Skip to content

Viconia zmiana charakteru.

OkamiOkami Member Posts: 316
edited October 2017 in Polski
Witam, zastanawiam się co poszło nie tak. Mam dialog ze zmianą charakteru ale ... finalna odpowiedz jest negatywna.
Post edited by Okami on

Comments

  • GwaiGwai Member Posts: 18
    edited November 2017
    to jest przyczyną takiej odpowiedzi: GlobalLT("ViconiaChange","GLOBAL",3)

    ten trigger odpowiada za odpowiedź, której oczekiwałeś: GlobalGT("ViconiaChange","GLOBAL",2)
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    Gwai said:

    to jest przyczyną takiej odpowiedzi: GlobalLT("ViconiaChange","GLOBAL",3)

    ten trigger odpowiada za odpowiedź, której oczekiwałeś: GlobalGT("ViconiaChange","GLOBAL",2)

    Ok, wiec co trzeba było by zrobić aby uzyskać tą zmianę?
  • GwaiGwai Member Posts: 18
    W trakcie dialogów z Viconią w zależności od odpowiedzi jakie wybierzesz zwiększana jest wartość zmiennej o (1) lub (-1) - normalnie musiałbyś przejrzeć wszystkie przypadki i przypomnieć sobie co wybierałeś a także mieć zapisany stan gry sprzed rozmowy w której wskoczyłeś na 3...

    Wyobrażam sobie, że masz kilka opcji - albo przełknąć pigułę, że jednak nie przekonałeś tej postaci, albo edytować zmienną ViconiaChange i zmienić jej wartość na 2 przed rozmową zmieniającą charakter (zakładając, że masz zapisany stan), albo wczytać na tyle stary stan, że jeszcze nie zacząłeś z nią żadnych interakcji i wybierać od początku sprawdzając jaki stan ma zmienna po każdej rozmowie

    Edytować zmienną możesz m.in. za pomocą EEKeeper, NJ, konsoli w grze.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    Gwai said:

    W trakcie dialogów z Viconią w zależności od odpowiedzi jakie wybierzesz zwiększana jest wartość zmiennej o (1) lub (-1) - normalnie musiałbyś przejrzeć wszystkie przypadki i przypomnieć sobie co wybierałeś a także mieć zapisany stan gry sprzed rozmowy w której wskoczyłeś na 3...

    Wyobrażam sobie, że masz kilka opcji - albo przełknąć pigułę, że jednak nie przekonałeś tej postaci, albo edytować zmienną ViconiaChange i zmienić jej wartość na 2 przed rozmową zmieniającą charakter (zakładając, że masz zapisany stan), albo wczytać na tyle stary stan, że jeszcze nie zacząłeś z nią żadnych interakcji i wybierać od początku sprawdzając jaki stan ma zmienna po każdej rozmowie

    Edytować zmienną możesz m.in. za pomocą EEKeeper, NJ, konsoli w grze.

    Tak to akurat wiem, że edytorami można wszystko. Lecz bardziej mnie interesuje opcja nie interweniowania tak brutalnie. Ogólnie w stosunku do Viconi zawsze jestem obrzydliwie miły, nigdy jej nie zignorowałem ale raz był przypadek, rozmowy gdzie można powiedzieć iż ją skarciłem, z tego co kojarzę to była rozmowa o zabijaniu z przyjemności, gdzie ja wybrałem opcje że tego nie chciałem, tylko musiałem w samo obronie.
  • GwaiGwai Member Posts: 18
    o ten chodzi?

    ale trochę mniejsza o to :) bo bez wiedzy jaka była wartość zmiennej przed dialogiem i wybraną odpowiedzią, nie sposób powiedzieć czy wybrałeś dobrze czy źle, taki urok.

    musiałbyś przejrzeć każdy jeden przypadek wystąpienia tej zmiennej i prześledzić dialog, przypomnieć sobie co wybierałeś i policzyć zmienną na końcu.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    Gwai said:

    o ten chodzi?

    ale trochę mniejsza o to :) bo bez wiedzy jaka była wartość zmiennej przed dialogiem i wybraną odpowiedzią, nie sposób powiedzieć czy wybrałeś dobrze czy źle, taki urok.

    musiałbyś przejrzeć każdy jeden przypadek wystąpienia tej zmiennej i prześledzić dialog, przypomnieć sobie co wybierałeś i policzyć zmienną na końcu.

    Tak to.
    Hm.. Chyba będę musiał ściągnąć ten program i popatrzeć jak to wygląda w środku, bo będę wiedział co wybierałem i znajdę błąd, który popełniłem. Podasz mi jakieś instrukcje co i gdzie otworzyć? Nie chce szukać na ślepo.
Sign In or Register to comment.