Skip to content

BG: EE Filmy po Polsku

macu67macu67 Member Posts: 56
Witam, chciałem się zapytać czy istnieje polska wersja oryginalnych filmów do BG:EE? Wiem że istnieje angielski odpowiednik, ale polskich filmów nigdzie nie udało mi sie znaleźć...
«1

Comments

  • beny84beny84 Member Posts: 2
    Witam, podłączam się do tematu. Czy są dostępne polskie filmiki do BG:EE? Chciałbym podmienić angielskie na polskie...
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited December 2014
    @k4thos swego czasu udostępnił polską wersję BG Classic @ALIEN'owi, ale nie wiem czy jeszcze ją posiadają (poza tym podobno coś było nie tak z dźwiękiem). Jakby się znalazła, to również z chęcią przygarnę.
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,271
    @macu67‌ @beny84‌ @Etamin‌
    Uploaduje moda na jakiś porządny hosting i dam znać.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @ALIEN Pamiętasz, czy dźwięk działa poprawnie?
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,271
    Na wersji BGIIEE 1.3 tak.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Hmm, ale my mówimy o filmach po polsku do BG:EE. Literówka?
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @ALIEN, znalazłbyś czas, żeby udostępnić tego moda?
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,271
    edited January 2015
    @Etamin Hej, zupełnie o tym zapomniałem. Postaram sie je wgrać na SHS/CoB tak aby każdy mógł je pobrać.

    EDIT: Tylko obecnie mój głowny PC nie ma monitora :/
    Post edited by ALIEN on
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited February 2015
    @ALIEN Jak tam kwestia monitora? Znalazł się? :)
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,271
    @Etamin No właśnie miałem pisać, że mam i będę uploadował pliki w tygodniu.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Ja bym jeszcze ztagował kolegę @O_Bruce :smile:
  • macu67macu67 Member Posts: 56
    Dzięki!!!
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited February 2015
    paczka dla BG2:EE wrzucona ponownie w wersji 1.1. Okazało się, że z jakiegoś powodu CD-Projekt trzymał w folderze override kilkadziesiąt pustych plików, które nadpisywały dźwięki znajdujące się w biffach, przez co w oryginalnym BG2 (dziwne, że przez tyle lat nikt tego nie zauważył...), jak i we wcześniej wrzuconej paczce dla BG2:EE oraz innych paczkach wiszących na forum, część dźwięków nie działała. Teraz jest już komplet plików.
    http://www.shsforums.net/files/file/1113-polish-language-localization-for-bg2ee/

    Jeszcze raz otaguje, bo pewnie część z Was zdążyła już pobrać: @Cahir @ALIEN @Etamin @beny84 @macu67 @lolien @O_Bruce
    Post edited by swit on
  • macu67macu67 Member Posts: 56
    Mam tylko jeszcze pytanie odnośnie tych filmów, mianowicie niektóre nie odtwarzają się np. Beregost, wiwerna, czy zmiana dnia/nocy w dziczy. Rozumiem że są one usunięte przez Beamdog i nic się z tym nie zrobi?
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited February 2015
    Domyślnie się nie otwarzają, czy w tej paczce? W paczce są, a domyślnie nie ma, bo Beamdog nie wszystkie filmy przerobił na nową wersję. Możesz co najwyżej mieć mix starych i nowych filmόw.
  • macu67macu67 Member Posts: 56
    Te, których beamdog nie przerobił, po prostu się nie odtwarzają w grze. Te które przerobił mam zamienione na stare i działają super. Widocznie usunięto polecenia odtwarzania filmów których nie zawierało BGEE no i teraz mimo że są w katalogu movie to się nie uruchamiają.
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    @macu67, wszystkie filmy, które są w paczce powinny się odpalać. Mod nie tylko dodaje same pliki, ale i modyfikuje skrypty tam gdzie trzeba żeby przywrócić wyświetlanie filmików. Jeśli tak nie jest, to zgłoś który nie działa.
  • macu67macu67 Member Posts: 56
    edited February 2015
    Hm to rozumiem o co chodzi, nie instalowałem moda tylko wyciągnąłem z paczki wavy i filmy żeby nie mieszać z plikami tekstowymi (mam npc projekt). Dzięki za wyjaśnienie, zainstaluję moda i będzie ok.:)

    @EDIT Skoro już jesteśmy w temacie całkowitej polonizacji gry, to w żadnej paczce z dźwiękami nie ma przetłumaczonego tekstu "I like it here" Kagaina, albo z jakiś powodów ten wav nie działa. Ta wypowiedź pojawia się gdy reputacja naszej drużyny odpowiada Kagainowi (czyli jest niska). Zastanawiam się czy CDP nie zdubbingowało tej wypowiedzi czy problem leży gdzie indziej.:)
    Post edited by macu67 on
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited February 2015
    @macu67 Masz na myśli KAGAN14.WAV - "Podoba mi się tutaj... tu, gdzie rośnie złoto."? Powinien działać, bo jest w paczce. Może jakiś mod który zainstalowałeś nadpisuje ten dźwięk. Jeśli KAGAN14.WAV znajduje się w override (tym głównym, nie lang/pl_PL/override) to go usuń.
  • macu67macu67 Member Posts: 56
    edited February 2015
    Nie, nie o ten chodzi. Ten o którym piszesz Kagain wypowiada w jaskiniach, podziemiach itp. Chodzi mi o tekst który wypowiada gdy reputacja naszej drużyny mu się podoba.

    EDIT: Przejrzałem pliki z paczki i zauważyłem, że nie ma pliku Kagan04.wav, jest Kagan03 a potem od razu Kagan05.
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited February 2015
    @macu67 miałeś rację. Kagan04.wav nie istnieje w tłumaczeniu BG1 CD-Projekt (sprawdzałem oryginalne wydanie CD i DVD). Musieli zapomnieć nagrać. Wyciąłem fragment "Podoba mi się tutaj" z pliku KAGAN14.WAV w Audacity i zapisałem go pod nazwą KAGAN04.WAV. Wrzuć sobie ten plik do override: http://www.shsforums.net/topic/57923-mod-polish-language-localization-for-bgee/#entry575470

    Daj znać jak znajdziesz więcej takich problemów. Może gdzieś jeszcze uda się wykorzystać nagrane już dźwięki.

    edit: nowy link
    Post edited by swit on
  • macu67macu67 Member Posts: 56
    Świetna robota.:)
  • geometicgeometic Member Posts: 3
    edited April 2015
    Witam. Czy mógłby ktoś wrzucić spolszczenie 1.2 ( http://www.shsforums.net/files/file/1112-polish-language-localization-for-bgee/) do BG:EE na inny hosting, albo zmienić rodzaj archiwum pliku z 7z na rar lub zip? Próbuję już po raz enty pobrać to spolszczenie i zawsze gdy chcę otworzyć to wyskakuje info, że archiwum uszkodzone a zawartość jest pusta. Ściągałem już z wyłączonym firewallem/antiwirem, próbowałem na różnych wersjach 7zipa (łącznie z betą), naprawiać archiwum, otwierać total commanderem i różnych innych cudów. Skończyły mi się pomysły. Podobnie jest ze spolszczeniem 1.2 do BG2:EE. (http://www.shsforums.net/files/file/1113-polish-language-localization-for-bg2ee/) Jak jakiś dobry człowiek ma pomysł co z tym zrobić, albo po prostu normalnie spakować rarem i wrzucić gdzieś indziej oba spolszczenia byłbym szalenie wdzięczny. Pozdrawiam.
    Post edited by geometic on
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited April 2015
    @ALIEN poprosił mnie o ponowne spakowanie tych modów z wykorzystaniem starszej wersji 7zip żeby zapewnić lepszą kompatybilność. To co teraz wisi to właśnie ta wersja (wrzucona jakieś 5 dni temu). Chcesz mi powiedzieć, że nie działa z nowym 7zipem? Tej wersji programu użyłem do spakowania: http://sourceforge.net/projects/sevenzip/files/7-Zip/9.22/7z922.exe/download
    Ktoś może potwierdzić?

    Zanim zainstalujesz starszego 7zipa spróbuj pobrać starszą wersję, która była pakowana najnowszą betą (pierwszy możliwy upload z numerkiem 1.2): http://i.imgur.com/5Pc3k72.png
  • geometicgeometic Member Posts: 3
    Próbowałem rozpakować starszą wersję spolszczenia przy użyciu najnowszego 7zipa i to samo. Pobrałem starszego 7zipa (http://sourceforge.net/projects/sevenzip/files/7-Zip/9.22/7z922.exe/download) i pobrałem najnowszy wrzucony plik i również archiwum uszkodzone. Być może to jakiś problem na serwerze, albo coś u mnie się kaszani. Z drugiej strony pobierałem inne pliki 7z, tak na próbę, i wszystko ładnie się otwiera. Tymczasowo pobrałem jeszcze starszą wersję spakowaną rarem i działa. Nie ukrywam, że wersja 1.2 bardziej by mnie ucieszyła. Jakby ktoś wrzucił najnowsze spolszczenia do BG:EE i BG2:EE na inny hosting oraz w innym formacie archiwum to proszę o linki.

    Tak czy inaczej może niech ktoś inny sprawdzi na swoim komputerze i wypowie się w tym temacie.
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    @geometic u mnie rozpakowuje się bez problemu. Wrzucę dzisiaj spakowane w rar, ale zajmie to kilka godzin, bo transfer mam słaby, a muszę teraz wyjść. Zajrzyj koło 22 na SHS.
  • geometicgeometic Member Posts: 3
    edited April 2015
    Z góry dzięki @swit. Nie masz przypadkiem pojęcia co może powodować taki stan rzeczy?

    EDIT: Pobrałem to co dzisiaj wrzuciłeś @swit w rar. Spolszczenie do BG2:EE Bez problemu się pobrało i wypakowało. Spolszczenie do BG:EE chyba mnie nie lubi. Niby się wypakowało i raczej niczego nie brakuje, ale i tak wyskakuje informacja "nieoczekiwany koniec archiwum". Kompletnie nie wiem co jest grane, ale dzięki za reup. Pozdrawiam.
    Post edited by geometic on
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    @geometic jeśli nie wyskoczył błąd przy rozpakowywaniu konkretnych plików (błąd CRC) tylko informacja już po skończeniu wypakowywania to raczej bym to olał. Dla pewności pobrałem z SHS obie paczki i u mnie rozpakowują się bez komunikatów najnowszymi wersjami programów 7zip i winrar, więc to nie problem z paczkami.
  • macu67macu67 Member Posts: 56
    @swit Ostatnio instalowałem Baldura jedynkę na nowym sprzęcie i zauważyłem, że usunąłeś tłumaczenie ze względu na to, że Beamdog oficjalnie dołączył spolszczenie do gry. Wszystko fajnie ale filmy niestety są po angielsku w tym dziwnym komiksowym stylu.:(
    Gdybyś mógł udostępnić z powrotem chociaż filmy to byłbym bardzo wdzięczny.:)

Sign In or Register to comment.