Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Neverwinter Nights: Enhanced Edition has been released! Visit nwn.beamdog.com to make an order. NWN:EE FAQ is available.
Soundtracks for BG:EE, SoD, BG2:EE, IWD:EE, PST:EE are now available in the Beamdog store.
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

BG OzWM nie czyta cd6

PaulGebalPaulGebal Member Posts: 5
Witam.
Mam problem.
Gram w Baldura na Windows 7 i całego przeszedłem. Po zainstalowaniu OzWM następuje problem. Naturalnie wczytałem save final save i przeniosło mnie do Durgala, czy jakos tam. I gdy podszedlem do Shandalara, czy jakoś tak, by poszukać jego płaszcza to zamiast zaczytać nowy poziom i misje do wyskoczyło mi okno - proszę włożyć CD6- .Nie wiem co jest grane, bo z CD6 zainstalowałem grę, potem zaczytało final save i dalej klops. Co jest grane. Przecież to ta sama płyta.
Pozdro

Comments

• cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,026
    @PaulGebal – a masz edycję na sześciu CD (starą) czy jakąś nowszą w stylu Saga Baldur's Gate, gdzie wszystko jet na jednym DVD?

Jeśli to pierwsze, to możliwe, że płyta już jest stara i porysowana i jej nie czyta.

• PaulGebalPaulGebal Member Posts: 5
    Fakt jest taki, że miałem swoje stare płyty, lecz OzWM niechcący połamałem. W pocie czoła szukałem płyt w starym wydaniu, nie na DVD i znalazłem. Z kolekcji "Extra Klasyka". Tam jest 5 płyt od BG i dodatek OzWM i nie jest porysowana bo są one prawie, że nówki. Bynajmniej mogłem OzWM zainstalować i załadować z niej final save i rozpocząć badanie obszaru. Wcześniej ściągnąłem obraz tej gry z neta i nagrałem na CD. Też wszytko działało do momentu wczytania final save. Wtedy to w ogóle nie wczytało obszaru, tylko od razu pojawił sie komunikat "proszę włożyć CD6". Ale wiadomo, nie był to oryginał i od razu to wyrzuciłem. Tak więc zamówiłem nową oryginalną i jak wcześniej napisałem, załadował się obszar i gdy doszedłem do tego maga któremu mam znaleźć ten płasz to zamiast zaczytać mi nowy obszar pojawił się komunikat "proszę włożyć CD6". A ona przecież już była włożona gdy zacząłem grać. Co to może być?
    A może zaczytać nie final save, tylko te na samym dole "888888888 coś tam save" ?

próbowałem zaczytać ten drugi save, ale tam są inne postacie, więc odpada. Sprawdziłem też coś innego. Chciałem wejść do jednego z domków. Po kliknięciu na wejście nie wchodzę do środka tylko też pojawia się komunikat "proszę włożyć CD6". Tam samo się dzieje, gdy chce zmienić obszar i pójść do wieży Durlaga. Co jest nie tak?

• cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,026
    @PaulGebal – nie mam pojęcia, co może być nie tak :/ Może coś nie tak z save'em? Zawsze możesz zainwestować w nowsze wydanie BG1 i przenieść do niego save'y. Tam nie trzeba wymieniać płytek i robić tego typu śmiesznych rzeczy :)

To forum poświęcone jest Enhanced Edition, czyli jeszcze bardziej odświeżonej wersji Baldura, ale przypuszczam, że save'y ze starej wersji nie będą kompatybilne. Możesz próbować popytać na jakichś innych forach o Baldurze albo jakoś skontaktować się z CDP.

Dzięki za info, i chyba tak zrobie że skontaktuje się z CDP

• viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 874
    @PaulGebal Może bym mógł coś pomóc, wrzuć tu plik chitin.key z folderu gry.

Sign In or Register to comment.