Skip to content

Premiera BGee przesunieta na 30 listopada

24

Comments

  • Wielki_KlocWielki_Kloc Member Posts: 37
    A powiedzcie mi gdzie się składa i jak? Skoro walutą jest US $ - przelicza Ci to ze złotówek?
  • MerrettMerrett Member Posts: 8
    Pytasz o zamówienie pre-ordera na peceta? Wchodzisz na stronę Beamdog ( http://www.beamdog.com/products/baldurs-gate-enhanced-edition ) i klikasz w "Buy now for 17,99$", a potem postępujesz zgodnie z tym, co ci tam napiszą.
    Płaci się kartą kredytową. Gdy ja płaciłem (ok. 1,5 tygodnia temu), to po przeliczeniu wyszło prawie równo 60 złotych (kurs był ok. 3,32 zł za 1 dolara).

    Szkoda tego przesunięcia, tym bardziej, że to aż 2,5 miesiąca. Mam nadzieję, że w tym czasie poprawią wygląd interfejsu, bo te kolory (niebieski + złote przyciski) jakoś mi się nie podobają.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited September 2012
    Jeszcze można płacić przez paypala. I wtedy żaden bank nam nie zabierze kasy za opłatę walutową i inne bzdury.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    edited September 2012
    @lukpep
    Myślę, że raczej przystosowują silnik do współpracy z różnymi platformami, więc dostosowanie rozdzielczości gry do natywnej ekranu nie powinno być dużym problemem.
    @Wielki_Kloc
    Aktualny kurs waluty USD znajdziesz na stronie swojego banku, w moim przypadku (mBank), tak jak pisałem w temacie "zakup poprzez Beamdog" z konta ściągnęło dokładnie 57,69zł, więc chyba nic dodatkowo nie jest pobierane.
  • lukpeplukpep Member Posts: 10
    paypal z tego co kojarze tez ma jakies tam prowizje czy to przy wplacaniu czy tez przy przelewaniu srodkow.
  • Wielki_KlocWielki_Kloc Member Posts: 37
    Wielkie dzięki Panowie, na pewno skorzystam z tej opcji
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited September 2012
    @lukpep Mi nic nie pobierało, a kupowałem już dwa razy (raz dla @Viader) i w każdym przypadku ciągnęło 57 z groszami. W przypadku kupowania na Steamie tak samo. Pobiera tyle ile ma pobrać. Za to na przykład nie które banki liczą sobie kasę za przesył na paypala, np 2 złote w przypadku Alior Sync.
  • lukpeplukpep Member Posts: 10
    to najwidoczniej przy paypalu oplata jest pobierana od kwoty odbieranej - korzystam czasem z moneybookers (skrila) / paypala do rozliczen z osobami spoza kraju i pamietam wlasnie ze jeden z nich pobiera prowizje ode mnie jak przelewam srodki - a drugi od osoby do ktorej przelewam. Mniejsza o to ;)
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    W paypal zazwyczaj oplate (ok. 5% kwoty) placi ten kto dostaje przelew (zakladka "Purchase").
    Jednak jak sie wybierze zakladke "Personal" to wtedy oplate placi wysylajacy przelew. Trzeba na to uwazac.

    Photobucket
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    O! Dzięki za oświecenie, zwracam honor :)
  • vormulaxvormulax Member Posts: 26
    Premiera przeniesiona na 28 listopada?
  • PonuraPonura Member Posts: 8
    Jako nowa na forum zadam pytanie: będzie można kupić u nas angielską wersję, czy jak przy Skyrimie będę się musiała gimnastykować?

    Nie cierpię tego - fajnie, że tłumaczą (jeśli robią to dobrze) i dubbingują (jeśli robią to dobrze), ale dlaczego tyle problemów (znowu: Skyrim, mam chyba jakieś frustracje) z dostaniem oryginału?
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited November 2012
    @Ponura Witamy na forum :) O wersję językową się nie martw, ma być wybór wersji językowej oddzielnie dla napisów i głosu. Więc będziesz mogła grać z polskimi napisami i francuskimi głosami :D A tak w ogóle to warto przeczytać pierwszą stronę tego tematu: http://forum.baldursgate.com/discussion/2165/faq-odpowiedzi-na-nurtujace-was-pytania/p1
  • PonuraPonura Member Posts: 8
    BARDZO przepraszam, ale czy dobrze widzę i figurki postaci będą wyglądały jak w BG2??! NIEEE!!! Powiedzcie, że się mylę!

    A poza tym, to nie chcę żadnych napisów i żadnego dubbingu :P Chcem oryginał!
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    :) pewnie bez napisów i dubbingu też się da przejść, ale byłoby pusto. Będziesz mogła wybrać dowolną wersję językową dla napisów i dla dubbingu (z dostępnych),
  • PonuraPonura Member Posts: 8
    Haha! Myślałam o podpisach do tekstu mówionego (nie wiem czemu). Jeśli będę mogła ustawić sobie angielski tekst (pisany i mówiony), to nie mam żadnych zastrzeżeń!
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Mam WSPANIAŁE NOWINY! Pogramy w BG:EE wcześniej. Oster ogłosił, że premiera będzie wcześniej niż zapowiedziany wcześniej 30 listopada. Na PC pogramy już......










    28 listopada!
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Może to przynajmniej będzie świadczyć o tym że nie przełożą premiery.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Heh, mi to nic nie dało w sumie, bo i tak jakoś mi się wbiło że wychodzi 28... Ale ważne, ze jakoś się starają.
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    czekam już tyle czasu - mam nadzieje że warto, mnie aż parzy w brzuchu od tego czekania
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Dobre i te dwa dni, ukłony dla Beamdog, niech dalej tak pozytywnie zaskakują. Już zacieram rączki.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    Wszystko fajnie, ale ja będę całkiem 'happy' jak ogłoszą też BG2 EE, głupio by było jakby tylko 1 cześć była w EE. Trzymam za to kciuki. Już sama zapowiedź BG EE była dla mnie czymś genialnym. ;)
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    edited November 2012
    Aaa spoko, myślałem że mają tylko w planach, ale nie zapowiedzieli. Jak tak to spoko. :D Teraz jestem mega szczęśliwy. :D

    Sorki za robienie zamętu, jestem tu nowy i jeszcze nie zdążyłem zajrzeć na inne części forum. ;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Tak w ogóle ta wiadomość o 28. listopada jest pewna? na stronie głównej Beamdoga
    http://www.beamdog.com/products/baldurs-gate-enhanced-edition
    jest dalej data 30.11
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    jak wygląda zakup gry online, co zyskuję kupując przed premierą ?
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    To pytanie był wielokrotnie zadawane......temat FAQ
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    edited November 2012
    Co do zakupu online to przeczytaj temat forum.baldursgate.com/discussion/2589/zakup-poprzez-beamdog
    A co zyskasz? Obecnie jedynie odznakę na forum i możliwość wcześniejszego załadowania gry, by w momencie premiery mieć już prawie całość ściągniętą i od razu zacząć grać.
    No chyba, że znowu przełożą datę i kolejny obiecany prezent będzie. :) Jakbyś wcześniej zamawiał, to miałbyś upust 2$, jakiś dodatek (ze względu właśnie na przesunięcie premiery), a niektórzy dostali drugą kopię gry do sprezentowania komuś, ale to był chyba błąd systemu i to chwilowy.
  • vormulaxvormulax Member Posts: 26
    A propo, też mam BG EE w giftable games i wysłałem dla sprawdzenia maila żonie.
    Co sie okazuje, mail od razu wylądował w spamie z tematem someone likes you! od sales oO
    Gdybym ja dostał takiego maila to bez oglądania go, wylądowałby w koszu :/
Sign In or Register to comment.