Skip to content

Gdzie są nowe NPC-y i inne spoilery BG:EE

1235

Comments

  • ZerdalZerdal Member Posts: 12
    Jeszcze więcej sekretów i skrytek:
    http://www.sorcerers.net/Games/BG/tricks.php

    ;)
    Lucky
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Przepraszam mój błąd ;]
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    hmm... jestem już po zlikwidowaniu obozu bandytów i przedzieram się przez knieję Otulisko, jednak mimo iż upłynęło sporo czasu gry (jak i rzeczywistego) nie zauważyłem ani by którykolwiek nowy NPC skomentował jakkolwiek nasze dotychczasowe zadania główne czy też poboczne, ani też nie zauważyłem aby starzy NPC reagowali na nowych. @cherrycoke2l wspominał wcześniej, że są pary, które za sobą nie przepadają - mam Viki i Raszada i jakoś nie widać żadnych interakcji między nimi. Jedyna gadka między NPC była gdy Dorn poruszył temat, że nie powinienem ufać wszystkim, a w szczególności Neerze, bo para się dziką magią.
    Czy ktoś doświadczył większej ilości interakcji, czy tylko ja tak mam?
    [gram w angielską wersję, więc mieszania z tlkami nie było]
  • fridekfridek Member Posts: 113
    w BG1 tak czy siak było baaaaaaardzo mało interakcji między osobami w drużynie, więc teraz nie liczyłbym na jakieś zmasowanie chęci do rozmowy.
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Nie wiem, u mnie Neera zaciągnęła mojego barda pod kocyk po kilku rozmowach :P
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Viconia i Rassad dość często się kłócą kiedy wypełnia sie jego zadania.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Czy Wam też nie znika z zakładki "questy" wpis o uratowaniu Dynaheir, nawet po tym jak ją uratujecie? Denerwujące to jest. To samo tyczy się notki o Branwen.
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    wiele questów nie przechodzi do "done quests" po wykonaniu, nie tylko ten o Dynaheir
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Chyba można to potraktować jako bug.
  • LoonLoon Member Posts: 18
    Na lokacji z magiem od Neery spotykam gościa o imieniu Magreb. Koleś prosi żebym odnalazł zwłoki jego żony, jednak nie za bardzo mogę je znaleźć. Proszę o pomoc.
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    No właśnie masz jej zwłoki w jaskini gdzie jest finał questu Neery ale nic się nie da z tym zrobić.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Da się zrobić pogrzeb,gdzieś koło ciała tej umarłej dziewczyny powinna być możliwość 'akcji',w sensie kursor się zmieni na te takie dwie strzałeczki. Klikamy i działamy.
  • SheeShee Member Posts: 139
    Co po zabiciu magów w queście Neery ? Powyzywała mnie, że wszystko musi kręcić się wokół mnie i jeśli to koniec to chce ją za to wywalić -.-
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Źle poprowadziłaś dialog. Dlatego Cię zrugała ;)
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Mi sie zdaje że ona zawsze mówi że musimy być w centrum uwagi. Ale jeśli grasz mężczyzną to romans tak i tak się może rozwinąć.
    Mi się udało mieć z nią pare ciekawych dialogów w romansie, ale w pewnym momencie chyba faktycznie coś spieprzyłem bo przestała zagadywać.
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Lucy przeprowadziłam dialogi na wszystkie możliwe sposoby, nie chce mówić, ile razy zabijałam tych magów xD Czyli to koniec questu ?
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Tak,to koniec. Dalej już tylko ewentualne rozmowy z romansu albo po prostu o niej.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    cholera lekko przesadzili że neera to dodatkowe 4 h...
  • ZerdalZerdal Member Posts: 12
    Zarówno Dorn, Neera i ten mnich mają kontynuację swoich wątków we Wrotach Baldura. Mimo, że Dorn dokonał już swojej zemsty, to wciąż do mnie zagaduje o swojej przeszłości. Podobnie z Neerą, choć załatwiłem sprawy z dzikim magiem już dawno, to teraz, kiedy byłem w dzielnicy z Pałacem Książęcym zaczepił nasz krasnolud domagający się od niej zwrotu ukradzionych błyskotek ;) Pojawiają się też drobne wymiany zdań nowych Npców z innymi członkami drużyny (np. Branwen i Coran) Ciekaw jestem jak to dalej się rozwinie..
    Yaerius
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Słuchajcie, po przejściu Wieży Durlaga nie wziąłem sztyletu wymaganego do kolejnego questu. Jak wróciłem nic po potworze nie zostało, choć jest to dziwne, jak można go zdobyć? Czy zostaje tylko konsola? Wolałbym jej uniknąć.
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    konsola
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Bez sensu. Nie kończę tego questa. Gra powinna być przygotowana na coś takiego ;)
    W innych przypadkach po wielu dniach jak wracałem na miejsca bitew to przedmioty jeszcze leżały. Trudno, ale dzięki.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    A czy przypadkiem niepochowane po szafkach i kufrach przedmioty znikają po przejściu do kolejnego rozdziału?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Dżizus, nie mam pojęcia. Ale byłoby bez sensu. Mogłby ewentualnie znikać losowo, ale w całości.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Ekspertem od mechaniki BG1 nigdy nie byłem, a tym bardziej BG:EE, ale ostatnio jak grałem w BGT to odniosłem takie wrażenie, że czyściło się po rozdziałach (choć pewności nie mam, że może akurat minęło x czasu, po którym przedmioty znikają).
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    hmm... czy ktoś się orientuje jak wygląda wątek romansowy Neery? Bo od czasu wykonania jej zadania odezwała się do mnie tylko raz we wrotach jak jakiś koleś chciał zwrotu pieniędzy. Oczywiście stanąłem za nią murem i ubiłem tamtego kurdupla. sprawdziłem w Infinity Explorer jej linie dialogowe i trochę tego mało, raptem siedem konwersacji (wliczając te w questach)
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    edited December 2012
    Ten incydent z gnomem z romansem nie ma wiele wspólnego(tak sie przynajmniej może wydawać), ale nie jestem pewien czy np. nie można przez to zepsuć sobie romansu,bo oczywiście można dialog poprowadzić w taki sposób żeby Neera czuła sie winna i zwróciła pieniądze. Ja tak zrobiłem grając dobrą postacią.
    Ale wracając do dialogów z romansu jest kilka,miałem chyba 3,z czego jeden chyba popsułem,a możliwe że mogło nawet dojść do naprawdę bliższych relacji. Ogólnie ten romansik nie należy do banalnych bo o kłótnie z nią nie trudno.
    Najpierw opowiada o sobie,o tym jak uciekła do wielkiego lasu itd,później opowiada o tym jak niebezpieczna jest jej magia i że czuje się winna za szkody jakie może wyrządzać,no a później właśnie rozmowy stają się bardziej dwuznaczne.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Hej ludziska,
    Zdarzyło misie już połamać z 10 halabard i w związku z tym mam takie pytanko, wspominał ktoś tutaj wcześniej, że znalazł siakąś fajną halabardę gdzieś w okolicach obozów bandytów, zwiedziłem je wcześniej, wtedy żadnej halabardy nie znalazłem/przeoczyłem, poszedłem tam znowu szukać, niestety bez rezultatów, może ktoś mógłby dokładnie powiedzieć gdzie jakąś fajną (wystarczy by była nie łamliwa:), halabardę dostać.
    Z góry dzięki:]
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited December 2012
    Z tego co pamiętam magiczną halabardę można zdobyć w lokacji ze zdechłym kotem i tymi tępakami którzy próbują ściąć drzewo driady. W jaskini jest. Lokacja w okolicy Nashkel.

    Btw. czy ktoś znalazł już jakikolwiek sposób by uczynić Raasada użytecznym...?
    Grieg
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Rassada uzytecznym? jakoś nie bardzo. Jedynie rękawice siły ogra sprawiają że staje się bardziej sensowny. Albo ten pas,który się znajduje w Chmurnych Szczytach podczas wykonywania jego misji. Ale to dość późno,bo rękawice już we wrotach można szybko sobie sprawić.
Sign In or Register to comment.