. Mając niską reputację można ja zwiększyć o np. punkt czy dwa, a złe postacie nadal są zadowolone bo twoja reputacja nadal znajduje się w preferowanym dla nich zakresie.
    Prawda postaci reagują natychmiast przy otrzymaniu lub odjęciu reputacji pokazując swoje .. zadowolenie, postacie złe maja jednak swój limit przy reputacji popularny 14 - 16 odchodzą z drużyny. A dobre nie wiem bo jedyna złą postać jaka mam zawsze i chce mieć to Viconia i zostaje ze tak powiem w martwym punkcie :D ani więcej ani mniej :P
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    O_Bruce said:

    Valdee said:


    Dlaczego zła drużyna po wykonaniu misji Joii (odzyskanie pierścienia) i pozyskaniu punktu reputacji zaczęła wyrażać zadowolenie? Powinni raczej narzekać, prawda?

    Myślę że reagują nie tyle na wzrost reputacji, ale na jej poziom po wzroście. Mając niską reputację można ja zwiększyć o np. punkt czy dwa, a złe postacie nadal są zadowolone bo twoja reputacja nadal znajduje się w preferowanym dla nich zakresie.
    To jest prawidłowa odpowiedź.

  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Okami said:

    Prawda postaci reagują natychmiast przy otrzymaniu lub odjęciu reputacji pokazując swoje .. zadowolenie, postacie złe maja jednak swój limit przy reputacji popularny 14 - 16 odchodzą z drużyny. A dobre nie wiem bo jedyna złą postać jaka mam zawsze i chce mieć to Viconia i zostaje ze tak powiem w martwym punkcie :D ani więcej ani mniej :P

    Złe postacie odchodzą przy reputacji 19-20, dobre przy 1-2, neutralne tylko przy reputacji 1. Przy reputacji 14-16 złe postacie mogę wyrażać niezadowolenie ale nigdy nie odejdą.

  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited May 2017
    Sikorsky said:

    Okami said:

    Prawda postaci reagują natychmiast przy otrzymaniu lub odjęciu reputacji pokazując swoje .. zadowolenie, postacie złe maja jednak swój limit przy reputacji popularny 14 - 16 odchodzą z drużyny. A dobre nie wiem bo jedyna złą postać jaka mam zawsze i chce mieć to Viconia i zostaje ze tak powiem w martwym punkcie :D ani więcej ani mniej :P

    Złe postacie odchodzą przy reputacji 19-20, dobre przy 1-2, neutralne tylko przy reputacji 1. Przy reputacji 14-16 złe postacie mogę wyrażać niezadowolenie ale nigdy nie odejdą.

    Nie wiem nie gram złymi a Viconia może odejść przy około 17 i nie musiała odchodzić od razu tak było w starym balduranie gdzie z czasem po prostu odchodzi bo jej się nie podoba a kojarzę coś że przy 18 na nic nie czeka tylko leci z buta.
    Post edited by Okami on
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Grałem teraz dobrą drużyną z Viconią na pokładzie, całą grę trzymałem reputację na poziomie 18, nie odeszła. Gdy tylko wbiło na 19 odchodziła niezwłocznie. W oryginale nie pamiętam jak było w EE na 100% dopiero przy 19 odchodzą źli.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited May 2017
    Sikorsky said:

    Grałem teraz dobrą drużyną z Viconią na pokładzie, całą grę trzymałem reputację na poziomie 18, nie odeszła. Gdy tylko wbiło na 19 odchodziła niezwłocznie. W oryginale nie pamiętam jak było w EE na 100% dopiero przy 19 odchodzą źli.

    Wiec to trochę smutne :/ postacie odchodzą dopiero "praktycznie" przy max dobrej reputacji (max to 20) moim zdaniem ima to się w tedy z celem to tak jak by Edwin kochał świat i wszystko co żywe, tylko tego nie mówi i nie myśli na głos. Albo Montaron ... nie wyobrażam sobie takiego czegoś. Chciałem znaleźć coś więcej ale nie bardzo mam czas itp. Nie wiem czy to jest do EE czy oryginalnego ale coś tam jest.



    Ale patrząc na to to nie jest jakieś zbyt realistyczne podejście. Chociaż jeżeli jest tak jak pamiętam to postać może odejść jak jest zła w każdym monecie. Ale nic nie znalazłem na ten temat a szczerze to tak jak wspomniałem czas itp xD

  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    System reputacji w całej sadze BG jest delikatnie mówiąć zje**ny. Moim zdaniem wogóle niepotrzebny. Uważam nawet, że osoba która pierwszy raz zagra w Wrota Baldura i postanowi grać złą postacią, ze złą drużyną to nie jest wstanie przejść gry. Niska reputacja to OGROMNE! ceny w sklepach i pojawiający się łowcy głów z Płomiennej Pięści którzy do łatwych potyczek nie należą. Takie "odgrywanie", że jak reputacja spadnie to dam "łapówkę" w świątyni średnio do mnie przemawia. Wybiję cały Beregost, wpłacę trochę złota(burmistrzowi Beregostu) i wszyscy mnie kochają. Grając złą drużyną - źli towarzysze powinni być zadowoleni, daniny w świątyni ich nie rozweselają i to psuje odgrywanie. Pozatym nie powinno być spadków reputacji przy morderstwach bez świadków. W Planescape jest super system, zaczynamy z neutralnym charakterem i nasze czyny nas definiują, to w pewien spodób zmusza do odgrywania. A w BG możemy zabić Paladynem Elminstera i wszystko gra, nic się nie stało.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    Sikorsky said:

    System reputacji w całej sadze BG jest delikatnie mówiąć zje**ny. Moim zdaniem wogóle niepotrzebny. Uważam nawet, że osoba która pierwszy raz zagra w Wrota Baldura i postanowi grać złą postacią, ze złą drużyną to nie jest wstanie przejść gry. Niska reputacja to OGROMNE! ceny w sklepach i pojawiający się łowcy głów z Płomiennej Pięści którzy do łatwych potyczek nie należą. Takie "odgrywanie", że jak reputacja spadnie to dam "łapówkę" w świątyni średnio do mnie przemawia. Wybiję cały Beregost, wpłacę trochę złota(burmistrzowi Beregostu) i wszyscy mnie kochają. Grając złą drużyną - źli towarzysze powinni być zadowoleni, daniny w świątyni ich nie rozweselają i to psuje odgrywanie. Pozatym nie powinno być spadków reputacji przy morderstwach bez świadków. W Planescape jest super system, zaczynamy z neutralnym charakterem i nasze czyny nas definiują, to w pewien spodób zmusza do odgrywania. A w BG możemy zabić Paladynem Elminstera i wszystko gra, nic się nie stało.

    Co prawda to prawda ale różnica miedzy BG a PT jest tylko rok wiec dziwi mnie ze w tedy nikt nie reagował na taki system reputacji, chociaż w obu grach byli dwaj rożni producenci i możliwe że to jest główna przyczyna i z czasem zaczyna się to odbijać może beamdog był by w stanie to trochę naprawić?
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Gdyby W BG był system jak w PST to byłby dla mnie grą idealną. Dla przykładu, Paladyn by uzyskał stopień upadły nie przy spadku reputacji tylko przy kilku złych lub chaotycznych decyzjach. Najśmieszniejsze już z tego wszystkiego są próby w piekle - śmiech na sali. Nic się tam odgrywać nie da, choćby nie wiem jak człowiek był kreatywny.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited May 2017
    Co prawda to prawda ale jeżeli gdybamy to powinny być dwie reputacje całej 1. drużyny oraz 2. oddzielnych postaci :P gdzie w BG jest tylko ta pierwsza. Ale jak by tak dalej gdybając wydaje mi się ze w BG3 wszystkie problemy były by rozwiązane. Ale nie wydaje mi się żeby poziom oraz klimat był tak wysoki jak w BG 1 i 2 nie ma co ściemniać w tym przypadku. Nic nie dorówna temu co zrobili ale nowy producent mógł by poprawić trochę to i owo bo są do tego możliwości (dragon age, mass effect, to rodzina w końcu nie tylko z gatunku ale i producenta) skoro odświeżyli grę a dzisiejsi gracze są wymagający bardziej niż w tedy a sam spędziłem dzieciństwo z BG lecz grając dziś ponownie widzę inne problemy typu reputacja itp. Ale to i tak gdybanie lecz realne, może trzeba było by nasunąć pomysł im? Bo w końcu Beamdog spróbował swoich sił w dodatku SOD wiec jakieś już pojecie ma. Jak dla mnie patch poprawiający delikatnie system reputacji nie był by zły nawet gdyby byl identyczny jak w PST w końcu obie gry są już ich.
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Kiedy nowy epizod? @Valdee
  • MarvMarv Member Posts: 22
    Też, czekam. Przyjemnie się ogląda Twój let's play :)
  • ValdeeValdee Member Posts: 14
    edited June 2017
    Przepraszam za zwłokę - kłopoty chorobowe w rodzinie. Już na szczęście zażegnane.
    I kolejna część przygód Mani. Tym razem polujemy na ogra i zaglądamy do Beregostu.
    Co ciekawe, drużyna właściwie zareagowała na zmiany reputacji :)

    https://youtu.be/cDArRk7WHws
  • ValdeeValdee Member Posts: 14
    Wybaczcie post pod postem. Dodałem kolejne epizody:
    https://www.youtube.com/watch?v=n61a9apEFDw&index=6&list=PL4x-YohypCkdKX5ZAbVRX50eh_mSnVZTY

    Mam także 2 pytania:
    - w drużynie mam Kagaina oraz Xzara i Montarona. Czy jest jakiś sposób by nie skakali sobie do gardeł? By się nawzajem nie pozabijali?
    - quest Kagaina jest naprawiony w wersji EE?

    Dzięki za odpowiedzi :)
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    edited July 2017

    @Valdee
    Aby postacie nie skakały sobie do gardeł potrzebny jest odpowiedni komponent szczęśliwej drużyny z modów Ease of Use, albo Tweaks Anthology.
    Quest Kagaina naprawia tylko mod Unfinished Business.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited July 2017
    Valdee said:

    Wybaczcie post pod postem. Dodałem kolejne epizody:
    https://www.youtube.com/watch?v=n61a9apEFDw&index=6&list=PL4x-YohypCkdKX5ZAbVRX50eh_mSnVZTY

    Mam także 2 pytania:
    - w drużynie mam Kagaina oraz Xzara i Montarona. Czy jest jakiś sposób by nie skakali sobie do gardeł? By się nawzajem nie pozabijali?
    - quest Kagaina jest naprawiony w wersji EE?

    Dzięki za odpowiedzi :)

    1.Kagaina oraz Xzara i Montarona maj taki styl nie posiadaja skryptu konfliktowego. Za to konflikt jest Khalida i Jaheiry z Xzar i Montaron oraz Kagain z Yeslick. Po za tym masz postaci o złym charakterze wiec jak sobie nawzajem będą udowadniać kto jest potężniejszy? To chyba logicznie że będą sobie cisnąć.
    2. Powinien być naprawiony.
    Post edited by Okami on
  • ValdeeValdee Member Posts: 14
    No i udało się doprowadzić Kagaina do resztek karawany:
    https://www.youtube.com/watch?v=xJeYa4GAOk0

    Czy to jego jedyna możliwa reakcja?
  • Tomek_ZagrajTomek_Zagraj Member Posts: 2
    Hej jaki mod dodaje te paski z punktami życia nad postaciami i wrogami?
  • ValdeeValdee Member Posts: 14

    Hej jaki mod dodaje te paski z punktami życia nad postaciami i wrogami?

    To nie mod. Tak działa EE.
Sign In or Register to comment.