Skip to content

W oczekiwaniu na BG:EE

HydeFromT70sHydeFromT70s Member Posts: 9
edited July 2012 in Polski
Witam wszystkich.

O Edycji Rozszerzonej BG słyszałem już od jakiegoś czasu. Ostatnio naszła mnie ochota, aby zagłębić się w świat BG1 i teraz mam dylemat: grać w "stare" BG z niską rozdzielczością (tak, wiem że jest Widescreen Mod) czy czekać do premiery wersji odświeżonej :/
«134

Comments

  • xan212xan212 Member Posts: 65
    Wiesz co. Ja też miałem czekać na BG:EE ale nie dałem rady :) Zacząłem od nowa bez żadnych modów w czystego BG. Jestem przed 2 rozdziałem. Ot tak gram jak mam kilka minut wolnych. Przypominam sobie stare lokacje. Rozkoszuje się klimatem i muzyką. Całkiem to fajne. Jeśli nie grałeś wcześniej w BG spróbuj. Przecież całego nie musisz przechodzić. A choć ciut poznasz system rozgrywki. I będzie ci już łatwiej rozpocząć BG:EE. Zresztą zobaczysz też zmiany i nowości jakie zaszły. Nawet dlatego warto to sprawdzić.
  • HydeFromT70sHydeFromT70s Member Posts: 9
    Własnie też się tego obawiam, że nie wytrzymam :P

    W BG1 grałem trochę, co prawda mniej niż w BG2, ale niestety nie udało mi się nigdy dotrzeć do końca... Zobaczymy co się kryje za licznikiem i trzeba będzie podjąć jakąś męską decyzję... ;)
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Ja zacząłem od nowa BG teraz, po prostu chcę zobaczyć różnicę między dwoma wydaniami od zaraz. No, żeby się nie katować to odpalam to jako BGT
  • taffertaffer Member Posts: 19
    Ja ukończyłem całą sagę (z boskim modem na romans z Imoen :P) jakiś rok temu, więc jest idealnie, jakbym zaczął teraz to obawiam się o przemęczenie materiału... Chyba, że ktoś chce właśnie grać pod kątem analizy zmian, wtedy to jest dobry pomysł.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @taffer Romans z Imoen, lawl. Jakaś zagubiona dusza pytała Trenta czy ten mod będzie zawarty w ostatecznej wersji. Odpowiedź przecząca nie dziwi :P
  • taffertaffer Member Posts: 19
    A mnie dziwi :P gra nabiera zupełnie nowego wymiaru, tym bardziej że w dosyć głęboki sposób rozważa kwestię kazirodczej miłości (która wg mnie jest bezpodstawna - równie dobrze wszystkich chrześcijan mogłoby to dotyczyć ^^)

    Pomijając to, dostarcza kawał dobrej zabawy w dialogach, pokładałem się ze śmiechu przy opowiadaniu Jaheirze albo Aerie erotycznych snów ahha :D ich reakcje powalały, mod to kawał niesamowitej roboty i czekam aż autor skończy wersję dla ToB
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @taffer jako mod ok, ale c'mon, nie do oficjalnego wydania :D
  • xan212xan212 Member Posts: 65
    Popieram. Są inne postacie na romans.
  • IgorinaIgorina Member Posts: 3
    Ja bym poczekała :) EE niczego Ci nie odbierze a jeśli najpierw przejdziesz "tradycyjną" wersję to możesz stracić zapał do przechodzenia gry od nowa mając ją na świeżo w pamięci.
  • HydeFromT70sHydeFromT70s Member Posts: 9
    No zobaczymy czy mi się uda wytrzymać do tego 18-stego września... :P
  • IgorinaIgorina Member Posts: 3
    Zleci szybko, poza tym jest parę fajnych gier na przeczekanie :)
  • HydeFromT70sHydeFromT70s Member Posts: 9
    Nie żeby "Diabolo czyyy" (jakby to Natanek powiedział) mi się nudziło, ale np. jakie? :)
  • taffertaffer Member Posts: 19
    edited July 2012
    z crpg to wszystko, właściwie od 1998 roku tylko Oblivion, Dragon Age 2 i Gothic 3 mnie zawiedli :D cała reszta to "gry życia" ^^ aaach jeszcze Arcania to oczywiście kupa
  • HydeFromT70sHydeFromT70s Member Posts: 9
    edited July 2012
    Tak myślałem kiedyś usiąść i przejść po kolei BG1 + OzWM, BG2 +TB, IWD1 i IWD2 (nie pamiętam już nawet jak się dodatki nazywały)....

    Tak tylko weź tu znajdź teraz tyle wolnego czasu co za gówniarza...
  • IgorinaIgorina Member Posts: 3
    Nie wiem w co grałeś i co lubisz ale np. starsze Icewind Dale (też kiedyś wyjdzie EE ale nie prędko), Wiedźmin (to pewnie masz za sobą) albo Mass Effect (inny świat ale sporo rpga jeszcze zostało). Assassin's creed też jest ok. Każda zajmuje trochę czasu, przynajmniej mi bo zwykle zaglądam w każdy kąt :)
  • HydeFromT70sHydeFromT70s Member Posts: 9
    No wymieniłem wyżej Icewind Dale 1 i 2 część :P Wiedźmina 1 ukonczylem dawno temu (drugiej czesci juz mi lapek nie pociagnie :( ), Mass Effect 1 i 2 tez zaliczona :)
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    I złożony pre-order. Boże, żeby się dogadali z CDP i będzie idealnie :)
  • BungZargathBungZargath Member Posts: 8
    ...no i modlitwy zostały wysłuchane. Na Helma!
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    niecały rok temu udało mi się kolejny raz skończyć całe BGT (od BG1 do ToB) i jakoś czakanie się nie dłuży. Na teraz zamierzam kontynuować porzucone jakiś czas temu ID2.
  • KhamillKhamill Member Posts: 226
    Dobrze ze robota i olimpiada w tv bo chyba bym sie nie doczekal:/ Oj dluzy sie jednak:(
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    edited August 2012
    Miało być w wakacje a tu lipa wrzesień. Gram w klasykę Castlevania: Rondo of Blood i Castlevania Symphony of Night jak mogłem przeoczyć.
    Post edited by pablo200783 on
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Nawet dobrze, że we wrześniu. Przynajmniej mam okazje pograć porządnie w Tormenta :D
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    @Gumisiowo miałem taki sam zamiar, nawet pobrałem wszystkie patche i aktualizacje, jednak to już kolejna próba, a ja nadal nie ogarniam tej gry, owszem wszyscy chwalą, dialogi są genialne, ale walka zdaje się być najsłabszym punktem tej gry, co więcej posiłkując sie nawet solucją nie mogłem przebrnąć przez pierwszą poważną walkę:)

  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @M6k3 Właśnie teraz gram, i też jakoś tak dziwnie. Klimat - trzeba przyznać niesamowity. Ale jeśli chodzi o walkę, to chyba było nawet zamierzone. Z tego co widzę to za zwykłe rozmowy można dostać o wiele więcej expa niż za trudną walkę. Co potwierdza tylko fakt, że tu chodzi wyłącznie o dialogi, i jest obojętne kim będzie się grało - magiem, złodziejem czy wojownikiem. Klasa i walki to tylko pretekst do fabuły. Choć mam ten sam problem, mam nadzieje, że tym razem mi się uda skończyć :D Już było za wiele prób i chyba dopiero teraz dorosłem do tej gry :)
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    edited August 2012
    Torment jest niesamowitą grą. W niej nie chodzi o walki(choć te większe są po prostu epickie), a o fabułę i klimat. Grałem zarówno wojownikiem jak i magiem. I muszę przyznać że magiem grało mi się o wiele lepiej, bo postać mając wysoki poziom inteligencji, mądrości i charyzmy miała dużo szerszy wachlarz dialogowy i konwersacje z npc'ami były o wiele ciekawsze ;] A do tego jeszcze te fajerwerki towarzyszące używaniu magii (na wyższych lvl nawet filmiki!) ;]
    Post edited by Dargorad on
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Nadal próbuje coś tam pogrywać i powiem że chyba w końcu dam rade ukończyć te grę. Może to dlatego że zacząłem grą magiem :D
  • isherwoodisherwood Member Posts: 3
    Ludzie! Nie grzeszcie ! Torment jest niczym książka z tą różnicą, że nie trzeba sobie wyobrażać scenerii i można samemu decydować o toku fabuły. Cud miód i orzeszki :P
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    edited August 2012
    No w tym momencie już ponad połowę gry za mną, i wiele przeprowadzonych dialogów, nadal uważam że gra nieco nie w moim stylu, mimo pozornej wielkości świata fabuła ciągnie się po sznurku, ale jak by nie było Planescape z każda minuta gry zyskuje więcej mojej sympatii :)
  • hiroshihiroshi Member Posts: 19
    Siemano BG-maniacy. Przeczytałem Faq-a, nie znalazłem potwierdzenia, czy raczej odpowiedzi na moje wątpliwości. Może ktoś mi podpowie tutaj. Mój problem jest taki, że 2 września wylatuję z kraju na okrąglutki roczek, dokładniej do Chin. Wiem że internet będzie, ale nie nastawiam się na choćby znośne tempo jego funkcjonowania. Stąd moje pytanie, czy kupując pre-ordera mogę zrobić taki bum-cykcyk, żeby ściągnąć jeszcze w Polsce grę, a po 18 września tylko jakoś ją odbezpieczyć?
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    z tego co wiem nie da się pobrac jeszcze żadnych plików gry poprzez klienta beamdoga
Sign In or Register to comment.