Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Axis & Allies 1942 Online is now available in Early Access! Buy it on Steam. The FAQ is available.
New Premium Module: Tyrants of the Moonsea! Read More
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Yeni karakterler hakkında ne düşünüyorsunuz?

AlparonAlparon Member Posts: 58
edited July 2012 in Türkçe
Şahsen ben oyunu ilk oynamaya başladığım günlerden beri (BG2 den bahsediyorum, BG1'e çok fazla takılmış ve NPC fazlalığından başım dönmüştü) bir Monk NPC, bir Barbar Half Orc NPC ve bir de Wild Mage NPC'nin kesinlikle olması gerektiğini düşünürdüm. Bunların dışındaki fantazilerim herkesin en az bir kere denediği Kensai/Mage classı bir arkadaşın NPC olması (Galiba BG2'de Angelo Moduyla bunu yaptılar, katanaları hatırlıyorum ama Kensai miydi Düz fighter mıydı onu hatırlamıyorum) bir de Ranger/Cleric NPC olup (hatun olması daha makbul) oyundaki diğerlerine kıyasla karizma yoksunu (Viconia'yı tenzih ediyorum) Cleric sınıfının genişletilmesini hep istemişimdir.

Şimdi öğrendik ki BGEE'de ilk üç isteğim-belki de çok kişinin isteği- gerçekleşmiş.

Dorn il-Khan (Half-Orc Blackguard): Blackguard sınıfının olmasını sevdim ama Half-Orc'u yakıştıramadım. Barbar olsa daha iyi olurdu. Ancak belkide Kit-Mode ile yaptıkları üzere Shar Teel'i Barbar yapıp, Half Orc kontenjanını bu arkadaşa vermiş olabilirler. Tabi "il Khan" soyadını görünce insanın aklına ister istemez Gromnir geliyor.

Neera (Half Elf Wild Mage): Yine bir bayan romance interest ve yine half-elf. Şu paladin'ime bir human kısmet buladım gitti. Oysa ki bir Helm Rahibesi (gerçi buz gibi olma ihtimali büyük) veya bir Lathander rahibesi olsaydı... veya hepsinden de iyi, güzellik tanrıçası Sune rahibesi olsa da dadından yenmese. Ama milletin elf fantazileri üstün gelmiş yine. Wild Mage olayı güzel. Daha çok wild magic eklenirse oyuna çok bomba olur.

Rasaad yn Bashir (Human Monk): Güzel ve acıklı bir hikayesi olan, Faerun'un taa en batısına kadar göçmüş bir keşiş kardeşimiz. Monk'ların ilk levellarda düştükleri durumları (tabi heralde 3rd editiondaki "deflect arrows" olayı olmayacak) görmek ve Ajantis'ten başka bir Lawful Good savaşçının grubumuza dahil olacak olması ve (kendi açımdan düşünüyorum) Paladin ve Monk arasında geçecek felsefi tartışmalar ve sparringler çok tatlı olacak)

Benim görüşlerim bu yönde, sizin de görüşlerinizi merak etmekteyim Baldur's Gate Türkiye ahalisi...

Sevgiler&Saygılar

KyonMonthiuslunar

Comments

Sign In or Register to comment.