Skip to content

BG OzWM nie czyta cd6

PaulGebalPaulGebal Member Posts: 5
Witam.
Mam problem.
Gram w Baldura na Windows 7 i całego przeszedłem. Po zainstalowaniu OzWM następuje problem. Naturalnie wczytałem save final save i przeniosło mnie do Durgala, czy jakos tam. I gdy podszedlem do Shandalara, czy jakoś tak, by poszukać jego płaszcza to zamiast zaczytać nowy poziom i misje do wyskoczyło mi okno - proszę włożyć CD6- .Nie wiem co jest grane, bo z CD6 zainstalowałem grę, potem zaczytało final save i dalej klops. Co jest grane. Przecież to ta sama płyta.
Pozdro

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @PaulGebal – a masz edycję na sześciu CD (starą) czy jakąś nowszą w stylu Saga Baldur's Gate, gdzie wszystko jet na jednym DVD?

    Jeśli to pierwsze, to możliwe, że płyta już jest stara i porysowana i jej nie czyta.
  • PaulGebalPaulGebal Member Posts: 5
    Fakt jest taki, że miałem swoje stare płyty, lecz OzWM niechcący połamałem. W pocie czoła szukałem płyt w starym wydaniu, nie na DVD i znalazłem. Z kolekcji "Extra Klasyka". Tam jest 5 płyt od BG i dodatek OzWM i nie jest porysowana bo są one prawie, że nówki. Bynajmniej mogłem OzWM zainstalować i załadować z niej final save i rozpocząć badanie obszaru. Wcześniej ściągnąłem obraz tej gry z neta i nagrałem na CD. Też wszytko działało do momentu wczytania final save. Wtedy to w ogóle nie wczytało obszaru, tylko od razu pojawił sie komunikat "proszę włożyć CD6". Ale wiadomo, nie był to oryginał i od razu to wyrzuciłem. Tak więc zamówiłem nową oryginalną i jak wcześniej napisałem, załadował się obszar i gdy doszedłem do tego maga któremu mam znaleźć ten płasz to zamiast zaczytać mi nowy obszar pojawił się komunikat "proszę włożyć CD6". A ona przecież już była włożona gdy zacząłem grać. Co to może być?
    A może zaczytać nie final save, tylko te na samym dole "888888888 coś tam save" ?
  • PaulGebalPaulGebal Member Posts: 5
    próbowałem zaczytać ten drugi save, ale tam są inne postacie, więc odpada. Sprawdziłem też coś innego. Chciałem wejść do jednego z domków. Po kliknięciu na wejście nie wchodzę do środka tylko też pojawia się komunikat "proszę włożyć CD6". Tam samo się dzieje, gdy chce zmienić obszar i pójść do wieży Durlaga. Co jest nie tak?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @PaulGebal – nie mam pojęcia, co może być nie tak :/ Może coś nie tak z save'em? Zawsze możesz zainwestować w nowsze wydanie BG1 i przenieść do niego save'y. Tam nie trzeba wymieniać płytek i robić tego typu śmiesznych rzeczy :)

    To forum poświęcone jest Enhanced Edition, czyli jeszcze bardziej odświeżonej wersji Baldura, ale przypuszczam, że save'y ze starej wersji nie będą kompatybilne. Możesz próbować popytać na jakichś innych forach o Baldurze albo jakoś skontaktować się z CDP.
  • PaulGebalPaulGebal Member Posts: 5
    Dzięki za info, i chyba tak zrobie że skontaktuje się z CDP
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @PaulGebal Może bym mógł coś pomóc, wrzuć tu plik chitin.key z folderu gry.
Sign In or Register to comment.