Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Neverwinter Nights: Enhanced Edition has been released! Visit nwn.beamdog.com to make an order. NWN:EE FAQ is available.
Soundtracks for BG:EE, SoD, BG2:EE, IWD:EE, PST:EE are now available in the Beamdog store.
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Viconia zmiana charakteru.

OkamiOkami Member Posts: 306
edited October 2017 in Polski
Witam, zastanawiam się co poszło nie tak. Mam dialog ze zmianą charakteru ale ... finalna odpowiedz jest negatywna.

Post edited by Okami on

Comments

• GwaiGwai Member Posts: 18
    edited November 2017
    to jest przyczyną takiej odpowiedzi: GlobalLT("ViconiaChange","GLOBAL",3)

ten trigger odpowiada za odpowiedź, której oczekiwałeś: GlobalGT("ViconiaChange","GLOBAL",2)

• OkamiOkami Member Posts: 306
    Gwai said:

to jest przyczyną takiej odpowiedzi: GlobalLT("ViconiaChange","GLOBAL",3)

ten trigger odpowiada za odpowiedź, której oczekiwałeś: GlobalGT("ViconiaChange","GLOBAL",2)

Ok, wiec co trzeba było by zrobić aby uzyskać tą zmianę?

W trakcie dialogów z Viconią w zależności od odpowiedzi jakie wybierzesz zwiększana jest wartość zmiennej o (1) lub (-1) - normalnie musiałbyś przejrzeć wszystkie przypadki i przypomnieć sobie co wybierałeś a także mieć zapisany stan gry sprzed rozmowy w której wskoczyłeś na 3...

Wyobrażam sobie, że masz kilka opcji - albo przełknąć pigułę, że jednak nie przekonałeś tej postaci, albo edytować zmienną ViconiaChange i zmienić jej wartość na 2 przed rozmową zmieniającą charakter (zakładając, że masz zapisany stan), albo wczytać na tyle stary stan, że jeszcze nie zacząłeś z nią żadnych interakcji i wybierać od początku sprawdzając jaki stan ma zmienna po każdej rozmowie

Edytować zmienną możesz m.in. za pomocą EEKeeper, NJ, konsoli w grze.

Gwai said:

W trakcie dialogów z Viconią w zależności od odpowiedzi jakie wybierzesz zwiększana jest wartość zmiennej o (1) lub (-1) - normalnie musiałbyś przejrzeć wszystkie przypadki i przypomnieć sobie co wybierałeś a także mieć zapisany stan gry sprzed rozmowy w której wskoczyłeś na 3...

Wyobrażam sobie, że masz kilka opcji - albo przełknąć pigułę, że jednak nie przekonałeś tej postaci, albo edytować zmienną ViconiaChange i zmienić jej wartość na 2 przed rozmową zmieniającą charakter (zakładając, że masz zapisany stan), albo wczytać na tyle stary stan, że jeszcze nie zacząłeś z nią żadnych interakcji i wybierać od początku sprawdzając jaki stan ma zmienna po każdej rozmowie

Edytować zmienną możesz m.in. za pomocą EEKeeper, NJ, konsoli w grze.

Tak to akurat wiem, że edytorami można wszystko. Lecz bardziej mnie interesuje opcja nie interweniowania tak brutalnie. Ogólnie w stosunku do Viconi zawsze jestem obrzydliwie miły, nigdy jej nie zignorowałem ale raz był przypadek, rozmowy gdzie można powiedzieć iż ją skarciłem, z tego co kojarzę to była rozmowa o zabijaniu z przyjemności, gdzie ja wybrałem opcje że tego nie chciałem, tylko musiałem w samo obronie.

o ten chodzi?

ale trochę mniejsza o to :) bo bez wiedzy jaka była wartość zmiennej przed dialogiem i wybraną odpowiedzią, nie sposób powiedzieć czy wybrałeś dobrze czy źle, taki urok.

musiałbyś przejrzeć każdy jeden przypadek wystąpienia tej zmiennej i prześledzić dialog, przypomnieć sobie co wybierałeś i policzyć zmienną na końcu.

Gwai said:

o ten chodzi?

ale trochę mniejsza o to :) bo bez wiedzy jaka była wartość zmiennej przed dialogiem i wybraną odpowiedzią, nie sposób powiedzieć czy wybrałeś dobrze czy źle, taki urok.

musiałbyś przejrzeć każdy jeden przypadek wystąpienia tej zmiennej i prześledzić dialog, przypomnieć sobie co wybierałeś i policzyć zmienną na końcu.

Tak to.
    Hm.. Chyba będę musiał ściągnąć ten program i popatrzeć jak to wygląda w środku, bo będę wiedział co wybierałem i znajdę błąd, który popełniłem. Podasz mi jakieś instrukcje co i gdzie otworzyć? Nie chce szukać na ślepo.

Sign In or Register to comment.