Skip to content

BG1 vs. BGEE

2

Comments

  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Kiedy to od początku było mówione że to stand alone adventure, wystarczyło czytać ze zrozumieniem !
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    No ale widać, że niestety nasze nadzieje nie zostały spełnione. Myślę, że faktycznie bardziej pod multiplayera to zrobili co jest dużą, bardzo dużą szkodą dla produktu (choć dla niektórych właśnie zaltą pewnie, nie przeczę.)
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    edited November 2012
    M6k3 said:

    Kiedy to od początku było mówione że to stand alone adventure, wystarczyło czytać ze zrozumieniem !

    w tym przypadku nadzieja na pożądany efekt była o wiele silniejsza od mędrczego szkiełka i oka ;)

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @wojtek No ku*wa ba. Rzekłbym, że jest dalej ;) Wszak nie wiadomo jeszcze nic ostatecznie przed finalną wersją.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    może trzeba jeszcze jakoś zainterweniować do najwyższych instancji :P choc na 99% nic juz nie zmienią
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    edited November 2012
    kto wie kto wie :D to najdziwniejsza premiera gry w jakiej brałem udział ;d że tak powiem ;d
  • fridekfridek Member Posts: 113
    też może być tak, że do Black Pits się będzie wchodzić z menu i jednocześnie z mapy świata ;)
  • PeterPeter Member Posts: 44
    edited November 2012
    Na gameplay trailerze widać, że jedna z postaci ma 18 level...
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    155684 - tyle widnieje doświadczenia przy ósmym levelu na screenie na stronie Beamdoga u Dorna. Na trailerze nie dostrzegłem niczego.
  • PeterPeter Member Posts: 44
    edited November 2012
    28 sekunda trailera, karta inventory, jak się kończy napis inventory to masz pod spodem 4 pola wartości. 3 Od góry: 18, to wdł mnie level.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Wydaje mi się, że to jest Thac0. Myślę, że wartości w lewej kolumnie odpowiadają informacjom po prawej.
  • PeterPeter Member Posts: 44
    edited November 2012
    Też myślałem na początku, że Thac0, ale zobacz kartę Dorna o której wspomniałeś Thac0 ma 7 a na tym polu jest 8 przy levelu 8.

    Base Thac0 ma 13.
    Po modyfikacjach: 7.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Coś mi się wierzyć nie chce, pozostałe wartości lewa-prawa odpowiadają sobie, a nie ma tam z prawej żadnej wzmianki o levelu czy brakujących punktach do następnego. Tam przy thaco na karcie mogą jeszcze być jakieś wartości dające "8".
  • PeterPeter Member Posts: 44
    Zobaczymy jutro :)
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited November 2012

    1. jest limit osiągniętych pozimów - 8 ?

    Oster said:

    In the interest of keeping BG2:EE balancing in line, we made the hard decision to leave the xp cap where it was, at 161,000 XP at the end of the Tales of the Sword Coast. When we did some play-through experiments, we found the fun of the game disappeared once you became too high level.

    z wywiadu dla shacknews

    A zatem nie zostanie zmieniony limit doświadczenia, co nie zmienia faktu, że łatwo można go zdjąć, do momentu, w którym będziesz chciał go zdjąć jestem pewien, że będzie mod znoszący limit (tudzież jak to zrobić bez modu, gdzieś już czytałem jak to zrobić dla zwykłego BG1).

    Edit: Co do Black Pits, ten zrzut ekranu powinien wszystko wyjaśniać:
    image
  • haRaczhaRacz Member Posts: 4
    edited November 2012
    @Lucky tak jak pisał @Peter to obok THAC0 to poziom postaci
    http://www.baldursgate.com/images/media/screenshots_nov22/Screen09.png
    http://www.baldursgate.com/images/media/screenshots_nov22/Screen08.png
    tu masz 2 screeny
    @Peter ten poziom to 12 jest nie 18 :)
    Włącz sobie 1080p :)

    Tak przy okazji - do starego BG byl plik do sciagania limitu doswiadczenie - moze bedzie wystarczylo podmienic ten sam plik?
  • PeterPeter Member Posts: 44
    edited November 2012
    Niestety haRacz, dementuję :) Lucky miał rację, jest to Thac0, zaczynając grę mam w tamtym polu wartość 20, więc niestety. Staram się teraz ogarnąć, jak znieść limit doświadczenia, bo nie ma nigdzie pliku odpowiadającego za to, tak jak to było w oryginalnym BG1.
  • BattlegrimBattlegrim Member Posts: 18

    Czyli jest nadzieja na więcej niż 8 poziomów. Dla 40 brakłoby w grze doświadczenia do zdobycia (no chyba że będzie więcej jaskiń z golemami atakujących co noc ;-)

    Coś więcej wiemy na temat nowych postaci? Bo „chędożonna opcja serdż” nie zadowala mnie wynikami w języku ojczystym.

    Najważniejsze: Obecnie już mogę pobrać instalkę ale wersji ENG później ukaże się „spolszczenie” ? czy cały polski instalator?

    Widzę to tak, dla złodzieja (albo łotrzyka jak kto woli) mamy 160k PD, dalej 250k PD dla maga i 500k PD dla woja.
    Wydaje mi się że nie długo przyjdzie nam czekać na program podnoszący limit PD dla klas, coś na wzór Godlike od TeamBG DLa BG1+TotSC czy też innych np. Baldur's Gate XP Cap Remover.
    Trzeba na to czasu.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    edited December 2012
    @Battlegrim, wydaje mi się, że już od kilku dni nie musimy czekać: http://forum.baldursgate.com/discussion/comment/157242/#Comment_157242 :)
  • WybranWybran Member Posts: 162
    Jaki sens ma podnoszenie maksymalnego poziomu? Chyba tylko wymusi konieczność kombinowania za pół roku jak go zmniejszyć.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Wybran Jeśli grasz drużyną złożoną z 1-2 osób to potrzebujesz to doświadczenie, które normalnie rozkłada się na 6 osób, skumulować w tych 1-2 osobach ergo potrzebujesz 3-6 razy wyższy poziom doświadczenia.
    Albo jeśli nie lubisz, gdy to xtra doświadczenie który zdobywasz gdy już masz limit, się marnowało:]
    I nie widzę najmniejszego powodu żeby ktoś miał później go zmniejszać.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Grieg Ja po prostu nie wyobrażam sobie grania w drużynowego rpga bez pełnego składu. Jeżeli chodzi o wyzwanie to wtedy limit xpków jest chyba dodatkowym utrudnieniem.
    Nie zmniejszając poziomu przejdziesz przez BG2EE jak gówno przez gęś.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Wybran
    I tak przejdzie i tak przejdzie czy dostanie ten xtra 1 poziom w perspektywie BG2 czy nie dostanie to i tak są naprawdę grosze, bo przecież jest ograniczone doświadczenie ogólnie do zdobycia, a poza tym gdy gra się solo w BG1 to dlaczego miałoby się inaczej grać w BG2? Więc te xtra doświadczenie pójdzie na pokrycie brakujących 5 towarzyszy i tak jest dużo trudniej (choć to też zależy od wyboru profesji).

    Zresztą nad czym właściwie ta dysputa? Kto chce to sobie ściągnie kto nie chce to zostawi, nie ma przymusu, zwłaszcza, że pliki już są dostępne i wystarczy je przekopiować do override'a.
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    W oryginale przy próbie otwarcia np. zamkniętej skrzyni pojawiał się dźwięk "szczęknięcia" (czy jak to nazwać). Tutaj tego nie mam. Też tak macie?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ale w jakim języku? Ja gram po angielsku i są szczęknięcia.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Też po ang i również są.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Ja mam ustawiony język angielski, podmieniony na rodzime, najnowsze tlk, od cherrycoke21 oraz wgrany pliki dubbing'u do folderu Override i dźwięk otwarcia skrzyni działa jak należy.
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    Hmm... no to coś u mnie się schrzaniło :)
  • YaeriusYaerius Member Posts: 61
    Co do limitu doświadczenia, to w głównym wątku faktycznie jest ten sam - 161k. Ale w Black Pitsach jest wyższy (nie sprawdzałem jaki, bo przeszedłem tylko raz). Niemniej można wyeksportować postać np. na 9 poziomie z Black Pits i zacząć nią grę w podstawowe BG :) Limit nadal widnieje 161k, ale w rzeczywistości mamy expa więcej. Zresztą, prawda jest taka, że jak normalnie dobijamy do limitu to kolejne doświadczenie i tak się nie marnuje. Zdobywamy je i jest ono zapamiętywane. Limit nie pozwala tylko awansować. Jak kiedyś exportowałem postać w BG1 do BG2, którą wielokrotnie przeszedłem grę to miałem na starcie BG2 od razu 2 lvl up-y :)
  • vibovitvibovit Member Posts: 12
    No BG jest po prostu chyba najgożej zoptymalizowaną grą jeśli chodzi o "expienie", maksymalny level praktycznie gwarantowany w 60% przejścia gry (przed wejściem do Wrót, albo zaraz po), zdjęcie capa praktycznie daje tylko 1 lvl więcej, ale później debalansuje BG2, więc nie warto ;) Nie wiem co oni myśleli projektując grę...
Sign In or Register to comment.