Skip to content

Premiera BGee przesunieta na 30 listopada

inicjatorinicjator Member Posts: 63
edited November 2012 in Polski
Nie wiem czy juz czytaliscie email od Beamdog, ale premiera gry jest przesunieta na 30 listopada.
Troche szkoda, bo juz odliczalem godziny, ale z drugiej strony jakby mialy byc jakies bledy w grze to lepiej zaczekac i grac bez bledow.
Osoby ktore kupile gre na pre-order dostana "male cos" - ciekawe co to bedzie :)
Post edited by cherrycoke2l on
«134

Comments

  • marcellussmarcelluss Member Posts: 34
    W temacie "zakup poprzez Beamdog" jest o tym.
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    Z Twittera Trenta Oster'a:

    "Our delay is 100% the fault of Penny Arcade. They advised us against shipping against Borderlands 2 in the comic, so we listened ;-) "
  • hiroshihiroshi Member Posts: 19
    Przesunięcie o 1.5 miesiąca to trochę sporo dla fanów, którzy nie zaczynali żadnego starego CRPGa, czekając na BG. Sam nie wiem czy wytrzymam do końca listopada.
    Szkoda, na początku były hasła by czekać na lato 2012 z BG, a teraz okazuje się, że to prawie zima będzie...
  • Pharaun91Pharaun91 Member Posts: 18
    Raczej 2,5 miesiąca..
  • ZaratulZaratul Member Posts: 10
    IMO to dobre rozwiązanie.W oświadczeniu napisali że chcą bardziej doszlifować grę i do tego gra zostanie wydana razem z wieloma wersjami językowymi w tym polską.Ja jestem na tak.
  • LandanosLandanos Member Posts: 1
    Dla mnie to niewyobrażalny minus. W momencie kiedy ktoś płaci w pre orderze za produkt powinien go otrzymać w uzgodnionym terminie. Czuje się oszukany kiedy ktoś obraca moimi pieniędzmi na swoim koncie.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Haha :D@gaxxx Znaleźć inną, taką kompaktową, na 3 miechy :)
  • Arriv87Arriv87 Member Posts: 25
    gaxxx said:

    Cholera, zerwałem z panną bo wiedziałem że gra nadchodzi a tu taki zonk. co ja przez 3 miechy będę robił :D

    Ja kupiłem grę na dzień przed ogłoszeniem o przesunięciu terminu i zrezygnowałem z roboty do końca września żeby móc sobie pograć. Teraz będę głodował bo kasy mieć nie będę i dodatkowo sobie nie pogram. Ślicznie!
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Niech wyłapią wszystkie bugi przeważnie beta testy trwają z krótko i tylko na najlepszych konfiguracjach sprzętowych, opóźnienie możne wnerwiać tych zakupili preorder miało być lato będzie zima.
  • ThomsonThomson Member Posts: 25
    Najlepiej podsumowuje to pierwszy komentarz pod informacją o tym na głównym subforum :) "Ouch!"
  • ego1steego1ste Member Posts: 88
    Tydzień, dwa, może miesiąc... Ale aż dwa i pół miesiąca? Aż tyle błędów mają?
  • MichalsMichals Member Posts: 29
    A miało być tak pięknie, teraz pozostało tylko czekać ;/
  • lukpeplukpep Member Posts: 10
    Witam,

    pierwszy post wiec sie przywitam :) Trafilem to jako wielki fan serii, poczytalem i stanalem przed dylematem, ktory moze pomozecie mi rozwiac.

    Czy zakupic preorder? 2.5 miesieczna obsuwa pare dni przed premiera nie wrozy dobrze... skoro przesuniecie jest tak duze to spowodowane zostalo czyms powazanym co na pewno nie wyniklo by kilka dni przed premiera gdzie raczej dogrywa sie kwestie logistyczne juz tylko. Dlaczego wiec tak pozno poinformowali spolecznosc?

    do tego amataorzy wspolpracujacy przy tlumaczeniu, brak pewnosci czy premiera bedzie odrazu w PL, niepewne kwestie synchronizacji zapisow (chcialem nabyc wersje na PC i iPada)... moze nie przesledzilem wszystkim tematow i jest cos co mnie uspokoi i przekona do preordera?

    Pozdrawiam
  • PogansPogans Member Posts: 5
    Ekipa od spolszczenie mówiła ze potrzebują koło miesiąca wiec się wyrobią, twórcy pisali ze nie bedzie problemów z savemi na rożnych urządzeniach i amatorzy lepiej często tłumacza niż fachowcy. Wielki fan serii nie powinien się zastanawiać.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited September 2012
    @lukpep Myślę, że nie ma co się martwić. A co do spolszczenia... tu mi się wydaje, że nie ważne czy mają jakieś poważne kontakty z branżą gier, ważne, że mają kontakt z Baldur's Gate i znają się na rzeczy. Nie wiem czy wiesz, ale poprawiali nawet błędy po CDProjekt, więc naprawdę uważam, że będzie dobrze )
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    edited September 2012
    Proszę się nie martwić o polonizację. Najwyżej na forum zrobimy osobny dział i będziecie wszystkie nieprawidłowości nam zgłaszać, a my zaktualizujemy wersję PL. W każdym razie, mam zamiar się nią zajmować jeszcze po premierze, właśnie po to by poprawiać błędy, których nam nie udało się wyłapać. Później w update'ach będą ewentualne łatki do tłumaczeń.
  • Wielki_KlocWielki_Kloc Member Posts: 37
    @cherrycoke2l Bo w wersji angielskiej planowany jest ponoć dubbing do nowych przygód, a co za tym idzie i postaci - oczywiście wykonany on będzie przez tych samych, amatorskich tłumaczów. Jak ta kwestia wygląda odnośnie pl wersji.
  • BG_CrXBG_CrX Member Posts: 1
    edited September 2012
    Jeśli trzeba to poczekam. Wolę dopracowany produkt, niż odświeżony marketingowo bubel z mnóstwem niudolnych zmian. BG to sztandar RPG. Tyle lat (chyba 14) od premiery i żadna RPG nie dorównała jej klimatem, fabułą, miodnością, obsługą - autopauza i planowanie walki na najbliższą rundę to coś pięknego. Spokojnie...

    ps. "Czas na odrobinę chamstwa i brutalności" ;-)
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Wielki_Kloc – jak rozumiem dubbing wersji angielskiej jest normalnie robiony przez autorów gry. Co do polskiego, to nie będzie, chyba że ktoś zechciałby się tym zająć. Ja na pewno nie.
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    edited September 2012

    @Wielki_Kloc – jak rozumiem dubbing wersji angielskiej jest normalnie robiony przez autorów gry. Co do polskiego, to nie będzie, chyba że ktoś zechciałby się tym zająć. Ja na pewno nie.

    Czyli polonizacja jest niepełna? To będzie dziwne...

    Neera: Greetings, brave adventurers!
    Minsc: Że co?

  • PogansPogans Member Posts: 5
    edited September 2012

    @Wielki_Kloc – jak rozumiem dubbing wersji angielskiej jest normalnie robiony przez autorów gry. Co do polskiego, to nie będzie, chyba że ktoś zechciałby się tym zająć. Ja na pewno nie.

    Chyba nawet lepiej bo znalezienie osoby by pasowała głosem do postaci to nie jest proste(krasnolud gadający głosem gościa w połowie mutacji:D)

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited September 2012
    ale odzywki możemy sobie zapewnić. Co prawda IWD1/2, NWN1/2 ma trochę pod innym kątem odzywki stworzone, ale można byłoby dla 3 postaci wybrać odpowiednie głosy. Może ktoś ma pomysł z tej gry. Ogółem sprawdzałem czy da się przekonwertować paczkę głosów, i daje radę. Kłopotliwe jedynie były odzywki postaci: w lesie, w podziemiach itd.
    Post edited by viader on
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    ech... naprawdę zawiodła mnie ta informacja o przesunięciu premiery. Nie miałbym nic przeciwko _gdyby_ ta sytuacja nie miała miejsca na 4 (słownie "cztery") dni przed premierą. Ja rozumiem, że czasem z terminami się nie wyrabiają, bo okazuje się, że pracy jest więcej niż się początkowo zakładało, albo jej wykonanie zajmuje dłużej, niż się zakładało. Ale czy naprawdę oświecenie przyszło na parę dni przed 18-stym? Chyba słomki ciągnęli, kto będzie musiał powiadomić społeczność o tej decyzji...
    Swoją drogą ciekawe czym będzie to "coś ekstra". Mam nadzieję, że twórcy nie pójdą w stronę obecnych bonusów za preorder (dodatkowe skórki postaci itp), których i tak większość graczy nie używa.
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,702
    Przecie nagrywanie głosów nie jest takie trudne... sam nagrałem ponad 300 linijek dla tłumaczenia Xan BG2 NPC (chociaż teraz bym to zrobił lepiej, ale nie chce mi się nagrywać znowu 300 linijek), a założę się, że znalazłoby się tu parę osób z dobrą wymową i jakimś podstawowym warsztatem aktorskim.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Wchodzimy w sferę domysłów, założę temat i zobaczymy ile jest takich ludzi.
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    18 wrzesień, już byśmy grali..........
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    gaxxx said:

    18 wrzesień, już byśmy grali..........

    No ja dostałem właśnie L4 i dupa. Też miałem nadzieję już tworzyć postać :D
  • lukpeplukpep Member Posts: 10
    edited September 2012
    a takie pytanie - jest info na temat wygladu gry na nowym ipadzie? Czy czalosc bedzie skalowana z 1024x768 w gore (1 piksel = 4 piksele) czy tez przygotowywana jest oddzielnie wersja dla 2048x1536?.

    PS. niech bedzie ze zostalem przekonany - zlozylem pre-ordera ;)
    Post edited by lukpep on
Sign In or Register to comment.