Skip to content

Zákysy ve hře: BG: EE

Danny_SDanny_S Member Posts: 596
edited December 2013 in čeština
Mám několik problémů s questy. :-(
1. Kde mohu najít Xana po epizodě v Dolech?
2. Proč nemám v dialogu text, že chci mluvit s Vrchní vodní Děvkou poté, co získám úkol na nalezení a oživení syna, ale vždy jsem nekompromisně vykopnut z Chrámu. (Dceru kněžky Umberlee u mostu jsem nezabil, prostě jsem tenhle úkol nedokončil. ;-) )
3. Je nutné plnit questy pro zloděje nebo se na to mohu vybodnout?
4. Mám se dát na stranu rybářů nebo dcerky Vodní děvky?
5. Kde se dají nakoupit hodně kvalitní magické itemy všeho druhu? Mám totiž skoro 100k ve zlatě a rád bych aspon slušnou část dobře investoval. ;-)
6. Vymlátil jsem všechny oblasti kolem Beregostu i Nashkelu, ale nevím, jak mohu splnit a ukončit quest pro Nájezd xvartů. :-)
7. To samé se týká aj Potíží v oblasti anebo úkolů pro důstojnici Vai.
8. Také jsem prošel asi troje Stoky - kompletně -, zabil Krále stok a jeho posluhovače, ale stejně Scar se tváří, že jsem nesplnil celý úkol ohledně dopplerů, které jsem všechny zabil v Sedmi sluncích. :-( ... Kde mám dále po nich pátrat?
9. Stejně tak nemohu splnit quest pro Lothandera (a Marek), protože musím jít za Vrchní kněžkou Vodní královny a i tak mě vykopnou. :-(

Možná se najde ještě něco jiného, s čím si nevím rady, ale ted si na to nevzpomenu.

Díky za rady a za tipy. :-)
Post edited by Danny_S on

Comments

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    edited December 2013
    @Danny_S

    1. No je v té mapě s Mulaheyem v té místnosti, ve které Mulahey není. (ale pokud jsi ho propustil nebo s ním už mluvil a poslal ho pryč, tak máš asi smolíka)
    2. Je právě lepší splnit ten quest s Tenyou, o kterém píšeš v bodu 4. Jinak u jedné z těch kněžek by mělo jít zažádat o audienci s vrchní kněžkou.
    3. Jestli slovem "nutné" myslíš důležité pro dokončení hry, pak odpověď zní ne.
    4. Jeden z morálně zajímavějších questů v BG. Záleží za jakou hraješ postavu. Umberlee je sice zlá bohyně, nicméně kněžka je tady v právu a rybáři mají taky zlé přesvědčení. Férové je tedy pomoct kněžce, což ti pomůže v questu u oživení toho kluka.
    5. Moc toho není. V podstatě jen Fuirumova kovárna v Beregostu, Feldepostův hostinec, něco málo má obchodník v Nashkelu, High Hedge, Sorcerous Sundries v první mapě v Baldurově Bráně a pak pár věcí v Ulgothově Vousu. Těch 100 tisíc nikdy neutratíš, takže nakupuj nejlepší šípy/šipky/kameny do praku.
    6. Není to quest, v původní hře to byl jen "drb", který naznačoval zvýšenou aktivitu Xvartů v oblasti (je to zřejmě narážka na tu jejich vesnici, je možné, že původně to nějaký quest být mohl a později od toho bylo upuštěno, protože o vyvraždění té vesnice tě nikdo nepožádá) ten nadpis "nájezd xvartů" tam přidala až EE.
    7. Opět jen drby, tohle EE prostě nezvládá. Ale je možné, že až Vai opustí Beregost, tak konkrétně to by mohlo zmizet, ale pochybuju.
    8. Stoky s tím nesouvisí, to je až další jeho úkol. Prošel jsi sklepení v 7 sluncích?
    9. Nejsem si jistý, ale zkus promluvit se všemi těmi kněžkami. Tak jako tak doporučuju splnit úkol s Tenyou, pomůže ti to.

    btw. hraješ to poprvé?
  • KailKail Member Posts: 84
    1. Xan buď na poprvé nebo vůbec.

    7. už jsem na to narážel v jiném vlákně, pokud má některý úkol více zadavatelů, a ty si s některým z nich promluvíš až po splnění úkolu, do deníku ti ten úkol normálně naskočí a už ti tam zůstane až do konce hry jako nevyřešený, coč je pro perfekcionisty skutečné peklo. S Vai se mi to nestalo, po splnění úkolu v táboře banditů s tím pokecáš a ona od tebe odkoupí skalpy. Pak s tím promlouvíš ještě jednou a ona ti řekne, že se svoji jednotkou odchází jinam. Tím úkol končí.

    8. V tom úkole nejde o to, kolik vymlátíš Dopplerů, ale jestli pokecáš s šéfem společnosti, myslím Jhassem. A toho vězní ve sklepě :)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Kail said:

    7. už jsem na to narážel v jiném vlákně, pokud má některý úkol více zadavatelů, a ty si s některým z nich promluvíš až po splnění úkolu, do deníku ti ten úkol normálně naskočí a už ti tam zůstane až do konce hry jako nevyřešený, coč je pro perfekcionisty skutečné peklo.

    No ale to je jenom část problému, další je, že některé úkoly prostě nejsou "úkoly" a proto se nikdy nevyškrtnou.
  • KailKail Member Posts: 84
    tak s takovým jsem se nesetkal, spíš že vyřešením jednoho úkolu vyřešíš dva různé zápisy v deníku
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Viz. třeba ti Xvartové, o kterých jsem psal, to se přece nemá kde vyškrtnout. Nevím, kdo přesně ti tohle zapíše do deníku, ale mám pocit, že rozhovor s bezejmennými obyvateli Beregostu.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Mirak>
    Nehraji to poprvé, ale do téhle části hry jsem se dostal naposledy v r. 2000, takže sám uznáš, že je to už hodně dlouho, co jsem to hrál. ;-)
    Jde mi hlavně o to, jak mám vyřešit Vrchní kněžku Vodní královny, abych si mohl s ní pokecat a hlavně jak si s ní popovídat, když její schovanky mě vždy odbydou a text v dialogu, že si jdu pro tělo onoho syna, se mi tam zkrátka neobjeví, ani to, jak se dopátrám dalšího řešení toho, že mě Mark otrávil. :-(
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Danny_S said:

    @Mirak>
    Nehraji to poprvé, ale do téhle části hry jsem se dostal naposledy v r. 2000, takže sám uznáš, že je to už hodně dlouho, co jsem to hrál. ;-)
    Jde mi hlavně o to, jak mám vyřešit Vrchní kněžku Vodní královny, abych si mohl s ní pokecat a hlavně jak si s ní popovídat, když její schovanky mě vždy odbydou a text v dialogu, že si jdu pro tělo onoho syna, se mi tam zkrátka neobjeví, ani to, jak se dopátrám dalšího řešení toho, že mě Mark otrávil. :-(

    No viz. co jsem tě napsal, pořeš to s tou Tenyou a zkus to znovu.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Mirak>
    Problém ale je, že jsem si už promluvil s rybáři a slíbil jim, že se jim na ten problém podívám. :-(
    Jenže to jsem si neuvědomil, že to je přesně to, co jsem nechtěl, chtěl jsem se postavit spíše na stranu Tenye.
    Lze to nějak BG Keeperem ocheatovat tenhle quest, abych jim nic nesliboval nebo ho rovnou vymazal z Deníku?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Danny_S said:

    @Mirak>
    Problém ale je, že jsem si už promluvil s rybáři a slíbil jim, že se jim na ten problém podívám. :-(
    Jenže to jsem si neuvědomil, že to je přesně to, co jsem nechtěl, chtěl jsem se postavit spíše na stranu Tenye.
    Lze to nějak BG Keeperem ocheatovat tenhle quest, abych jim nic nesliboval nebo ho rovnou vymazal z Deníku?

    Ten quest se rozhovorem s rybáři začne tak jako tak, klidně se pak můžeš přiklonit na stranu kněžky.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Jenže problém je už v tom, že Tenya moji pomoc nechce a hned útočí, že ji chci zabít, at radši odprejsknu. :-(
    Takže, když si s ní promluvím, tak mě odbyde anebo v horším případě ji budu muset zabít, což se nebude zase pro změnu líbit Vrchní kněžce. :-(
    Ten rozhovor s rybáři jsem udělal už před questy v B-Bráně, takže bych musel se vracet o dost dní a o dost úkolů zpět a to se mi už nechce.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Danny_S said:

    Jenže problém je už v tom, že Tenya moji pomoc nechce a hned útočí, že ji chci zabít, at radši odprejsknu. :-(
    Takže, když si s ní promluvím, tak mě odbyde anebo v horším případě ji budu muset zabít, což se nebude zase pro změnu líbit Vrchní kněžce. :-(
    Ten rozhovor s rybáři jsem udělal už před questy v B-Bráně, takže bych musel se vracet o dost dní a o dost úkolů zpět a to se mi už nechce.

    To je správný průběh, ve chvíli, kdy jí uštědříš dostatečný damage obrátí a bude prosit o slitování.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Aha, tak na tohle jsem už vážně zapomněl. :-)
    Díky za připomenutí. :-D
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Mirak>
    Hele, jak se dostanu do sklepení Sedmi sluncí?
    Nikde jsem v tom přízemí neviděl schody dolů ani žádné dveře. :-(
    Toho Jhasse také nikde nemohu najít. :-(

    Díky za radu. :-)

    Btw: Hele, jak splním quest pro tu holčičku Petrinnu a její kočku? ;-)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Co si pamatuju, tak prostě vlezeš do 7S a vlevo otevřeš dveře a půjdeš dolů, tam je i Jhasso. Jsou menší, tak jsou asi hůř vidět.

    Kočka - řešení pro dobré postavy je vzít andělský prsten z horního patra a donést jí ho, což ti mimochodem Petrine i řekne.
  • KailKail Member Posts: 84
    dodám, že je to horní patro toho domu, před kterým Petrin stojí. Řešení pro špatné postavy je kočku podříznout, což je mimochodem jeden z bugů EE, protože lze nejprve zajít za Petrine s prstenem, získat expy, pak zamordovat kočku a zajít pro hezká slova a další bodíky za strýčkem. Petrine už se na vás zlobit nebude.

  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Tak jsem ty dveře v 7S našel. :-)
    Byly tam celou dobu, ale já je prostě neviděl. :-D

    Takže questík splněný a ted už jen zjistit, ve které lokaci a před kterým domem stojí Petrine, vyřešit i tohle a pak hurá za Scarem a do 6. kapitoly ... :-P

    Myslím, že až na Zloděje jsem vyřešil snad skoro všechny úkoly - jen v Chrámu zázraků jsem nebyl.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Danny_S said:

    Tak jsem ty dveře v 7S našel. :-)
    Byly tam celou dobu, ale já je prostě neviděl. :-D

    Takže questík splněný a ted už jen zjistit, ve které lokaci a před kterým domem stojí Petrine, vyřešit i tohle a pak hurá za Scarem a do 6. kapitoly ... :-P

    Myslím, že až na Zloděje jsem vyřešil snad skoro všechny úkoly - jen v Chrámu zázraků jsem nebyl.

    Myslím, že je to v lokaci s palácem.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    pomylil som ti temu tak pisem sem, ci nietko vie poradit... V BG1 ak hrajem od zaciatku za monka, tak mi to hodi len 1 zivot, thaco - 5 a dmg okolo 12 - 27. Je to bug alebo sa to da nejak opravit ? dikes za radu
Sign In or Register to comment.