Skip to content

Technická BG2 EE

EffinyEffiny Member Posts: 378
Čau! Lidi, můžete mi prosím poradit s jednou věcí? Pořídila jsem si nedávno nové herní železo, znovu nainstalovala BG2EE a od té chvíle blbnou zvuky u postav, které mi dřív fungovaly úplně normálně. Hned v úvodu, kdy má Irenicus říkat 'Aaah, the child of Bhaal has awoken...', mi naskočí správně titulky, ale je jen slyšet řev gnóma z cirkusu Kalaha, když umírá. Když kliknu na Imoen, ozvou se namísto typického 'Jop', nebo 'What you want', bláboly o tom, jak umírá a jak jí mám dát lektvar pro uzdravení. V titulcích, dole v liště, je ale evidentně správně uvedena standardní hláška. Tak teď nevím, jestli developeři nedávno nevydaly nový patch, který zas rozvrtal to, co neměl, bo jestli mi zlobí nový stroj. Mám teď toto nastavení: W7 64 bit, Intel Core i7-3770 CPU, 3.40 GHz, RAM 16 GB, grafika Nvidia GeForce GTX 770, zvukovku mám standard integrovanou. Hledala jsem všude možně v anglické části fóra a nikde popis mého problému nevidím. Než začnu prudit vývojáře, ráda bych se nejdřív poptala tady. Díky moc!
«1

Comments

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Ne, že bych se v tom nějak extra vyznal, ale přijde mi hodně nepravděpodobný, že by záměnu hlášek ve hře způsoboval hw problém. Zkusil bych to aspoň znovu nainstalovat, i když to asi nepomůže.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    edited March 2014
    Mirak said:

    Ne, že bych se v tom nějak extra vyznal, ale přijde mi hodně nepravděpodobný, že by záměnu hlášek ve hře způsoboval hw problém. Zkusil bych to aspoň znovu nainstalovat, i když to asi nepomůže.

    Jo, jo, přeinstalace bude asi nutná...Už to, že nikde na fóru nevidím žádnou diskuzi na toto téma je mi podezřelé. Problém bude zřejmě jen u mě. Díky, dám vědět, jestli to pomohlo. :-) Třeba se to někomu někdy taky stane...
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Mirak said:

    Ne, že bych se v tom nějak extra vyznal, ale přijde mi hodně nepravděpodobný, že by záměnu hlášek ve hře způsoboval hw problém. Zkusil bych to aspoň znovu nainstalovat, i když to asi nepomůže.

    Nooo, pěkný, tak po dvou reinstalech jsem na to kápla. Blbne čeština. Jakmile dám přepsat ten dialog soubor, přestanou správně fungovat zvuky. Tak to teda nevím, co s tím...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jo, čeština mě pak taky napadla, ale je divný, že to rozhasí zvuky... A to už je teď zpracovaná ofiko čeština nebo je to jenom takovej "hotfix", co vytvořili Edvin a spol?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Aha, už to čtu vedle.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Spousta zvuků jsou přiřazený ke stringům, takže pokud něco rozhází stringy, tak to rozhází i ty přiřazený zvuky.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Pecca said:

    Spousta zvuků jsou přiřazený ke stringům, takže pokud něco rozhází stringy, tak to rozhází i ty přiřazený zvuky.

    Takže teď to záleží jen na developerech? No, potěš koště...To si tu hru pořádně zahraju za další rok...A vzhledem k tomu, jak teď blbnou s patchem do BG1EE, si nezahraju už žádné BG. :-//
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tak si to dej v angličtině, beztak už to za ty roky musíš znát nazpaměť :)
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Mirak said:

    Tak si to dej v angličtině, beztak už to za ty roky musíš znát nazpaměť :)

    Jako jooo, anglicky navíc umím plynně, ale já už si tak zvykla na češtinu. :-)) Mě to štve z principu. Naši překladatelé na tom dělali jak blázen a stačí, že devs příjdou s novým patchem a jde to všechno do háje. Jsou to normálně jelita. Ti devs, ne naši kluci. :-)
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Já taky hraju v angličtině, hlavně kvůli módům. A mám tak o starost míň. :)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já už si právě z češtin dost odvykl, nevím, kdy jsem hrál naposledy BG v češtině.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Mirak said:

    Já už si právě z češtin dost odvykl, nevím, kdy jsem hrál naposledy BG v češtině.

    Já naposledy ve 13-14-ti letech. :-D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Ve 14-15 jsem to snad hrál poprvé vůbec, řekl bych tak v roce 2001. Dvojku pak nedlouho poté co na ni vyšla nějaká nekompletní čeština.
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Koukám, že jsem tady samí staří pardálové co hráli tuto hru ještě pomalu na základce :D, nevím proč ale mě hry ve stylu Baldurs Gate baví dodnes jako Icewind Dále nebo Neverwinter Nights (za chyby ve jménech se omlouvám). Víte někdo jestli vyjdou nějaké další hry na podobném žánru něco jako Inquisitor ? Zatím vím o Pillars of Eternity a o českém The Keep.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jo, k BG jsem se dostal poprvý tak v osmý třídě na základce. K Falloutům ještě dřív (v době, kdy to vyšlo jako příloha v Levelu někdy v roce '99). Obojí a spousta dalších mě baví dodnes.

    No, snad nejočekávanější je Tides of Numenera.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    DragoLord said:

    Koukám, že jsem tady samí staří pardálové co hráli tuto hru ještě pomalu na základce :D, nevím proč ale mě hry ve stylu Baldurs Gate baví dodnes jako Icewind Dále nebo Neverwinter Nights (za chyby ve jménech se omlouvám). Víte někdo jestli vyjdou nějaké další hry na podobném žánru něco jako Inquisitor ? Zatím vím o Pillars of Eternity a o českém The Keep.

    A z našeho českého rybníčku - Kingdom Come:Deliverance. Akorát to bude spíš ve stylu náročného starého Gothicu, než pohádkového BG. No, jasně, že jsme tady samí herní veteráni. :-) Kdo jiný by si taky pořídil EE..Hehe..
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Mirak said:

    Ve 14-15 jsem to snad hrál poprvé vůbec, řekl bych tak v roce 2001. Dvojku pak nedlouho poté co na ni vyšla nějaká nekompletní čeština.

    Jop, přesně tak jsem to taky myslela. :-) Je mi 28, už je to nějaký pátek, co tuhle hru hraju. A neomrzí mě, a neomrzí...
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Ještě aby nás tyhle hry omrzeli ne ? :D Mě třeba neomrzel dodneška Spellcross a to je sakra stará hra :D Tak Fallout byla u mě taky jedna z prvních her plus jsem ještě byl fanoušek Quest for Glory pokud znáte :D

    Kingdom Come:Deliverance bude něco jako Gothic ? :D Ty jsem hrál taky všechny :D Prostě skalní fanda RPG :D Cože tobě je 28 ? Mě teprve bude sakra jsem nejmladší ? :D

    Torment: Tides of Numenera ? O tom ted slyším prvně abych byl upřímný. Ale už jsem koukal a vypadá to zajímavě podle asi 3 screenu :D
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    DragoLord said:

    Ještě aby nás tyhle hry omrzeli ne ? :D Mě třeba neomrzel dodneška Spellcross a to je sakra stará hra :D Tak Fallout byla u mě taky jedna z prvních her plus jsem ještě byl fanoušek Quest for Glory pokud znáte :D

    Kingdom Come:Deliverance bude něco jako Gothic ? :D Ty jsem hrál taky všechny :D Prostě skalní fanda RPG :D Cože tobě je 28 ? Mě teprve bude sakra jsem nejmladší ? :D

    Torment: Tides of Numenera ? O tom ted slyším prvně abych byl upřímný. Ale už jsem koukal a vypadá to zajímavě podle asi 3 screenu :D

    To jo teda, jsi ještě mladý ucho. :-P
    Já jsem natěšená na ty Pillars of Eternity, Torment jsem nikdy nedohrála, mám nejblíž k BG. Ale mám ráda i moderní hry, takže číhám na Dragon Age 3, Zaklínače 3 a datadisk do Diabla 3. Hergot, to je trojek...
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Děkuji to potěšilo (nemusím ještě hledat umělé zuby ráno :D)
    Tak Pillars of Eternityje samozřejmost je to sponzorované od hráčů pro hráče takže to má budoucnost a nemusí koukat na peníze (takž eat to za to stojí jinak budu zlý :D)
    Zaklínač 3 to je jasné mám sběratelské edice obou dílů a nedám na ně dopustit jen doufám, že to bude
    stát za to a nezkazí to. Diablo 3 na to já nejsem nemám rád když se mi objeví ty příšery znovu mám rád příběhy. Dragon Age to jsem nehrál je to dobré ?
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    DragoLord said:

    Děkuji to potěšilo (nemusím ještě hledat umělé zuby ráno :D)
    Tak Pillars of Eternityje samozřejmost je to sponzorované od hráčů pro hráče takže to má budoucnost a nemusí koukat na peníze (takž eat to za to stojí jinak budu zlý :D)
    Zaklínač 3 to je jasné mám sběratelské edice obou dílů a nedám na ně dopustit jen doufám, že to bude
    stát za to a nezkazí to. Diablo 3 na to já nejsem nemám rád když se mi objeví ty příšery znovu mám rád příběhy. Dragon Age to jsem nehrál je to dobré ?

    Ani jeden Dragon Age jsi nehrál? Škoda...No, i když..Spousta lidí mě za to ukamenuje, ale já mám ráda oba díly. První pro jeho epičnost a takový oldschool nádech, druhý pro komiksové ztvárnění a akční souboje. Dvojka je nedodělaná po technické stránce, takže člověk jako Ty, který hodně hledí na příběh, si užije spíš jedničku. On ten příběh ve dvojce taky není úplně marnej, ale je to cliffhanger a ehm, koho by bavilo chodit dokola jedny a ty samé lokace (teda, koho by to bavilo, kromě mě, hehe). Přijde mi ale, že je tam líp udělaná interakce s NPC, oproti jedničce. Ale to už jsme se dostali hodně daleko od tématu. Ty máš BG2EE? Funguje Ti čeština?
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Ahá no tak já si to seženu a zkusím zahrát jsem koukal, že to je v češtině tak uvidím :D, Díky ta tip. Jo mám to a čeština mi jde akorát neaktualizuji už od ledna :D Proto asi zatím nemám takový problém s češtinou jako ty. Spíše ji mám ted už 2 měsíce vyplou abych si ji užil pořádně až ta čeština bude 100 procentní :D
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Himl, jestli to takhle mají všichni, tak to devs nebudou mít důvod opravovat. Grrr...Aktualizujte, ať se nás trápí co nejvíc! :-))
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @DragoLord
    Heh, Spellcross já považuju za vůbec nejlepší československou hru a podle mě jedna z nejvíc nedoceněných her vůbec.

    Quest for Glory je úžasná série, zrovna si dávám repete celé série a jsem ve čtyřce.

    Co se týče těch rpg tak ještě určitě doporučuju Knights of the Old republic.

    @Effinny
    No, to mně taky. Hm, takže BG je se mnou přesně polovinu života :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited March 2014
    Effiny said:

    Spousta lidí mě za to ukamenuje, ale já mám ráda oba díly. První pro jeho epičnost a takový oldschool nádech, druhý pro komiksové ztvárnění a akční souboje. On ten příběh ve dvojce taky není úplně marnej, ale je to cliffhanger a ehm, koho by bavilo chodit dokola jedny a ty samé lokace (teda, koho by to bavilo, kromě mě, hehe). Přijde mi ale, že je tam líp udělaná interakce s NPC, oproti jedničce.

    *Hází kameny a rozhlíží se po balvanech*
    Jsem velkým obdivovatelem jedničky a vždy mě rozpáli do běla, když slyším někoho obhajovat dvojku, že nebyl "zas tak špatná", takže na to vždycky musím reagovat.

    1) Grafika = Říkejte si co chce, ale grafika ve dvojce není lepší než v jedničce.
    Zlobr
    DA1 : http://img.hrej.cz/db/434481de.jpg
    DA2: http://nd04.jxs.cz/501/714/da777777aa_74760362_o2.jpg
    Zplozenci:
    DA1 : http://www.onlysp.com/wp-content/uploads/2014/01/Creature-Darkspawn_Group.jpg
    DA2 : http://images4.fanpop.com/image/photos/14800000/Darkspawn-dragon-age-origins-14822414-1680-945.jpg
    Celkově i města, Kirwall je nuvěřitelně odfláklý a hnusně udělaný
    2) Příběh = Jednička měla epický příběh a víc jak desítku různých konců podle tvých rozhodnutí.
    Ve dvojce se staráš o svou rodinu a bydlení ( The sims ), nic víc. Konce má 2 při čemž jsou oba prakticky stejné.
    3) Kamera = Bez komentáře, v jedničce si ji můžeš nastavit jak chceš, ve dvojce jsi donucen k pohledu z 3 osoby.
    4) Rozhovory = V jedničce jsi měl při rozhovoru na výběr až 12 možností. Ve dvojce máš vždy jen 3 a jsou to "Paladin", "Šašek" a "Násilník". http://img189.imageshack.us/img189/5853/1299754913574.jpg
    5) Tvorba postavy = V jedničce byly na výběr 3 rasy, 3 třídy a 6 původů. Ve dvojce je 1 rasa, 3 třídy a 1 původ.
    6) Hudba = Opět, DA1 bylo mnohem lepší.
    7) Boj = V DA1 byl boj udělaný reálně. Zbraně se skutečně pohybovali tak, jak se s nimi bojovalo. Ve dvojce jsou všechny zbraně vyrobeny z plastu ( Gigantické meče ala FF ) a postavy s nima pohybují takovou rychlostí, že se ty pohyby ani nedají stíhat vnímat.
    8) Anders = Prosím, PROSÍM, ať už to hovado není v DA3.
    9) Mapa = V jedničce cestuješ po celé zemi, od rozkvetlých luk až po zamrzlé pláně. Dvojka se celá odehrává na hranicích jednoho města a veškeré přilehlé oblasti se do nekonečna opakují. ( Jeden dungeon bude chodit klidně 10x, při čem se hra bude snažit tvářit [VELMI neúpěšně], že se pokaždé jedná o nějaký jiný )

    Může mi proto někdo říct alespoň jednu věc, v čem byla DA2 lepší, aby to ospravedlnilo její existeci?
    ( Vyjma dabingu hlavního hrdiny, který nepočítám, protože nám VELMI omezil rozhovory, takže jsme přišli o víc, než jsme získali )
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Edvin - tak tomu říkám vyčerpávajíci informace. Zkusím to a uvidím :D

    Mirak - Spellcross je nejlepší ale bohužel není a nikdy nebude pokračování nebo remake což by byla sranda asi :D Quest for Glory je super akorát ta dvojka není v češtině a já jsem na angličtinu blbec :D A pátý díl už nejde skoro sehnat a je taky v angličtině takže pro mě smůla. Jinak nejlepší je čtyřka už jen pro tu grafiku , příběh a možnost hrát i za paladina a kombinovat zloděje, čaroděje a bojovníka :D Knights of the Old republic juj tak na to se podívám taky :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Před pěti lety vyšel fanouškovský remake dvojky (ve VGA grafice po vzoru jedničky), který je naprosto skvostný a zřejmě se tím stal asi moji nejoblíbenější hrou z celé série. Pětka je bez problému sehnatelná na GOGu. Ale jinak je škoda, že se nikdo neujal překladů dvojky a pětky, protože si myslím, že když časopis Score vydalo 1, 3 a 4, tak v ČR nadělalo nemálo fandů týhle série.

    KOTOR je stylem velmi podobným NWN2, akorát teda mnohem lepší, určitě doporučuju.
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Hm a je možnost, že bychom našli někoho kdo by to třeba o volnu přeložil ? :D Nějakého fanouška skalního ? :D Bych pomohl a třeba i se naučil konečně anglicky :D Jo je divné, že Score nikdy nevydalo všechny díly najednou já bych si to koupil kdyby navíc udělali češtinu a i bez ní :D
    Jsem se na to Kotor koukal a je to Star Wars což já nemusím.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    DragoLord said:

    Hm a je možnost, že bychom našli někoho kdo by to třeba o volnu přeložil ? :D Nějakého fanouška skalního ? :D Bych pomohl a třeba i se naučil konečně anglicky :D Jo je divné, že Score nikdy nevydalo všechny díly najednou já bych si to koupil kdyby navíc udělali češtinu a i bez ní :D
    Jsem se na to Kotor koukal a je to Star Wars což já nemusím.

    Kotor je sice Star Wars, ale je super. :-)
  • EffinyEffiny Member Posts: 378


    Může mi proto někdo říct alespoň jednu věc, v čem byla DA2 lepší, aby to ospravedlnilo její existeci?
    ( Vyjma dabingu hlavního hrdiny, který nepočítám, protože nám VELMI omezil rozhovory, takže jsme přišli o víc, než jsme získali )

    No, jak jsem řekla - DA2 vyčítám akorát osekaný rozpočet a šibeniční termín. Kdyby toho nebylo, kdoví, kde by dnes DA2 bylo. Věci, které DA2 vytýkáš jsou čistě subjektivní. Já mám ráda Simáky, takže mě se hra líbí. :-) Vlastně jí hraju častěji než jedničku. Dvojka je takový příjemný výplach mozku, jako když si pustím Big Bang Theory a když chci přejít na vážnější notičku, mrknu na Walking Dead. Nebo si dřepnu k Diablu, taky u toho nemusím přemýšlet. Mňo, a ehm, vypíchnu onu údajnou diverzitu původu v jedničce. Od hry, která má v názvu origins a v propagačních videích se chlubila tím, jak bude záležet na rase, kterou si vybereš, bych čekala, že bude záležet na rase, kterou si vybereš. No, a jak je to ve skutečnosti? Prdlajs! Každá rasa má vlastní, hezký úvod a pak už je úplně fuk, co jsi zač. Výjimečně se Ti akorát někdo vysměje za špičaté uši, či nečistý původ. Mňo, jak říkám, je to subjektivní. Mám ráda staré hry, i nové a dokážu se odpoutat od zajetých stereotypů. Ve hře mi neva obří, japonské anime meče, ani ty realisticky ztvárněné. No, a mám hodně přátel a známých mezi šermíři, ti docela brblali na ztvárnění bojů v DAO. Já ale nejsem šermíř. Osobně miluju styl Zaklínače, který by byl v reálu absolutně nesmyslný. V boji bys udělal maximálně půl otočky a skončil bys s mečem v ledvinách. A vidíš, i tak se mi to líbí. :-)
Sign In or Register to comment.