Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Neverwinter Nights: Enhanced Edition has been released! Visit nwn.beamdog.com to make an order. NWN:EE FAQ is available.
Soundtracks for BG:EE, SoD, BG2:EE, IWD:EE, PST:EE are now available in the Beamdog store.
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Black Pits

13»

Comments

 • YaeriusYaerius Member Posts: 61
  edited December 2012
  @qinrod martwa osoba dostaje expa także możesz spokojnie dokończyć walkę jak Ci 1 postać padnie. ja miałem tylko takiego buga, że jak mi wyssali poziom mojej złodziejce to nawet po oczyszczeniu zablokował jej się exp na 160k i nie chciał ruszyć dalej. Inne postaci spokojnie dobiły 250k expa.

  EDIT: dodam tylko, że grałem drużyną 4 osób właśnie dla szybszego expowania.
  EDIT2: a gliniane golemy są odporna na magię i na wszystkie typy obrażeń oprócz obuchowych :)

 • broker30broker30 Member Posts: 18
  edited December 2012
  Lepiej zagrać przed graniem w podstawkę i eksportować postać czy po jej ukończeniu i importowniu postaci
  Jak sądzicie ??

 • YaeriusYaerius Member Posts: 61
  edited December 2012
  Jak zagrasz najpierw w black pits to do podstawki będziesz już miał w miarę silną postać, a nie słabiaka. No i zachowasz wszystkie przedmioty z BP. Ja grałem w jeszcze innej kombinacji: najpierw speedruny na grimuary - wykoksić się do 25 all stats, potem black pits - zalewelować ponad limit 161k i zdobyć kilka dobrych itemków, na koniec pełne przejście głównej przygody ze zwiedzaniem każdego zakamarka.

  EDIT: Weź pod uwagę, że w BP na początku tracisz wszystkie itemki.

 • LuckyLucky Member Posts: 645
  @Yaerius krótkie pytanie: po co? Ciekawi mnie po co levelować statsy do 25 (czyli przechodzić dla grimuarów grę po kilka razy). Nie kumam.

  ireniqsbroker30Crono
 • ireniqsireniqs Member Posts: 104
  Dla mnie też to nie ma sensu. Równie dobrze można sobie zrobić taką postać w edytorze, a i wtedy jest zero przyjemności z grania. Prawie jak granie na cheatach...

  LuckyCrono
 • broker30broker30 Member Posts: 18
  edited December 2012
  a od czego byście zaczeli od black pits czy podstawki ?
  I dlaczego ??

 • ireniqsireniqs Member Posts: 104
  Ja sobie zacząłem standardowo od podstawki. Planuję przejść grę jeszcze raz i wtedy być może odpalę BP, ale już nową postacią. ;)

 • LuckyLucky Member Posts: 645
  odpowiem Ci tak: BP w ogóle mnie nie interesują. I to jest chyba źle zadane pytanie. Chcesz grać w Baldura - graj w FABULARNĄ podstawową wersję, chcesz pocinać same walki - graj w Black Pits. To nie jest ze sobą sprzężone.

 • broker30broker30 Member Posts: 18
  Sprzężone jest dobijanie exp i zaczęcie podstawy, bądź też podstawa a potem dobicie trochę exp

 • GriegGrieg Member Posts: 507
  @broker30 to lepiej zacznij w podstawkę, a dobicie masy xp zepsuje Ci zabawę jeśli zaczniesz zbyt silną postacią choć z drugiej strony wtedy w BP będziesz przechodził wszystkie walki jak przez masło (chyba, że stworzysz tylko jedną postać, to może Ci tak bardzo nie zepsuje walk iw BP jak podniesiesz poziom trudności to może Ci się z powrotem zbalansują walki i do tego w BP jest wyższy poziom maksymalny, więc gdybyś zaczął BP i przeniósł do fabuły to i tak ubyłoby Ci doświadczenia zamiast przybyć), tak czy siak polecam zacząć od oryginalnej fabuły.

  broker30
 • YaeriusYaerius Member Posts: 61
  edited December 2012
  @Lucky każdy gra tak jak lubi. Ja mam satysfakcję kiedy rozwijam postać na max możliwości jakie daje gra. A nie jest to żadnym cheatem. Gram potem na najwyższym poziomie trudności i wszystkie walki robię solo. Drużynę trzymam jedynie dla dialogów i noszenia ekwipunku.

  Jestem umysłem ścisłym, który lubi optymalizację, więc mam też satysfakcję z samego faktu wymyślenia optymalnej trasy na grimuary. Zajęło mi 3 dni, żeby ze świeżaka zrobić max lvl i 25 all stats.

 • M6k3M6k3 Member Posts: 180
  Własnie ukończyłem i powiem wprost.....nudaaaaaaaaaaaaaa :D ale widzę w tym jeden sens podłączenia się z przyjaciółmi i multi bo chyba tylko takie zastosowanie to ma ;d

 • CronoCrono Member Posts: 33
  Ja Powtórzę pytanko czy w podstawowej drużynie do Black pits występuje jakieś interakcje pomiędzy członkami drużyny?

 • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 874
 • DakkarFezboulDakkarFezboul Member Posts: 6
  Heh a ja się tak zastanawiam jak by się grało bez wczytywania (oczywiście poza przypadkiem śmierci głównego bohatera). Tak z losowymi statystykami, z jedną próbą na zapamiętanie czaru, bez wczytywania kiedy postać się rozpadnie. A budowanie powerbuildów jest złe i niegodne gry fabularnej :P

  Samo BP jest trochę zbugowane, poza tym nie ma żadnych konsekwencji powtarzania dialogów na różne sposoby.

  Ps. Na golemy działa zabójcza chmura. Wystarczą dwie

  Grieg
 • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 210
  Po kilku miesiącach od premiery przeszedłem w końcu Black Pits i muszę powiedzieć, że wrażenia najlepsze nie są. Za mało w tym wszystkim treści a otoczka fabularna jest wyjątkowo pretekstowa.

  Rzecz jasna doceniam pomysł dodania tego swoistego trybu potyczki, który pozwala na testowanie różnych strategii albo zwyczajne odstresowanie. Jestem pewien, że na multi daje to sporo radości, ale jednak jako jeden z głównych dodatków w EE wolałbym coś bliższego oryginalnej grze.

 • mackosmackos Member Posts: 188
  Właśnie przeszedłem BP i musze powiedziec ze podobalo mi sie. Taka Miła odmiana. Jak tu wyglada multi?? Mogą stanąc przeciw sobie druzyny dwóch różnych graczy?

13»
Sign In or Register to comment.