Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Axis & Allies 1942 Online is now available in Early Access! Buy it on Steam. The FAQ is available.
New Premium Module: Tyrants of the Moonsea! Read More
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Zapowiedź Baldur's Gate: Edycja Rozszerzona™ na iPada.

powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
edited July 2012 in Polski
Overhaul Games ma zaszczyt ogłosić: Baldur’s Gate: Edycja Rozszerzona™ na iPada.

imageOd daty jej pierwszego wydania w 1998 roku, gra Baldur’s Gate dostarczała rozrywki milionom fanów na całym świecie oraz otrzymała niezliczoną ilość nagród. Ta klasyczna saga tajemnic, intryg i przygody wyznacza do dziś standardy dla komputerowych gier RPG opartych na systemie Dungeons & Dragons™.

Najwspanialsza historia wszech czasów, lepsza niż sobie wyobrażałeś

Działająca na zaktualizowanej i ulepszonej wersji Infinity Engine, Baldur’s Gate: Edycja Rozszerzona będzie zawierać kompletną przygodę Baldur's Gate, rozszerzenie Opowieści z Wybrzeża Mieczy, oraz zupełnie nową zawartość oferującą nową przygodę i nowego członka drużyny.

Twoje przeznaczenie, teraz w twoich rękach

Gra Baldur’s Gate: Edycja Rozszerzona będzie dostępna w sklepie Apple App Store latem 2012 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na www.baldursgate.com.

image  image  image

Comments

• DarkeyBrandosDarkeyBrandos Member Posts: 5
    Jakoś czarno to widzę kiedyś próbowali wydać dodatek do ME na IPada nie wyszło to za dobrze delikatnie mówiąc.

• powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Będzie spoko, sam nie mam iPada, ale jeśli interfejs będzie wygodny to czemu nie? Jeśli będzie synchronizacja zapisów między platformami to będzie można grać na PC, a w podróży na i Padzie :)

• SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    taaaa ale wiemy jak wychodza konwersje na rozne platformy. Uproszczenia i jeszcze raz uproszczenia miejmy nadzieje ze tu tak nie bedzie. Np trzebaby dorobic wiekszy klawisz na aktywna pauze - lewy dolny róg to za malo

@Snajperos powiedzieli, że nie będzie wersji light tylko pełnoprawne BG.

• qinrodqinrod Member Posts: 60
    Potwierdzono że zostanie też wydana wersja na tablety z androidem. Tu pytanie do kogoś bardziej zorientowanego. Czy oznacza to że nie będzie się dało odpalić gry na smartfonach ? Nie wiem czy chodzi tu o rozdzielczość bo teraz w większości smartfonów jest już 800x480 lub większa a BG miało minimalną 640x480. Wątpię też by chodziło o wersje androida bo ta już jest ta sama i na tab i na smartfonach. Tak więc jest szansa na odpalenie gry na telefonach?

edited July 2012
    @qinrod chyba będzie obsługiwany Android 3 i 4, ogólnie chodzi raczej o tablety, może telefony z większymi wyświetlaczami (chociaż chyba nie jest to zbyt wygodne). Andek był oddzielny dla tabletów i telefonów aż do 4.

• norolimnorolim Member Posts: 62
    edited July 2012
    qinrod said:

Potwierdzono że zostanie też wydana wersja na tablety z androidem. Tu pytanie do kogoś bardziej zorientowanego. Czy oznacza to że nie będzie się dało odpalić gry na smartfonach ? Nie wiem czy chodzi tu o rozdzielczość bo teraz w większości smartfonów jest już 800x480 lub większa a BG miało minimalną 640x480. Wątpię też by chodziło o wersje androida bo ta już jest ta sama i na tab i na smartfonach. Tak więc jest szansa na odpalenie gry na telefonach?

Też się nad tym zastanawiałem. Jedyna przeszkoda jaką widzę to moc procesora i pamięć RAM. Trzeba będzie poczekać na jakieś wymagania sprzętowe.

• yamiouyamiou Member Posts: 2
    Wreszcie iPad do czegoś sie przyda;)

• qinrodqinrod Member Posts: 60
    Wymagania sprzętowe już są: System Requirements
    Required System Memory (MB) 512 MB
    Minimum Graphics GeForce 2 or Equivalent
    Processor Speed (GHz) 1 GHZ

Wydaje mi się że większość dzisiejszych smartfonów pociągnie to, nie mówiąc już o najszybszych typu galaxy s3.

Co prawda priorytetem będzie gra na pc/lap ale fajnie by było w wolnej chwili na wyjeździe odpalić BG na telefonie :D Pewnie wygodne to nie będzie ale gdyby dało się swobodnie przerzucać savey to niejeden dodatkowy quest by się rozwiązało bonusowo

edited July 2012
    @qinrod testy będą na pewno na tablety, pewnie na telefony nie bardzo. Chociaż, kto wie?

• yamiouyamiou Member Posts: 2
    Ave, a czy wiadomo coś o możliwości wgrywania modów w wersji na iPada?

• dannygdannyg Member Posts: 1
    orientujecie się czy polska lokalizacja będzie również na ipad'a

• ElvarElvar Member Posts: 10
    Z mojej strony nie, nie i jeszcze raz nie. Według mnie do Baldura trzeba porządnie przysiąść przed komputerem z normalnymi głośnikami, myszką i zwykłym ekranem. W każdą grę którą szanujemy, grając robimy w jakimś stopniu rytuał. Zachwycamy się dźwiękiem, grafiką. itd. Może to głupio brzmi, ale granie na smartfonach to nie to samo. Po za tym nie wyobrażam sobie granie w BG na przerwach niczym w produkcje gameloftu i chyba takie coś jest bardziej męczące od tradycyjnego grania, mam rację? :)

gumisiwoShee
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Smartfony ok, ta wielkość to już przesada, ale niemal 10'' ekran iPada czy jakiś większy tablet z Androidem na pokładzie i dobre słuchawki mogą całkiem nieźle nadawać się do gry w BG (pamiętajcie na jakiej wielkości monitorów grało się w czasie premiery i jaką rozdzielczością one dysponowały). No i raczej nikt na 5min przerwie nie będzie odpalać BG, natomiast gra np. w samolocie czy pociągu (tym bardziej, z jaką prędkością u nas jeżdżą) powinna dostarczyć sporo radości.
    dannyg said:

orientujecie się czy polska lokalizacja będzie również na ipad'a

No chyba ma być analogicznie jak na PC, czyli ścieżkę dźwiękową i napisy wybierasz takie, jakie Ci akurat pasują. Wersja PL jest taka sama dla PC jak i dla iPada, bo to w końcu ta sama gra. :)

Sign In or Register to comment.