Skip to content

Co z tym tłumaczniem?

Bezlitosny_PedofilBezlitosny_Pedofil Member Posts: 5
edited January 2017 in Polski
Cały czas czuję niedosyt w grze po angielsku, umykają mi niektóre słówka.Przeszukałem cały internet i nie wiem jest spolszczenie do siege of dragonspear czy nie?

Comments

  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Nie ma
  • ale to zjebali...nie dość ze blizzard spierdolił diablo3, to jeszcze to ehh....
  • OkamiOkami Member Posts: 316

    ale to zjebali...nie dość ze blizzard spierdolił diablo3, to jeszcze to ehh....

    Mogło być gorzej jak na razie czekamy na całe spolszczenie BGEE2 oczywiście nie mowie o dźwięku do nowych postaci, bo niestety nie ma aktualnie ale moim zdaniem jest to możliwe w końcu to nowe postacie, co do SofD wersja kinowa może być, wiec trzeba być głupim i żyć nadzieją!

    PS. Co do blizza to stracił w moich oczach to juz nie jest ta sama firma co kiedyś teraz maja priorytet tylko jeden, czyli tylko KASA się liczy. Ale żeby zarobić trzeba zrobić coś wartego swojej ceny. A overwatch, diablo3 czy "sc2 (DLC)" nie są warte tej ceny.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Najwyraźniej gry powinno robić się charytatywnie. Przy coraz większych kosztach produkcji i marketingu, bo to kurna jest logiczne.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    O_Bruce said:

    Najwyraźniej gry powinno robić się charytatywnie. Przy coraz większych kosztach produkcji i marketingu, bo to kurna jest logiczne.

    Taa tylko zobacz na Diablo 2, Warcraft 3, starcrafta można?? Można.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Proponuje samemu zobaczyć na Diablo 2 i zdjąć okulary z kolorowym szkłem. Ta gra (mimo że nadal dobra) do dziś ma bugi obecne od dnia premiery (np. z unikami amazonki i "frame lock'iem") oraz wiele innych niedoróbek czy błędnych decyzji ze strony developera ("zróbmy grę polegającą na walce z potworami i zbieraniu lootu, ale poważnie ograniczmy miejsce na trzymanie tego lootu"). I tylko każda z niedoróbek jest ignorowana, a nie powinna.

    Warcraft III jest dobrą grą do dzisiaj. Starcraft natomiast postarzał się bardzo źle w mojej opinii.

    Przy okazji, dziękuję za nie odniesienie się do mojej głównej uwagi. Jako ze nie domyślisz się o co mi chodzi, powtórzę a nawet ja rozwinę. Dla ułatwienia, w punktach:
    - Developerzy gier nie pracują charytatywnie.
    - Tworzenie gier wymaga budżetu i funduszy.
    - Marketing również.
    - Branża gier się stale rozwija, idzie do przodu.
    - Stawki stają się przez to większe.
    - W związku tym, średnie koszty produkcji gier wzrastają.
    - By zarobić na swojej PRACY, koszty tworzenia gry nie tylko muszą się zwrócić, ale musi zarobić ona jeszcze więcej.
    - Dlatego też wydaje się na marketing dodatkowe pieniądze.
    - Dlatego też developerzy muszą podejmować odpowiednie decyzje i tworzyć gry, które spodobają się szerokiemu gronie odbiorców.
    - I dlatego starsze gry wyglądają inaczej niż nowsze. Czasem wychodzi to na lepsze, czasem an gorsze.

    Nadal nie zmienia to faktu że D3 jest uznawane za słabą grę. Można narzekać na SC2, czemu nie. Tyle że brak satysfakcji nie usprawiedliwia bycia ignorantem.

    Odnośnie DLC i mikropłatnościach w SC2:
    - Mikropłatności są za rzeczy kosmetyczne - nowy komentator podczas gry, portrety, skórki dla jednostek i taki tam bzdety. Jeszcze do tego wrócę.
    - Misje Novy. Szczerze mówiąc nie grałem, więc pewności mieć nie mogę, ale zakładam że nie stanowią one wątku głównego gry który został wycięty i wrzucony do gry potem. Musiał być przygotowywany osobno, co też wiążę się z kosztami i płacami dla osób które przygotowały to DLC. To że jest płatnym DLC się nie dziwię.
    - Teraz wracam do mikropłatności i nie tylko. Dużo pisałem już o kosztach i płacach. Co jest potrzebne do stałego zajmowania się grą przez lata? Koszta. A ktoś musi wprowadzać nową zawartość, testować ją, balansować i tak dalej. Jeżeli mikropłatności za kosmetyczne elementy czy misje nie związane z wątkiem głównym zapewniają grze dostateczny dochód, by spokojnie można było zajmować się grą przez lata (i od czasu otrzymać jakiś darmowy content), to jestem za. Do kupna nic mnie nie zmusza, a skorzystać na tym w dalszym rozrachunku i tak mogę. Jak każdy gracz.

    Piszę to wszystko ponieważ razi mnie wykazanie ignorancji i prostackiej mentalności typu "Bli$$ard się sprzedał". Również, sentyment to miła rzecz. Dopóki nie jest się przez niego zaślepionym.

    ---

    Kończąc offtop, ten temat w ogóle nie jest potrzebny. Kwestia tłumaczenia Siege of Dragonspear była już poruszana tutaj: https://forums.beamdog.com/discussion/42401/tlumaczenie-baldurs-gate-siege-of-dragonspear#latest
  • ShandooShandoo Member Posts: 51
    Wiem, że to lekki oftop, ale po raz kolejny z uczuciem nostalgii wspominam tłumaczenie (z dźwiękiem oczywiscie...) orginalnych bg i bg 2. To było (i nadal jest) cudo lokalizacji.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    @O_Bruce ale ty glupoty .... overwatch sprzedał się dla tego ze to gra na wiele godzin czy z powodu marki ? Daiblo 3 sprzedało się z powodu czego a teraz ludzie plączą ... sc2 ? kosmetyka itp. no fakt tylko czemu można tez kupić postacie do gry za 9,99 eu ?? żeby zarobić trzeba coś zrobić dodatek do bg jakoś grafiki nie posiada z reszta sporo gier retro czy tez graficznie kiepskich sa dobrymi grami i gracze je kupują z reszta jak nie jesteś tak ślepy to słychać i widać jak działa teraz blizzard ale pewnie zaraz znowu z jakimiś mądrościami wyskoczysz, biower tez robi dobre gry ale nie odpierdziela takiej maniany jak blizzard i robi bardzo dobre fabularne gierki a mógł by zrobić to samo chcesz nowa postać to se ja kup za 9 eu w czym problem by mieli ? ... lub zrobić dlc co daje nic za 20 eu proste.. ale nie musieli tego robić bo im się?( dokończ sam).. a nie żerują na tym samym co nic nie zmienia. I dla czego poruszyłem stare gry w sumie nie az tak stare ale czemu ? pomysł.. jakos w tedy dali rade zrobić coś bez takich bzdetów mikro płatności itp. normalny dodatek tez potrafili zrobić bez kombinowania i gra sie dobrze sprzedawała a teraz wszystkie rankingi blizzard top 1-3 hip hip hura the best games and developer.... ta... pieprzysz takie bzdety ze aż goni do (sam sobie dokończ) dziwie się ze w ogóle coś napisałeś skoro jesteś tak ślepy i głuchy.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited February 2017
    @O_Bruce Twoja ślepota i głuchota aż boli widać fan boya tu, jakoś biower nie ucieka sie do takich chwytów i żyją i zarabiają i nikt na nich nie narzeka, a w necie w kolko blizza to blizz tamto i top 1-3 z czego nie wiadomo czyje to glosy, bo pod tego typu nigdy nic nie jest jasne jedni bronią bli$$a do upadłego jak ty. A inni jada po nich, tylko najśmieszniejsze jest to ze jak się jedzie po nim to zaraz reporty lecą fanboyow żal, chciało się być dorosłym ale to nie takie proste bo i tak na ślepo za jednym a tu trzeba być otwartym na wszystkie strony. Co do sc2 postacie do kupna tez masz po 9 eu powodzenia w bronieniu dalej tego developera bo nie wszyscy są tacy jak oni dzięki bogu. I powtórzę to po raz setny blizzard nie jest taki sam jak kiedyś może kiedy to do ciebie dotrze o czym mowa w ogóle jest. PS Biower wydal parę dodatkowych itemow ale kupić się da za osiągnięcia w grze. ME2 przykład. I nie są one jakoś potrzebne w zadnym stopniu aby cieszyć się z gry czy to multi czy nie.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    @Okami
    Różnica między naszymi wypowiedziami: ja używam logiki, ty zarzucasz mi że jestem fanbojem. Różnica klas, kmiotku.

    Jeszcze będziesz mi tu pieprzył że "trzeba być otwartym na wszystkie strony", choć od ciebie tego zupełnie nie widać.

    Przy okazji Bioware, ("biower"? co to kurwa jest "biower"?) nie bój się kmioteczku. Im zarzuca się zupełne inne rzeczy. Poszukaj w internecie. Jesteś w stanie napisać cały sformatowany tekst, co prawda pełen pierdół, ale jednak to nie będziesz miał problemów z wykorzystaniem wyszukiwarki Google.

    Jednym się ze tobą zgadzam. Blizzard nie jest jak kiedyś. Różnica między nami, prócz intelektualnej, jest taka że wiem na czym różnica polega i dlaczego jest tak a nie inaczej.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Panowie, bez osobistych wycieczek i rzucania mięsem proszę. Tłumaczenie do BG2EE będzie dokończone - z dokładnymi terminami się wstrzymam, ale dużo już nie zostało. Jak tylko skończymy przekażemy info do Beamdoga z uwagą, żeby oprócz tłumaczenia nie zapomnieli też dodać do patcha udźwiękowienia oryginalnej zawartości gry.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited October 2017
    O_Bruce said:

    @Okami
    Różnica między naszymi wypowiedziami: ja używam logiki, ty zarzucasz mi że jestem fanbojem. Różnica klas, kmiotku.

    Jeszcze będziesz mi tu pieprzył że "trzeba być otwartym na wszystkie strony", choć od ciebie tego zupełnie nie widać.

    Przy okazji Bioware, ("biower"? co to kurwa jest "biower"?) nie bój się kmioteczku. Im zarzuca się zupełne inne rzeczy. Poszukaj w internecie. Jesteś w stanie napisać cały sformatowany tekst, co prawda pełen pierdół, ale jednak to nie będziesz miał problemów z wykorzystaniem wyszukiwarki Google.

    Jednym się ze tobą zgadzam. Blizzard nie jest jak kiedyś. Różnica między nami, prócz intelektualnej, jest taka że wiem na czym różnica polega i dlaczego jest tak a nie inaczej.

    Po 1. Sama twoja wypowiedz pokazuje jakim to ... jesteś, żal i nie wyskakuj z kmiotkami oraz inteligencją bo pewnie nie wiesz nawet co to takiego, tylko gdzieś usłyszałeś. Kmiotku...
    Po 2. Fakty mówią same za siebie, wiec przestań gwiazdorzyć, sam faktów na temat BioWare Corp nie podałeś i widzę że nawet nie wiesz o czym mowa, a tylko udajesz.
    Pozdrawiam.
    Post edited by Okami on
Sign In or Register to comment.