Skip to content

Yeni karakterler hakkında ne düşünüyorsunuz?

AlparonAlparon Member Posts: 58
edited July 2012 in Türkçe
Şahsen ben oyunu ilk oynamaya başladığım günlerden beri (BG2 den bahsediyorum, BG1'e çok fazla takılmış ve NPC fazlalığından başım dönmüştü) bir Monk NPC, bir Barbar Half Orc NPC ve bir de Wild Mage NPC'nin kesinlikle olması gerektiğini düşünürdüm. Bunların dışındaki fantazilerim herkesin en az bir kere denediği Kensai/Mage classı bir arkadaşın NPC olması (Galiba BG2'de Angelo Moduyla bunu yaptılar, katanaları hatırlıyorum ama Kensai miydi Düz fighter mıydı onu hatırlamıyorum) bir de Ranger/Cleric NPC olup (hatun olması daha makbul) oyundaki diğerlerine kıyasla karizma yoksunu (Viconia'yı tenzih ediyorum) Cleric sınıfının genişletilmesini hep istemişimdir.

Şimdi öğrendik ki BGEE'de ilk üç isteğim-belki de çok kişinin isteği- gerçekleşmiş.

Dorn il-Khan (Half-Orc Blackguard): Blackguard sınıfının olmasını sevdim ama Half-Orc'u yakıştıramadım. Barbar olsa daha iyi olurdu. Ancak belkide Kit-Mode ile yaptıkları üzere Shar Teel'i Barbar yapıp, Half Orc kontenjanını bu arkadaşa vermiş olabilirler. Tabi "il Khan" soyadını görünce insanın aklına ister istemez Gromnir geliyor.

Neera (Half Elf Wild Mage): Yine bir bayan romance interest ve yine half-elf. Şu paladin'ime bir human kısmet buladım gitti. Oysa ki bir Helm Rahibesi (gerçi buz gibi olma ihtimali büyük) veya bir Lathander rahibesi olsaydı... veya hepsinden de iyi, güzellik tanrıçası Sune rahibesi olsa da dadından yenmese. Ama milletin elf fantazileri üstün gelmiş yine. Wild Mage olayı güzel. Daha çok wild magic eklenirse oyuna çok bomba olur.

Rasaad yn Bashir (Human Monk): Güzel ve acıklı bir hikayesi olan, Faerun'un taa en batısına kadar göçmüş bir keşiş kardeşimiz. Monk'ların ilk levellarda düştükleri durumları (tabi heralde 3rd editiondaki "deflect arrows" olayı olmayacak) görmek ve Ajantis'ten başka bir Lawful Good savaşçının grubumuza dahil olacak olması ve (kendi açımdan düşünüyorum) Paladin ve Monk arasında geçecek felsefi tartışmalar ve sparringler çok tatlı olacak)

Benim görüşlerim bu yönde, sizin de görüşlerinizi merak etmekteyim Baldur's Gate Türkiye ahalisi...

Sevgiler&Saygılar
KyonMonthiuslunar

Comments

• cyberarmycyberarmy Member Posts: 128
    Yeni karakterlerler ilginç duruyor ben monk ile black guardı merak ediyorum gerçekten.
    Monk biraz ezik kalabilir BG1 için, biraz geliştirmiş olabilirler kitleri veya bu elemana güçlü bir eşya/özellik vermiş olabilirler. Monk felsefesini iyi yansıttılarsa güzel bir karakter olur. İyi karakterlerden ziyade Edwin, Kagain, Viconia ve Tiax ile muhabbetlerini merak ediyorum :)

Dorn il-Khan güzel bir değişiklik bence BG serisinde böyle zıt bir karakter görmek güzel(Half-Orc Blackguard) ama Gromnir ile uzaktan akraba gibi geliyor bana sadece. Sonuçta Gromnir'in annesi orc baba Bhall, Dorn il-Khan'in annesi insan babası ork. Kardeşlik olamaz aralrında ama halaoğlu-dayıoğlu tipinde bir bağ olabilir. Bu arada Gromnir BGnin eski forumlarındaki simalardan birinin ismidir. Monkla aynı grupta olunca kavga ederler gibi geliyor bana.

Wild Mage e gelince, BG1 den ToBin sonuna kadar oynadığım nadir sınıflardandır, savaştaki tahmin edilmezlik zevkli oluyor ama çok da gerekli değil bence ki oyun zaten mage kaynıyor, sorceror olsa daha iyiydi . Veya multiclass olabilirdi, fighter/mage, cleric/ranger gibi.
    Romatik seçenek olarak Viconia'mın eline su dökemez :)
    AlparonKyon
  • KyonKyon Member Posts: 128
    Yorumları okudukça iyice heyecanlandım :D Nasıl bekleyeceğimi şaşırdım yahu . Eski günler aklıma geliyor . Umarım hayal kırıklığı yaşamam yeni NPC'lerin görevlerinde falan .
    Alparon
  • NooneelseNooneelse Member Posts: 23
    Blackguard Evil partyler içni iyi eklenti olmuş gibi... Monk ve Wild Mage'de eğlenceli olabilir.

Benim merak ettiğim Blackguard evil oyuncular için bir seçenek olabilir mi?
  • AlparonAlparon Member Posts: 58
    Nooneelse said:

Blackguard Evil partyler içni iyi eklenti olmuş gibi... Monk ve Wild Mage'de eğlenceli olabilir.

Benim merak ettiğim Blackguard evil oyuncular için bir seçenek olabilir mi?

Evet olacak. Kendi Blackguard'ınızı yaratabilirsiniz diyordu Dorn il-Khan'ın tanıtımında.

Hatta aynen şöyle diyor: The Blackguard kit to create your own champion of evil
  • cyberarmycyberarmy Member Posts: 128
    Lawful Evil Dwarf Blackguard, açacağım karakterler arasında :)
    Alparon
    Hocam Race/Class restriction gelebilir... Gerçi Half-Orc olduktan sonra her şey olur.

Class Specific Kitler gelseydi güzel olurdu; Dwarven Defender, Champion of Arvoveen gibi...
    Kyon
    Bu halinde NWN 2'deki tüm class ve ırklar olacak mı şimdi peki ?
    Kyon said:

Bu halinde NWN 2'deki tüm class ve ırklar olacak mı şimdi peki ?

Eğer Tutu Modu gibi olacaksa sorunuzun cevabı evet. Muhtemelen Classlar ve Kitler tamamen olacak.
    Pek umudum yok gerçi :D Drow ırkı gelmedi deniyor başka bir topicte sanırım .
    Oyun eski modlara destek verecek diyorlar... onun dışında evet orjinal oyunda olmadığı gibi drow ırkı oyunda mevcut degil.
    Subraces mod diye bir olay vardı. Şöyle gelişiyordu olay;

örneğin Elf seçtik. Oyuna başladık.

Oyun açıldıktan bir kaç saniye sonra subrace seçeneği geliyor,

moon elf, gold elf, wood elf, drow şeklinde

seçiyorsun Drow'u.

Diyor ki Drowlar şöyledir böyledir, +1 karizma, +1 intelligence verir, -1 dex olur (2nd edition), yüzde 50 magic res olur, ancak drowlar diğer ırklardan güçlüdür, yüzde 20 exp penalty alır (bu da -2 level adjustment olayı)

Bunun gibi bir şey getirilebilir. Veya aynı mod yeniden yazılır.
    setting açısından düşünür isen drow olarak yüzeyde barınman pek mümkün degil.
    Orası da öyle aslında :D
  • kkramonekkramone Member Posts: 54
    half drow olsa?
    ben bilmem ahaliye sormak lazım.
    -
    Başka forumda tekrar konuştum da bir yapımcı oyun yayınlandıktan sonra çıkabilir demiş .
  • MonthiusMonthius Member Posts: 2
    Bütün erkek romance opsiyonlarının Elf olması çok enteresan hakikaten. O yüzden Neera'nın da elf çıkmasına şaşırdım açıkçası. Ama genel konsept olarak hoşuma da gitti. Ana karakterimi Wild Mage yapmaya gözüm pek yemedi hiçbir zaman, bu vesileyle gruba bir Wild Mage almak bayağı ilginç olacak. :)
    Trent Oster'in bir tweet'inde (onu okumadın sanırım) 3 yeni karakterden biri çift romance'a sahip olacak diyordu :D Buna da mı eklendi eşcinsellik :D
    insan olupta soylu olan ile yaşanmıyor muydu romance? adını unuttum şimdi... ( tabi o bg2 karakteri idi )
  • kkramonekkramone Member Posts: 54
    Nooneelse said:

insan olupta soylu olan ile yaşanmıyor muydu romance? adını unuttum şimdi... ( tabi o bg2 karakteri idi )

Anomen..
Sign In or Register to comment.