Skip to content

Problem z wyświetlaniem gry

Bastian33Bastian33 Member Posts: 4
Witam

Mam problem z wyświetlaniem gry tzn po uruchomieniu gry poprzez BGEE.exe otwiera mi się okno i daje PLAY po chwili ukazuje się biały ekran z czarną ramką i nic nie można zrobić ;/ a w tle gra słychać muzykę z gry. Czy może ktoś wiec co można na to poradzić ??

Pozdrawiam
Bastian
«1

Comments

  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    edited November 2012
    Luz, spójrz na ilość wątków typu "game doesn't work" na angielskim forum w dziale Windows PC. Mi gra wyłącza się po stworzeniu postaci i wysłuchaniu lektora we wstępie do Candlekeep. Po wciśnięciu Play wyskakuje wiadomość, że program przestał działać. Tryby zgodności nic nie dają. Ludzie piszą, że można spróbować włączyć grę przy wcześniej uruchomionym iTunes :D i podobno niektórym działa.

    Ps. I nie pokazuje mi się intro tylko te ciemne cegły z menu wyboru trybu gry, w takim dziwnym zoomie (musze kliknąć żeby włączyło mi się menu główne)... Za to mogę posłuchać sobie intra jak zminimalizuję grę. Overhaul dał dupy na całej linii.
  • Bastian33Bastian33 Member Posts: 4
    Dzięki za informację :) tyle czekania i aż tak duże rozczarowanie ;/ Pozostaje nam czekanie na jakiś patch.

    Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości :P
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    ThimGrim mam dokładnie to samo co Ty...

    dolina na maxa, jak znajdziesz rozwiązanie daj znać.
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    edited November 2012
    Udało mi się uruchomić grę i wszystko jest ok. Tyle, że pewnie rozwiązanie jest bardzo indywidualne. Po prostu ściągnąłem nowe sterowniki do mojej karty graficznej: Ati Moblity Radeon Hd 3650 (gdyż gram na laptopie) dla systemu Windows 8 64 bit. Sprawa wydaje się banalna ale moja karta graficzna jest już leciwa i od lat nie mogłem się doczekać nowych sterowników ze strony Ati- podobnie zresztą od strony Toshiby, producenta laptopa. A sterowniki na stronie ATI pojawiły się 9/25/2012...
    Dotychczas jechałem na sterownikach domyślnie zainstalowanych przez Windowsa i były to najlepsze sterowniki gdyż wszystko hulało. Tym niemniej jechałem tylko wyłącznie na sterowniku ekranu, bez żadnych Catalyst Control Center i różnych innych dodatków. Dużo ludzi zgłasza, że problem ma coś wspólnego z plikiem atioglxx.dll . Ja go na swoim komputerze nawet nie mogłem znaleźć :P W każdym razie pewnie jest jakiś jego odpowiednik dla kart nvidi.

    Soł, moja propozycja to: zainstalujcie najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej. Teraz sobie pomyśleliście: "co za kretyn! myślisz, że już tego nie próbowałem?". Wtedy ja sobie myślę, że "oni chyba tak myślą". Hmmm... ale do rzeczy. Okej- więc doinstalujcie, jeżeli nie macie, różne dodatki do swojej karty graficznej jakie oferuje Wasz wydawca- tzn. takie, w których można zmieniać Antyaliasing i inne pierdoły.

    Pewnie i tak Wam nic to nie da. Ale ja już gram i możecie mi zazdrościć :P

    Ps. To są sterowniki, które ściągnąłem:

    http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/catalystlegacywin8.aspx
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    jeju, ja mam to samo i jestem załamana...mam asusa , windows 7 i karte graficzna NVIDIA GeForce 630m . zaraz sie normalnie popłacze
  • a_new_errora_new_error Member Posts: 28
    @Magiusa już chyba w każdym temacie napisałaś - jak ktoś będzie coś wiedział na pewno da Ci znać, spokojnie ;)
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    wiem, przepraszam, ale jestem naprawde załamana, wściekła i chce mi się płakać....ale masz racje, przepraszam :(
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    Pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki do Twojej karty graficznej:

    jeżeli masz windowsa 7 64 bitowego to pobierz to:

    http://www.nvidia.pl/object/notebook-win8-win7-winvista-64bit-306.97-whql-driver-pl.html

    Jeżeli masz windows 7 32 bitowego to pobierz to:

    http://www.nvidia.pl/object/notebook-win8-win7-winvista-306.97-whql-driver-pl.html

    Zainstaluj wszystko o co cię poprosi instalator
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    THIM GRIM dzięki dzięki. Ściągać sterowniki i grać :D

  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    Ale wiecie, jak instalujecie to sterowniki do swojej karty graficznej a nie do mojej. :P
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    :) dziekuje ja rownież{ wypróbuje tylko musze najpierw poszukać ile bitowego ja mam kompa ;p
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    Panel Sterowania => System => Typ systemu
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    no niestety nie mam takiej ścieżki, ale jakoś poszukam :)
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    To nie jest ścieżka tylko skrót myślowy jak masz biegać po folderach! :D Do roboty! Głęboko wierzę, że kiedyś byłaś w Panelu Sterowania.
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    haha, byłam byłam, ale nie bardzo wiem czy tego szukać w opcjach grafiki?
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    Wejdź w panel sterowania. Teraz wyświetla ci się albo coś takiego:
    http://s.pcformat.pl/g/a/uploads/693/a1.jpg

    albo coś takiego:

    http://blog.accadia.pl/wp-content/uploads/reset1(1).png

    Zagadka- co Ci się wyświetla?
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    edited November 2012
    W każdym razie ja chcę żebyś kliknęła taką ikonę co się nazywa System :

    http://www.jholu.com/wp-content/uploads/2011/12/windows-7-system.png

    Jeżeli wyświetla Ci się pierwsza opcja z powyższego postu to musisz kliknąć System i zabezpieczenia. I wtedy już poszukasz ikony System.
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    ciii...instaluje sie sterownik, a ja czekam w napieciu, zastanawiam sie jeszcze czego moglm nie zainstalowac na nowym kompie, moze direct x
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    Prowadząc dalej ten chat na forum...

    Pokaże Ci się coś takiego:

    http://technologiainformacyjna.com/images/thumb/7/78/Wlasciwoscisystemuwindows7.jpg/850px-Wlasciwoscisystemuwindows7.jpg

    i tam masz napisane Typ systemu:
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    a wyświetlało mi sie to 1sze, ale juz wiem, ze mam 64bity ;p..ja wiem, ze ze mna jak z dzieckiem, a mam 30 lat :(
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    jest prostszy sposób naciśnij znaczek na klawiaturze windows + pause/break (gdzieś w prawym górnym rogu)
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    no to instaluj 64 bity.
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    no niestety sterowniki zainstlowane, a gra dalej z błędem :(
  • SheeShee Member Posts: 139
    Ja mam kartę Intela i też wszytko mi tnie, poczekaj na łatkę, chyba tak tego nie zostawią...
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    mi to się nie tnie, mi się w ogóle nie włącza...mam biały ekran, muzyczka w tle i napis po chwili, że system przestał działać...już na pewno wiem, że to coś z kompem, ale ni w cholere nie wiem co, bo na starej toshibie satellite a500-13 c działa, a na nowym assusie nie i ni w cholere nie wiem dlaczego
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    Magiusa said:

    no niestety sterowniki zainstlowane, a gra dalej z błędem :(

    Zasadniczo może pomóc jeszcze to (chociaż to chyba w innym wypadku pomaga:


    - go into your NVIDIA control panel (if you do not have the green icon in your taskbar icons, search your programs for the NVIDIA folder, should be there)
    - Manage settings (mine says 3D settings, right above Physx Config) on left side menu bar
    - Global settings are selected by default, click the tab for program settings
    - Under select program to optimize, click the "add" button
    - you want to find "BALDUR.EXE" which is in the baldues gate ee/data/7066 file)
    - add that file
    - TURN OFF VSYNC, TRIPLE BUFFERING, and ANTIALIASING FXAA

    that should work for the text. I will update if i find any more issues.

    Ogólnie chodzi o to żeby pogrzebać w opcjach karty graficznej- w przypadku Ati można klikając prawym przyciskiem myszy na pulpicie włączyć Catalyst control center. W przypadku NVIDI jest chyba podobnie (Nvidia control panel- może jest po polsku). Ustawienia 3d=>kliknąć ustawienia programu czy jakoś tak (3d settings)... => wybierz program, klikając Dodaj (Add)=> następnie wyszukujemy ścieżkę do pliku baldur.exe (u mnie to jest: Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766\baldur.exe)=> dodajemy ten plik i następnie wyłączamy VSYNC, potrójne buforowanie TRIPLE BUFFERING, oraz antyaliasing ANTIALIASING FXAA
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    poradziłam sobie do momentu dodania baldura, ale gdzie sa te opcje wlaczenia vsync?
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    jesli powiesz mi jak dodac print screen to zamieszcze zdj, na obecnym etapie
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    edited November 2012
    Nie wiem bo tego na oczy nie widziałem :P, nie mam karty nvidi. Ale znalazłem takie wideo:
    http://www.youtube.com/watch?v=kL56QwXdjv4
    na którym gościu wyłącza synchornizację pionową. może to pomoże.

    Druga rzecz do wyłączenia będzie się pewnie nazywała jakoś tak: potrójne buforowanie
    A trzecia: Antyaliasing FXAA
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    ok, jeszcze raz ja, opisze jak zrobilam, jak doszłam do punktu dodania balura, mam ponizej mozliwosc wyboru preferowanego procesora graficznego. Wybieram nvidia bo tylko wtedy uaktywnia mi sie punkt 3 czyli "okresl ustawienia dla tego programu" ( jak wybiore zintegrowana karta graf. lub uzyj ustawienia globalnego nie mam takiej mozliwosci) na liscie odnalazlam potrojne buforowanie oraz wygladanie krawedzi fxaa i wylacylam, ale vsync nie widze
Sign In or Register to comment.